„Deloitte“ prognozės technologijų ir telekomunikacijų sektoriui 2014-iems metams

Publikuota: 2014 m. sausio 15 d. trečiadienis

Sausio viduryje audito ir konsultacijų bendrovė „Deloitte“ jau tryliktą kartą paskelbė pasaulines technologijų, žiniasklaidos ir telekomunikacijų prognozes. Viena pagrindinių šio tyrimo prognozių  yra ta, kad dėvimų technologijų produktų pardavimai pasieks 10 mln. vienetų; už televiziją mokančių namų ūkių skaičius padvigubės ir sieks 50 mln. namų ūkių; pasaulinė išskirtinių tiesioginių sporto transliacijų teisių vertė padidės 14 proc. – tai turėtų lemti Šiaurės Amerikos sporto ir Europos futbolo lygos; taip pat elektroniniai apsilankymai (evisits), remiantis „Deloitte“ „Pasaulinių TMT prognozių“ publikacija, turėtų išaugti. Be to, leidinyje prognozuojama, kad planšetofonų – planšetinio kompiuterio ir išmaniojo telefono hibrido – pardavimai planšečių pardavimus viršys 25 mlrd. JAV dolerių, o bendri pasauliniai išmaniųjų telefonų, planšečių, asmeninių kompiuterių, televizorių ir žaidimų konsolių pardavimai 2014 m. viršys 750 mlrd. JAV dolerių ir stabilizuosis.

„Kadangi tikėtina, jog 2014 m. bus demografinio sprogimo kartos atstovų metai, grupei taip pat numatomi nauji iššūkiai ir galimybės. „Svarbu rasti būdą, kaip sudominti šios kartos atstovus naudotis visomis savo išmaniųjų telefonų funkcijomis, o ne tik naudotis jais kaip ribotais nebrangiais telefonais, nes tai puiki galimybė tiekėjams. Tačiau jie turi būti pasiruošę šiam iššūkiui, nes mes prognozuojame, kad ketvirtadalis šių išmaniųjų telefonų savininkų gali neparsisiųsti nė vienos programėlės,“ – pridūrė J. Barker.

Dėvimi technologijų produktai: viskas slypi akyse. Išmaniųjų akinių, sporto apyrankių ir laikrodžių pardavimai 2014 m. turėtų siekti maždaug 10 mln. vnt. ir sudaryti 3 mlrd. JAV dolerių. Iš šių dėvimų technologijų produktų, daugiausia pajamų turėtų pritraukti išmanieji akiniai – pardavimai turėtų siekti apie 4 mln. vnt. vidutine 500 JAV dolerių kaina už 1 vnt. Išmaniųjų sporto apyrankių pardavimai turėtų siekti 4 mln. vnt. vidutine 140 JAV dolerių kaina už 1 vnt., o išmaniųjų laikrodžių pardavimai turėtų sudaryti maždaug 2 mln. vnt. vidutine 200 JAV dolerių kaina už 1 vnt.

750 mlrd. JAV dolerių bendri pardavimai: artėja stabilūs laikai. Pasauliniai išmaniųjų telefonų, planšečių, asmeninių kompiuterių, televizorių ir vaizdo žaidimų konsolių pardavimai 2014 m. viršys 750 mlrd. JAV dolerių ir bus 50 mlrd. JAV dolerių didesni nei 2013 m. ir beveik dvigubai didesni už bendrą 2007 m. rezultatą. Tačiau panašu, kad artėja stabilūs laikai – prognozuojama, kad pardavimai ir toliau augs, tačiau lėtesniu tempu nei per pastaruosius 10 metų, prognozuojamos maždaug 800 mlrd. JAV dolerių kasmetinės lubos.

Kai vienas taps minia: auganti planšečių rinka. Planšečių su sumontuotu kompaktišku pagrindu (su mažesniais nei 9 coliai ekranais) pirmą kartą bus daugiau nei planšečių su klasikiniu pagrindu (9 coliai ir didesni). Prognozuojame, kad iki pirmojo ketvirčio pabaigos kompaktiškų planšečių bazę sudarys 165 mln. vnt. ir ji šiek tiek lenks klasikinių planšečių bazę, kurią sudarys 160 mln. vnt.

Planšetofonai nėra tik dar vienas mados vėjas. Planšetofonų, t. y. išmaniųjų telefonų su 5,0–0 6,9 colių ekranais, pardavimai sudarys ketvirtadalį išmaniųjų telefonų pardavimų arba 300 mln. vnt. – dvigubai daugiau nei 2013 m. ir dešimt kartų daugiau nei 2012 m. Vis dėlto po pradinio staigaus pasisekimo tarp vartotojų, 2014 m. gali būti didžiausio planšetofonų populiarumo metai, nes tik (pakankamai didelė) mažuma išmaniųjų telefonų vartotojų norės naudotis tokiu dideliu įrenginiu.

Išmaniųjų telefonų vartotojų kartų skirtumai. Vyresni nei 55 metų amžiaus? Vyresni nei 55 m. amžiaus vartotojai bus ta amžiaus grupė, kurioje išmaniųjų telefonų populiarumas, palyginus su praėjusiais metais, išsivysčiusiose rinkose augs sparčiausiai. Savininkų skaičius iki metų pabaigos turėtų išaugti 45 – 50 proc. – mažiau nei maždaug 70 proc. augimas, numatomas 18 – 54 m. amžiaus vartotojams, tačiau, palyginus su 2013 m., bus užfiksuotas 25 proc. augimas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »