Skelbiami SEB banko grupės Lietuvoje 2016 metų veiklos rezultatai

Publikuota: 2017 m. vasario 1 d. trečiadienis

Preliminariais duomenimis, per 2016 metus AB SEB bankas uždirbo 94,5 mln. eurų, o AB SEB banko grupė – 93,1 mln. eurų neaudituoto grynojo pelno. Šis rezultatas yra apskaičiuotas laikantis Lietuvos banko dokumentuose ir Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatytų reikalavimų. Per 2015 metus AB SEB bankas uždirbo 62,1 mln. eurų, o AB SEB banko grupė – 58,8 mln. eurų neaudituoto grynojo pelno. Neįskaičiuojant nebūdingų vienkartinių sandorių, AB SEB banko 2016 metų neaudituotas grynasis pelnas buvo 68,3 mln. eurų – 10 proc. didesnis negu 2015 metais, o AB SEB banko grupės neaudituotas grynasis pelnas buvo 67,0 mln. eurų – 14 proc. didesnis negu 2015 metais.

SEB banko prezidento Raimondo Kvedaro komentaras

Lietuvos ekonomikos augimo kryptys 2016-aisiais keitėsi nedaug. Nuosaikią, tačiau tvarią BVP plėtrą lėmė aktyvi vidaus rinka, kurią skatino didėjantis vidutinis darbo užmokestis ir mažėjantis nedarbo lygis. 2017 metais turėtų pagyvėti įmonių investicijos – tai sudarys prielaidas nuosekliai didėti banko paskolų portfeliui.

Skolinimo mastas tvariai didėjo dėl stabilios ekonominės aplinkos, įmonių ir gyventojų geresnių lūkesčių ir rekordiškai mažų palūkanų. Skolinome lėšas ir įmonėms, ir gyventojams: 2016 metais SEB banko grupės paskolų ir lizingo portfelio grynoji vertė padidėjo 9 procentais. Pernai smulkiajam ir vidutiniam verslui SEB banko suteikta paskolų suma buvo 465 mln. eurų, arba 16 proc. daugiau negu 2015 metais, didelėms įmonėms – 988 mln. eurų, arba 4 proc. daugiau negu 2015 metais. Pernai  įgyvendinant plėtros ir inovacijų projektus aktyvesnės buvo transporto, didmeninės prekybos, maisto pramonės, energetikos ir nekilnojamojo turto bendrovės. Gyventojams suteiktų paskolų suma būstui įsigyti buvo 348 mln. Eur – 25 proc. didesnė negu 2015 metais, o paskolų kokybė išliko gera.

SEB banko indėlių portfelis (įskaičiuojant finansų institucijų lėšas) pernai padidėjo 8 proc. – iki 5,2 mlrd. eurų, nepaisant mažų palūkanų aplinkos.

Keičiantis klientų elgsenai ir didėjant konkurencijai skaitmeninės bankininkystės rinkoje, ir toliau daug dėmesio skyrėme nuotolinių, savitarnos paslaugų plėtrai ir skaitmeniniams sprendimams. Gyventojams sudarėme galimybę paimti vartojimo kreditą internetu ir per kelias minutes sužinoti atsakymą dėl automobilio lizingo. Neseniai pristatėme galimybę savo privatiems klientams konsultuotis internetu, atnaujinome mobiliąją programėlę, šiemet drauge su partneriais pasiūlysime inovatyvią identifikavimo priemonę „Smart-ID“ ir pristatysime kitus skaitmeninius sprendimus, padėsiančius mūsų klientams dar patogiau ir efektyviau tvarkyti savo finansus.

Kasdienes banko paslaugas gyventojai nori gauti nuotolinėmis priemonėmis, nevykdami į banko skyrių – internetu ar telefonu. 99,5 proc. piniginių operacijų mūsų klientai jau atlieka savarankiškai, tačiau, ieškodami finansų konsultacijų, jie ir toliau kreipiasi į banko specialistus. Todėl jau beveik 40 proc. mūsų skyrių tinklo yra įrengtos savitarnos zonos, o darbuotojų laikas yra skiriamas klientų konsultacijoms finansų klausimais.

Pagrindiniai AB SEB banko grupės Lietuvoje duomenys

  • AB SEB banko grupės nuosavas kapitalas 2016 m. gruodžio 31 d. buvo 796 mln. eurų (2015 m. gruodžio 31 d. – 791 mln. eurų), t. y. padidėjo 1 procentu.
  • AB SEB banko grupės turtas 2016 m. gruodžio 31 d. buvo 7,5 mlrd. eurų (2015 m. gruodžio 31 d. – 6,9 mlrd. eurų), t. y. padidėjo 10 procentų.
  • AB SEB banko indėlių portfelis 2016 m. gruodžio 31 d. buvo 5,2 mlrd. eurų (2015 m. gruodžio 31 d. – 4,8 mlrd. eurų), t. y. padidėjo 8 procentais.
  • AB SEB banko grupės paskolų ir lizingo portfelio grynoji vertė 2016 m. gruodžio 31 d. buvo 5,3 mlrd. eurų (2015 m. gruodžio 31 d. – 4,9 mlrd. eurų), t. y. padidėjo 9 procentais.
  • AB SEB banko grupės 2016 m. pajamos buvo 181,5 mln. eurų (2015 m. – 151,7 mln. eurų). Neskaičiuojant nebūdingų vienkartinio pobūdžio pajamų 2016 metų pirmą pusmetį (dėl parduotų „Visa Europe Limited“ akcijų), banko grupės pajamos buvo 160,1 mln. eurų, t. y. padidėjo 6 proc., palyginti su 2015 metais.
  • SEB interneto banko registruotų vartotojų 2016 m. pabaigoje buvo 1,24 mln., t. y. padidėjo 41 tūkst., arba 3 proc., palyginti su 2015 m. gruodžio 31 d. duomenimis. Prie SEB interneto banko mobiliaisiais įrenginiais 2016 m. gruodžio pabaigoje jungėsi 28 proc. daugiau vartotojų negu 2015 m. gruodį.
  • Per metus SEB banko klientų Lietuvoje atsiskaitymo kortele dalis, palyginti su atsiskaitymu grynaisiais pinigais, padidėjo – 2016 metų duomenimis, šis santykis buvo 39 procentai. Tai reiškia, kad visų pinigų, kuriuos SEB klientai išleido mokėdami kortele ir grynaisiais pinigais, 39 proc. buvo mokama kortele (2015 metų duomenimis, šis santykis buvo 35 procentai).
  • 2016 m. gruodžio pabaigoje SEB bankas turėjo 34 klientų aptarnavimo skyrius visoje Lietuvoje, iš jų 13 – finansinių konsultacijų skyrių, kuriuose neatliekamos grynųjų pinigų operacijos.
  • SEB banko klientai gali naudotis didžiausiu Lietuvoje bankomatų tinklu, jungiančiu SEB ir DNB bankomatus, t. y. 531 bankomatu, taip pat apie 1 400 parduotuvių, kuriose galima nemokamai pasiimti grynųjų pinigų už pirkinius atsiskaitant mokėjimo kortele.
Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje (118)

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų (1)

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą (1)

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus (1)

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką (1)

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo (1)

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą (1)

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »