Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė

Publikuota: 2017 m. lapkričio 17 d. penktadienis

Virtualiosios realybės (VR) technologijos šiandien nebėra inovacija, skirta tik pramogauti. Jos universalumą ir nešamą naudą jau spėjo įvertinti ne tik rinkodaros specialistai, įvairių mokymų organizatoriai, pedagogai, bet ir medikai. Būtent medicinoje VR technologija populiarėja žaibišku greičiu, mat jos pagalba galima efektyviau ugdyti studentus, gydyti ligonius ir padėti jiems atsigauti po sunkių traumų. Tad kaip gi virtualios realybės technologijos pritaikomos sveikatos sektoriuje?

Galimybė pabėgti nuo ligoninės rutinos

Ilgų dienų praleistų ligoninės palatoje nenori prisiminti nė vienas, o ypač vaikai. Ligoninėje jie kovoja ne tik su fiziniais negalavimais, bet atskirti nuo įprastos aplinkos, artimųjų ir draugų, susiduria su stresu ir kitomis psichologinėmis problemomis.

Dėl šios priežasties Olandijoje buvo pristatytas startuolis „VisitU“, kuris leidžia vaikui atsidurti jam įprastoje aplinkoje. Viskas, ko reikia, tai VR akinių, į juos įstatyto telefono bei namuose, mokykloje ar kitoje pacientui įprastoje vietoje patalpintos 360 laipsnių kameros. Ši kamera vaizdą tiesiogiai  perduoda į VR akinius. Tokiu būdu net ir būdami ligonėje vaikai gali labiau atsipalaiduoti ir nenutolti nuo jiems įprasto gyvenimo, stebėti savo šeimą ar nusikelti į širdžiai artimą vietą.

Vaizdo įrašas >

Streso ir skausmo mažinimas

VR technologijos vis labiau populiarėja gelbėjant ligonius, kuriems reikalinga pagalba itin sunkiu gydymo laikotarpiu. Bendrovė „Samsung“ kartu su virtualios realybės studija „Start VR“ Australijoje sukūrė iniciatyvą, kuri onkologiniams ligoniams padeda kovoti su chemoterapijos gydymo metu patiriamu stresu.

VR akinių pagalba pacientai gali atitrūkti nuo realybės, nukeliauti į bet kurį pasaulio kraštą bei nuveikti ką tik panorėję – šokti parašiutu, plaukioti jachta ar glostyti gyvūnus zoologijos sode. Panaši praktika vis dažniau taikoma ir malšinant pacientų patiriamą skausmą. Mat buvo pastebėta, kad VR pagalba mažinamas streso ir skausmo lygis daro teigiamą įtaką gydymo efektyvumui.

Vaizdo įrašas >

Profesinių įgūdžių tobulinimas

Praėjusiais metais Londone, chirurgas Ahmedas Šafis atliko pirmąją pasaulyje onkologinę operaciją, kuri buvo tiesiogiai filmuojama 360 laipsnių kamera. Visi susidomėjusieji šį procesą galėjo stebėti per specialius VR įrenginius. Žiūrovai jautėsi tarsi esantys operacinėje, iš arti  matė ne tik chirurgo bei jo komandos veiksmus, bet ir galėjo pajusti operacinėje tvyrančią atmosferą.

Toks tiesioginis operacijų transliavimas pasitarnauja mokslo tikslams ir ypač gelbsti medicinos studentams, kuriems svarbios ne tik teorinės žinios, bet ir praktiniai įgūdžiai. Tokiu būdu jie gali ne tik įgauti naudingos patirties, bet ir pasiruošti ateities iššūkiams iš anksto susipažindami su savo darbo specifika.

Vaizdo įrašas >

Reabilitacija po sunkių traumų

VR technologijos jau taikomos ir žmonių, kurie patyrė įvairias galvos traumas ar netgi insultą, gydymui. Praktika rodo, kad jos gali padėti pagreitinti pacientų fizinių gebėjimų atkūrimą, ką jau kalbėti apie paprastą šių technologijų naudojimą. Tai ypač svarbu reabilitacijos periodą išgyvenantiems žmonėms, mat kuo reabilitacija ankstesnė, tuo didesni šansai atgauti prarastas fizines funkcijas.

„MindMotionPRO“ yra vienas tų sprendimų, leidžiančių greičiau sugrąžinti fizines pacientų jėgas. Šios programos pagalba ligoniai mankštinasi stengdamiesi judinti rankas ir pirštus. Nors ši technologija negali tiesiogiai paskatinti rankos judėti, tačiau didina ligonio dėmesį, motyvaciją ir įsitraukimą, kadangi visi žmogaus atliekami veiksmai yra ekrane ir turi garsinį bei vaizdinį atsakomąjį ryšį. Tokiu būdu, vis pasikartojančius monotoniškus judesius atlikti yra kur kas lengviau.

Vaizdo įrašas >

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

komentarai

Crytotit IP: 172.28.193.100
2022-10-30 13:20 (!)
Nereikia dirbti nebėra, o jūs turite robotas pradėjo! Telegram - @Cryptaxbot
TonsMossy IP: 172.28.193.100
2022-10-30 13:06 (!)
Tegul jūsų pinigai išauga į sostinę su šiuo robotu. Telegram - @Cryptaxbot
Wlasowpet IP: 172.28.193.100
2022-10-28 16:10 (!)
Здравствуйте! Хотим порекомендовать лучшие прогоны "убийцы" для интернет-сайтов конкурентов. Стоимость: от 2000 р. - Стопроцентный эффект. Сайты точно "умрут". - Максимальное количество негативных фитбеков. - Собрана особая база - самые "смертоносные" площадки из 10 млн. интернет-сайтов (вирусные, спамные, порно и так далее). Работает бесперебойно. - Прогон делаем сразу с 4 серверов. - Постоянный спам активационных ссылок на емейл. - Можем растянуть по времени как угодно. - Прогоняем с запретными ключами. - При 2-х прогонах - отличные бонусы клиенту. Стоимость 80$ Полная отчётность. Оплата: Киви, Яндекс.Деньги, Bitcoin, Visa, MasterCard... Телегрм: @xrumers Skype: Loves.Ltd WhatsApp: +7(977)536-08-36 маил: support@xrumer.cc Только эти! А тАкож Работаем со Студиями!

Skaityti visus komentarus (20) »

Kino pramonė ar televizoriai – kas pirmesni?

Besirenkant naują televizorių, geresnei vaizdo kokybei skiriamas bene didžiausias dėmesys, todėl natūralu, kad šiuo metu rinkoje vis dažniau atsigręžiama ir į 4K raišką. skaityti »

Keičiasi įmonių požiūris į gamybos modernizaciją

Naujausia Lietuvos pramonininkų konfederacijos atlikta 150 didžiausių Lietuvos įmonių vadovų apklausa rodo, kad įmonių požiūris į gamybos modernizaciją keičiasi - pramonės įmonės vis dažniau investuoja į moderniąją pramonę. skaityti »

B. Geitsas neleido vaikams naudotis išmaniaisiais telefonais iki 14 metų

Ne vienas technologijų įmonių vadovas riboja išmaniųjų prietaisų naudojimą savo vaikams. skaityti »

Lietuvos įmonės investuoja į inovacijas

Per pastaruosius trejus metus inovacijas Lietuvoje diegė daugiau nei pusė, t.y. 53 proc. įmonių. skaityti »

Kibernetinis saugumas ir dirbtinis intelektas – ateities inovacija?

Ateis tokia diena, kai programuotojai galės perleisti savo darbą pačioms save mokančioms mašinoms, kompiuteriai gebės mokytis, naudotis tomis žiniomis, kurias sukaupė iš daugybės visų mūsų naudojamų įrenginių. skaityti »

Vilniuje bus pristatytas „Tesla Gigafactory“ gamykloje dirbantis robotas

Naujausi robotai niekuo neprimena žmogaus, o ekspertai aiškina, jog ateitis, kurioje jie padaro visus mūsų darbus, yra veikiau tik graži fantazija. skaityti »

Ar verslas pasirengęs dar vienai pramonės revoliucijai?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu, – tai ne ateitis, tai jau šių dienų realybė. Taip teigia ietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis. skaityti »

Lietuva siekia tapti Baltijos regiono informacinių technologijų kompetencijų centru

Lietuva laimėjo galimybę steigti pirmąjį Baltijos regione informacinių ir komunikacijos technologijų kompetencijų centrą. skaityti »

„Dell“ pirmoji rinkoje pakuotėms panaudojo iš vandenynų surinktą plastiką

Amerikiečių IT įmonė „Dell“ surado būdą taršai sumažinti: netrukus rinkoje pasirodys vieni naujausių bei pažangiausių kompiuterių – „XPS 13 2-in-1“, kurių pakuotės pagamintos iš vandenynuose surinkto plastiko. skaityti »

Besirenkantiems planšetę: svarbiausių parametrų ketvertukas

Norintiems nusipirkti iš tiesų gerą planšetę, ekspertai rekomenduoja nepatingėti ir atkreipti dėmesį į svarbiausius parametrus bei savybes. Kokios jos? skaityti »