IPTV europiečiai naudojasi daugiau nei palydovine televizija

Publikuota: 2015 m. gegužės 7 d. ketvirtadienis

Mokamos TV paslaugos Vakarų Europoje vis labiau populiarėja. Numatoma, kad 2020 metais jos išaugs nuo 56,7 proc. iki 60,4 proc. Taip skelbiama „Digital TV Research“ ataskaitoje.

Mokamos televizijos abonentų skaičius 18-oje pasaulio šalių 2015-aisiais išaugs 2,57 mln. iki 99 mln. Iki 2020 m. jų skaičius padidės 8,7 proc. ir sieks 104,81 mln.

Skaitmeninės televizijos abonentų skaičius padidės 20 mln., arba 23,1 proc., o kabelinės televizijos abonentų, kurių šiuo metu yra apie 11,31 mln., iki 2020-ųjų turėtų iš viso nelikti.

Įdomu tai, kad IPTV (angl. Internet Protocol Television) abonentai jau dabar lenkia besinaudojančius palydovine televizija. Numatoma, kad 2020-aisiais IPTV naudotojų skaičius išaugs iki 8,6 mln. (37 proc.), o palydovinės televizijos naudotojų padaugės tik 1,2 mln. (5 proc.).

„Digital TV Research“ teigimu, nepaisant to, kad mokamų TV paslaugų sparčiai daugės, operatorių pajamos ne itin augs dėl didėjančio konkurencingumo ir išliks apie 32 mlrd. dolerių.

Pelningiausia yra palydovinė televizija, tačiau ir jos operatorių pajamos nuo 2011-ųjų mažėja. Kabelinės televizijos tiekėjai nuo 2013-ųjų pradėjo dirbti nuostolingai, o iki 2020 m. jie patirs apie 1 mlrd. dolerių nuostolį. IPTV operatorių pajamos 2020 m. išaugs 26,7 proc., iki 5,51 mlrd. dolerių. Didžiausia mokamos TV rinka šiuo metu yra Didžiojoje Britanijoje. Prognozuojama, kad 2020 m. ji sieks 7,574 mlrd. dolerių. Vokietijos rinka mažesnė, ji pasieks 4,46 mlrd. dolerių. Trečioje vietoje – Prancūzija ir Italija.

Šaltinis: era-tv.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

IPTV technologijai Lietuvoje – jau 20 metų

Dar, rodos, taip neseniai populiariųjų TV serialų mėgėjai skubėjo namo iš darbo, kad tik nepraleistų kokios svarbios scenos. Krepšinio sirgaliams ne kartą teko neišsimiegoti belaukiant varžybų ir keiktis pražiopsojus tritaškį. Viskas pasikeitė atsiradus IPTV (angl. Internet Proto... skaityti »

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »