Kompiuterinė „šypsenėlė“ švenčia trisdešimtmetį

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 19 d. trečiadienis

„Šypsenėlė“, kurią lakoniška interneto vartotojų kalba priimta vaizduoti dvitaškiu, brūkšneliu ir skliausteliu :-), rugsėjo 19 d. švenčia 30 metų jubiliejų.

Internetinę šypseną 1982 metais sugalvojo Pitsburgo Karnegi-Melono universiteto profesorius Scottas Fahlmanas, kad interneto vartotojai galėtų išreikšti savo emocijas. Dabar bet kuris vartotojas žino, kad šypseną galima išreikšti simboliais :-), o nepasitenkinimą :-(.

Iš pradžių „šypsenėlę“ naudojo tik Karnegi-Melono universiteto darbuotojai, tačiau ji greitai išplito ir po kitas mokslo įstaigas.

Per 35 mokslinio darbo metus Scottas Fahlmanas padarė daugybę tyrimų dirbtinio intelekto ir komunikacijų srityje, tačiau plačiai išpopuliarėjo būtent kaip „šypsenėlės“ kūrėjas.

Šios naujovės sėkmė nustebino ir patį kūrėją. „Buvo nuostabu sekti, kaip ir iš miniatiūrinio pranešimo ekrane, kurį sugalvojau per dešimt minučių, susiformuoja reiškinys ir paplinta po visą pasaulį", – kartą prisipažino profesorius.

Šiuo metu internete galima sutikti keletą dešimčių „šypsenėlių“ rūšių, sukurtų iš įvairių grafinių simbolių derinių. O Pitsburgo Karnegi-Melono universitetas jau penkerius metus „šypsenėlių“ gimimo dieną teikia premiją „Smiley Award“ už išskirtines naujoves, padedančias tobulinti bendravimą kompiuterine technika.



Šaltinis: ria.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Emociukų gimtadienis. Kas pirmasis el. paštu išsiuntė šypsenėlę?

Šiuolaikiniame gyvenime bendraujant virtualiai, išgyvenimus ir nuotaiką padeda reikšti emociukai (ang. emoji) – ženkliukai, perteikiantys emociją. skaityti »

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »