Klaviatūra, naudojanti saulės energiją

Publikuota: 2011 m. birželio 29 d. trečiadienis

Saulė yra didžiausias mums prieinamas energijos šaltinis. Vien per vieną valandą gaunamos saulės energijos kiekis viršija tai, ką 6,8 mlrd. žmonių suvartoja per metus. Suvokdamas, koks galingas energijos šaltinis yra saulė, Charlesas Frittsas 1883 metais sukonstravo pirmuosius saulės šviesos elementus. Nuo tada saulės energija nedingsta iš visuomenės akiračio ir vis dažniau daro įtaką mūsų kasdieniam gyvenimui.

„Logitech“ sukūrė pirmąją pasaulyje klaviatūrą „Wireless Solar Keyboard K750“, maitinamą saulės šviesos energija. Bendrovės inžinieriai taip pat suskaičiavo ir pateikė faktų apie saulės šviesos energiją, kurie atskleidė, ką nepaprasto galėtume nuveikti su energija, kurią sutaupytume pakeitę klaviatūras.
Pirmiausia, jeigu visas pasaulis naudotų „Logitech Wireless Solar Keyboard K750“, kiekvienais metais būtų sutaupyta 828 milijonų AA tipo elementų, o sutaupytos elektros energijos kiekvienais metais pakaktų apšviesti beveik keturiems Eifelio bokštams.
Jeigu visas pasaulis reikalingą energiją gautų iš saulės per saulės šviesos elementus, jais reikėtų padengti tik 0,3 procento visų žemynų ploto, kad būtų patenkinti visi mūsų elektros energijos poreikiai.
„Logitech Wireless Solar Keyboard K750“ įkrauna savo akumuliatorius esant bet kokiai šviesai – tiesioginiams saulės spinduliams ar išsklaidytai šviesai. Visiškai įkrovus akumuliatorius, klaviatūra galima naudotis mažiausiai 3 mėnesius visiškoje tamsoje.

Štai tokie įdomūs faktai, kaip sutaupyti ir gelbėti pasaulį.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »