Lietuviai Kalėdų dovanoms rinkosi išmaniuosius įrenginius

Publikuota: 2017 m. sausio 4 d. trečiadienis

Šventinių dovanų gruodį ieškoję lietuviai vis dažniau rinkosi ne tradicinius, o technologinius siurprizus artimiesiems. Kaip rodo bendrovės „Bitė Lietuva“ statistika, paskutinį metų mėnesį lietuviai pirko net iki 5 kartų daugiau išmaniųjų priedų nei įprastai, o populiariausiais pirkiniais tapo išmanūs laikrodžiai, aktyvumo apyrankės bei echolotai.

„Gruodį daugumą gyventojų apimanti dovanų karštligė šiemet atsigręžė į išmaniuosius daiktus. Žmonės vis dažniau renkasi minėtus priedus savo artimiesiems ir draugams, nes vertina jų funkcionalumą, praktiškumą ir nori nustebinti artimuosius kiek netradicine dovana. Po kalėdinėmis eglutėmis lietuviai rado įvairių išmaniųjų siurprizų – nuo išmaniųjų apyrankių ar laikrodžių iki modernių žvejybos pagalbininkų“, – sako Arūnas Mickevičius, bendrovės „Bitė Lietuva“ rinkodaros vadovas.

Kaip sako A. Mickevičius, palyginti su įprastais mėnesiais, išmaniųjų priedų pardavimai gruodį išaugo iki 5 kartų, ir šioms dovanoms lietuviai negailėjo nuo 70 iki 230 eurų.

Nauji metai – su norais gyventi sveikiau

Pačiu populiariausiu šventiniu pirkiniu tapo išmanieji laikrodžiai ir aktyvumo apyrankės „Samsung Gear Fit 2“ (žr. foto) ir „Fitbit Charge 2“. Šios kategorijos pirkiniams pirkėjai vidutiniškai skyrė apie 190 Eur.

Anot A. Mickevičiaus, ateinant naujiesiems metams nemažai lietuvių planuoja laikytis sveikesnio gyvenimo būdo, o  išmaniosios dovanos padeda pasiekti norimų kūno formų ar svorio: „Išmaniosios apyrankės leidžia stebėti savo aktyvumą, širdies ritmą, žingsnių skaičių, išeikvotas kalorijas ir pažangą sportuojant. Tai puikus pagalbininkas norintiems gyventi sveikiau.“

Iš žvejybos – su didesniu laimikiu

Antrosiomis pagal populiarumą sumaniomis dovanomis tapo išmanieji echolotai. Jais nustebinti artimus žvejybos entuziastus lietuviai negailėjo net iki 230 Eur. Šios kategorijos vienvaldis lyderis – lietuvių startuolio produktas „Deeper Pro+“. Įmetus išmanųjį echolotą į vandenį, šis parodo telkinio gylį, temperatūrą, dugno reljefą ir net vietas, kur yra žuvų. Geriausios metų naujovės apdovanojimą technologijų parodoje „CES 2016“ iškovojęs tautiečių įrenginys, nurungęs plačiai žinomus pasaulyje prekės ženklus, padės užkietėjusiems žvejams namo grįžti su didesniu laimikiu.

Toliau pagal populiarumą rikiavosi išmanūs žaislai – dažniausiai, dronai ar automobilių modeliai, bei virtualios realybės akiniai („Samsung Gear VR“). Šioms dovanoms pirkėjai vidutiniškai skyrė apie 70-80 Eur.

Išmanumas keliasi ir į namus

Šventiniu laikotarpiu pirkėjus taip pat domino išmaniosios kameros (pvz., „Vimtag CP1“) ir sveikatingumo įrenginiai (pvz., išmaniosios svarstyklės „iHealth HS6“). A. Mickevičiaus teigimu, Lietuvoje išmanūs sprendimai vis aktyviau keliasi į mūsų namų erdvę: „Štai, pavyzdžiui, per išmaniąją kamerą telefono ekrane galima stebėti, kas vyksta namie, kol juose nėra šeimininkų, o išmaniosios svarstyklės padės stebėti kūno svorį ir apimtis, bei pateiks naudingų patarimų, kaip savo tikslų pasiekti greičiau.“

Kasmet paklausa išmaniesiems daiktams vis auga. „Bitės“ salonuose namams, sportui ir muzikai skirtų išmaniųjų priedų asortimentas siekia 100 skirtingų modelių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »