#SWITCH! hakatono dalyviams – pasaulinio garso „blockchain“ plėtotojų pamokos

Publikuota: 2017 m. rugpjūčio 30 d. trečiadienis

Rugsėjo 18 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje vyksiantis #SWITCH! hakatonas sulaukė pastiprinimo. Savo žiniomis ir patirtimi su šiųmečio hakatono iššūkį priėmusiais programuotojais pasidalins IOTA, naujos decentralizuotos technologijos, kūrėjai iš Vokietijos. Tikimasi, kad pasaulinio garso ekspertų pamokos bus itin naudingos šio hakatono iššūkį priėmusiems dalyviams. Šiemet jų užduotis – „blockchain“ technologijos sprendimas, leisiantis pervesti pinigus į sąskaitą vien tik žinant telefono numerį.

Išskirtinis dėmesys – Daiktų internetui

Kaip pasakoja vienas iš IOTA kūrėjų Dominik Schiener, prieš prasidedant hakatonui jis ves dalyviams skirtą interneto seminarą. Jame didžiausias dėmesys bus skiriamas paaiškinti kas konkrečiai yra IOTA ir kaip įmanoma kurti aplikacijas su ja.

„Ypatingas dėmesys bus skiriamas Daiktų internetui. Šį interneto seminarą moderuosiu aš“, – pasakoja D. Schiener.

Daiktų internetu (angl. Internet of Things, IoT) yra vadinami internetu tarpusavyje sąveikaujantys įvairūs įrenginiai – pradedant esančiais namuose, baigiant veikiančiais įmonėse.

IOTA kūrėjas pabrėžė, kad hakatonas yra puiki proga įvairių sričių IT specialistams susiburti ir įveikti mestą iššūkį.

„Taip pat manome, kad pat yra puiki galimybė programuotojams pritaikyti naujus sprendimus pasitelkiant IOTA“ , – aiškino D. Schiener.

Šių metų #SWITCH! remiamo hakatono tema „Atvira bankininkystė 2.0. „blockchain“ technologija – decentralizuotas sprendimas banko sąskaitos ir telefono numerio sąsajai“. Ką apie ją mano „blockchain“ pasaulyje garsus D. Schiener?

„Reikia pabrėžti, kad atviroje bankininkystėje 2.0 svarbiausią vaidmenį atlieka platformos. Bankams vystant nuosavas platformas gauname daugybę naujų aplikacijų, kurias gali kurti tiek įvairūs startuoliai, tiek korporacijos. Vadinamosios „išskirstytos duombazės“ (angl. distributed ledger), tokios kaip IOTA, bankams suteikia galimybę realizuoti šią viziją tampant platforma“, – kalbėjo IOTA kūrėjas.

Tikisi sprendimo ateičiai

#SWITCH! hakatoną remiančio „Swedbank“ elektroninės bankininkystės plėtros vadovas Baltijos šalyse Olegas Marofejevas priminė, kad iš „blockchain“ technologijai dedikuoto renginio dalyvių tikimasi sulaukti kasdienybėje pritaikomo sprendimo prototipo. Būtent dėl to ir buvo nuspręsta hakatono temą dalyviams paskelbti iš anksto.

„Nenorėjome daryti tiesiog eksperimentinio hakatono, kuriame žmonės pažaistų su technologijomis ir visi išsiskirstytų. Tikimės sprendimo, kuris būtų praktiškai pritaikomas“, – teigė O. Marofejevas.

„Swedbank“ atstovas paaiškino, kad hakatono dalyviai turės atrasti būdą, kaip „blockchain“ technologija leistų atlikti elektroninius mokėjimus vien tik žinant telefono numerį.

Hakatono laimėtojus išrinks specialiai šiam renginiui suburta profesionalų komisija, tarp kurios narių bus ir garsus verslininkas bei investuotojas Ilja Laursas. Laimėtojai bus paskelbti ir apdovanoti rugsėjo 19 d., paties technologijų ir verslumo renginio #SWITCH! metu.

Šaltinis:
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje (118)

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų (1)

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą (1)

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus (1)

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką (1)

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo (1)

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą (1)

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »