Lietuvą pasiekė nauji „Microsoft“ išmanieji telefonai, galintys virsti kompiuteriais

Publikuota: 2015 m. gruodžio 1 d. antradienis

Naujieji „Microsoft“ flagmanai „Lumia 950“ ir „950 XL“, turintys naujausią operacinę sistemą „Windows 10“, jau pasiekė Lietuvą ir prekybos vietose pasirodys šią savaitę. Išmanieji telefonai pasižymi ne tik moderniausiomis specifikacijomis, bet ir galimybe iš telefono virsti į nedidelį asmeninį kompiuterį.

„Šie „Lumia“ flagmanai turi naujausią „Windows 10“ mobiliesiems įrenginiams pritaikytą operacinę sistemą, kuri leidžia naudotis inovatyvia „Continuum“ funkcija. Pastaroji kartu su „Microsoft Display Dock“ priedu paverčia šiuos išmaniuosius telefonus mini kompiuteriais. Šį mažą priedą prijungus prie televizoriaus ar monitoriaus, klaviatūros ir pelės, naujasis „Lumia“ įrenginys tampa nedideliu asmeniniu kompiuteriu, kuriame pilnavertiškai galima naršyti internete ar dirbti su „Office“ paketo programomis“, – teigia Dalius Nalivaika, „Lumia“ pardavimų vadovas Lietuvoje.

Galingas naujasis flagmanas

5,2 colio „Wide Quad HD“ ekraną turintis išmanusis telefonas „Lumia 950“ pasižymi puikiomis fotografavimo ir filmavimo galimybėmis. Paskutinės kartos „PureView“ vaizdo kamera su 20 megapikselių jutikliais ir galimybe filmuoti 4K raiškos vaizdo klipus leis užfiksuoti norimas akimirkas. Įrenginio spartą užtikrina 3 GB darbinės atminties ir „Qualcomm Snapdragon 808“ 1,8 Ghz šešių branduolių procesorius – todėl telefone be trikdžių veiks net ir sudėtingiausios programėlės ar žaidimai.

Talpi 3000 mAh baterija užtikrins, jog išmaniojo telefono funkcijos ir galimybės bus prieinamos bent vieną dieną be krovimo. Išmanusis telefonas taip pat palaiko „Micro SD“ kortelę, todėl pritrūkus esamos 32 GB vidinės atminties, padidinti talpai galima rinktis kortelę net iki 200 GB.

„Lumia 950“ modelio kaina Lietuvoje siekia 599 eurus. Pirkėjai gali rinktis iš baltos ir juodos spalvų.

Didesnis brolis – „Lumia 950 XL“

Šis naujasis „Microsoft“ flagmanas dalinasi kai kuriomis bendromis specifikacijomis su mažesniu „Lumia 950“ modeliu: 3 GB darbine atmintimi, „Micro SD“ atminties kortele, identiška kamera, „Windows Hello Beta“ naujove. Pastaroji leidžia telefoną atrakinti tik pažvelgus į ekraną, nuskanavus vartotojo akies rainelę. Taip pat abejuose telefonuose įtaisytas USB Type-C lizdas, kuris leidžia nekreipti dėmesio, kuria puse bandome prijungti USB jungtį. Taip pat įgalina greičiau pakrauti bateriją – iki 50 proc. per 30 minučių, naudojant komplektuojamą „Fast Charger“ pakrovėją.

„Lumia 950 XL“ pasižymi didesniu 5,7 colio ekranu, spartesniu „Qualcomm Snapdragon 810“ 2 Ghz aštuonių branduolių procesoriumi, talpesne 3340 mAh baterija, todėl pats įrenginys yra sunkesnis 15 gramų už mažesnį „950“ modelį (165 gramai).

„Lumia 950 XL“ kaina Lietuvoje siekia 699 eurus. Pirkėjai gali rinktis iš baltos ir juodos spalvų.

„Lumia 950“ ir „Lumia 950 XL“ pristatomuosius vaizdo klipus rasite čia.

Kartu su telefonais pirkėjai gali įsigyti ir „Microsoft Display Dock“ priedą, leidžiantį naudotis „Continuum“ funkcija ir paversti telefoną nedideliu asmeniniu kompiuteriu. Ribotą laiką naujųjų flagmanų savininkai Lietuvoje naująjį priedą gaus dovanų arba už simbolinę kainą. Įprasta jo kaina sieks 109 Eur.

Pirmieji išmanieji telefonai su „Windows 10“

Naujieji telefonai – pirmieji rinkoje, kuriuose veikia galutinė „Windows 10“ versija, pritaikyta būtent mobiliesiems įrenginiams. Be jau minėtų „Continuum“, „Windows Hello Beta“ funkcijų, naujieji „Windows“ turi dar geriau integruotas „Office“ paketo programėles, kurios leidžia pilnavertiškai darbuotis su dokumentais, net neturinti prieigos prie kompiuterio ar didesnio ekrano. Taip pat, prijungus naująsias „Lumia“ prie „Microsoft Display Dock“, bus galima naudotis „Office“ programėlėmis, „Edge“ naršykle lyg įprastame kompiuteryje.

Be to, „OneDrive“ užtikrina, kad telefonu darytas nuotraukas, vaizdo klipus ar reikalingus dokumentus vartotojai turės ne tik telefone, bet ir visuose savo „Windows“ įrenginiuose.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »