Išmaniosios TV auditoriją augina didelės raiškos kanalai

Publikuota: 2016 m. spalio 10 d. pirmadienis

Lietuvos gyventojai vis dažniau renkasi išmaniąją televiziją, arba IPTV (angl. Internet Protocol Television). Naujausiais Ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, mūsų šalyje per šiuos metus jos abonentų padaugėjo 20,8 proc. – iki 192,6 tūkst. Transliuotojų pajamos, gautos už IPTV paslaugas, per šį laikotarpį padidėjo 31,9 proc. ir sudarė 4,99 mln. Eur.

Populiarumo šiai televizijai suteikia augantis didelės raiškos, arba HD (angl. High Definition), kanalų skaičius. „Keičiasi žmonių įpročiai, auga ypač tikroviško, ryškaus vaizdo turinio poreikis. Televizorių ekranai vis didėja, turi gerėti ir vaizdo kokybė“, – teigia išmaniosios „Skynet“ televizijos paslaugas teikiančios UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ Produktų valdymo departamento vadovas Povilas Keburis.

Anot jo, išskirtinę vaizdo kokybę vertina kino gerbėjai, laidų apie gamtą mėgėjai ir sporto aistruoliai. Mažieji žiūrovai ir jų tėveliai taip pat mielai renkasi raiškų vaizdą ir kruopščiai atrinktą ugdomąjį turinį.

Vienos pirmųjų IPTV Lietuvoje – išmaniosios „Skynet“ televizijos – kūrėjai šį rudenį papildė didelės raiškos kanalų rinkinį. Dabar jį sudaro 10 kanalų: sporto tematikai skirti „Sport 1 HD“, „Eurosport HD“ ir „Eurosport 2 HD“, ekstremalaus gyvenimo būdo kanalas vyrams DTX HD ir moteriškasis „ID Xtra HD“, pažintiniai „Discovery Science HD“, „Animal Planet HD“ ir „Discovery Showcase HD“, nuotaikingų filmų kanalas „Filmzone+ HD“ ir patiems mažiausiems žiūrovams skirtas „Duck TV HD“.

Didelė raiška nuo standartinės (SD) skiriasi vaizdo dalelių skaičiumi – 1920 x 1080 (SD – 720 x 480). Be to, ji perduoda plačiaekranį vaizdą 16:9 formatu (SD – 4:3) ir palaiko 60 vaizdo kadrų per sekundę greitį (SD – tik 25–30). Didelės raiškos televiziją pirmieji sukūrė japonai dar 1969 m., tačiau pripažinta ši technologija buvo tik XX a. pabaigoje.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

IPTV technologijai Lietuvoje – jau 20 metų

Dar, rodos, taip neseniai populiariųjų TV serialų mėgėjai skubėjo namo iš darbo, kad tik nepraleistų kokios svarbios scenos. Krepšinio sirgaliams ne kartą teko neišsimiegoti belaukiant varžybų ir keiktis pražiopsojus tritaškį. Viskas pasikeitė atsiradus IPTV (angl. Internet Proto... skaityti »

Kas ketvirtas Lietuvos verslininkas pirmiausia laukia pokyčių švietimo sistemoje

Nuo realių darbo rinkos poreikių atitrūkusi Lietuvos švietimo sistema tampa kliūtimi kuriant geresnį gyvenimą Lietuvoje. Tuo įsitikinęs kas ketvirtas šalies verslininkas, įžvelgiantis švietimo sistemos reformų būtinybę. skaityti »

Kaip pasikeitusi darbo rinka diktuoja technologijų madas?

Prognozuojama, kad iki 2020–ųjų 40 proc. pasaulio gyventojų dirbs patys sau – vyraus laisvai samdomo darbo rinka. skaityti »

Kam reikalinga 360 laipsnių vaizdo kamera?

Dažniausiai apie 360 laipsnių vaizdo kamerą pagalvoja atostogas planuojantys žmonės, mėgstantys fiksuoti akimirkas kalnuose, ekskursijose po miestą ir t.t. skaityti »

Keturi būdai, kaip apsaugoti išmaniuosius vasaros karščių metu

Temperatūrai lauke stipriai šovus į viršų, lietuviai turėtų saugotis ne tik patys, bet ir pagalvoti apie savo išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kur Lietuvoje rastume daugiausiai televizoriaus pultelių?

Kas svarbiausia, renkantis naują televizorių, kokie dalykai, susiję su šiais prietaisais, labiausiai erzina skirtingų miestų gyventojus ir kuriame šalies krašte galima rasti daugiausiai televizoriaus pultelių? skaityti »

ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas vartotojams suteiks daugiau teisių, įmonėms – pareigų

Dėl technologinių pasiekimų pasaulyje sukurtų, apdorotų ir dalijamų duomenų kiekis pastaraisiais metais pasiekė nenumatytas proporcijas. skaityti »

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Svarbiausios televizorių savybės žaidimų mėgėjams

Pastaraisiais metais žaidimų rinkai skirtos konsolės smarkiai patobulėjo – naujausi įrenginiai palaiko ir 4K grafiką, ir aukštą dinaminį diapazoną. skaityti »

„Microsoft“ technologija leis valdyti išmanųjį be rankų

„Microsoft Research“ sukūrė technologiją „GlassHands“, kuri leidžia valdyti mobilųjį įrenginį rankų judesiais ore ar ant bet kokio norimo paviršiaus. skaityti »

Nuo šiol kompiuteriui krauti nebereikės laidų

Belaidis krovimas tampa viena naujausių technologijų, kurias siūlo mobiliųjų telefonų ir planšečių gamintojai. skaityti »