Lietuviai pirmauja Europoje pagal kasdienius apsipirkimus per internetą

Publikuota: 2017 m. gegužės 4 d. ketvirtadienis

Elektroniniai verslai keičia žaidimo taisykles – kas ketvirtas europietis internetu apsiperka vieną ir daugiau kartų per savaitę, prekybos centruose įsikūrusios parduotuvės sulaukė liūdnų laikų, o mokėjimo internetu platformų populiarumas ir toliau kopia į aukštumas. Kviečiame susipažinti su įdomiausiomis elektroninės komercijos naujienomis.

Kasdien internete perka 6 proc. europiečių

„Mastercard“ paskelbė tyrimą „Masterindex 2017“, kuriame nurodoma, kad 6 proc. internetą turinčių europiečių elektroniniu būdu apsiperka bent kartą per dieną. Dažniausiai (9 proc.) elektroninėje erdvėje kasdien perkama Lietuvoje ir Lenkijoje. Kiek rečiau (8 proc.) – Jungtinėje Karalystėje, Ispanijoje bei Italijoje. Paskutiniai rikiuojasi estai, suomiai ir latviai (po 2 proc.).

„Šie skaičiai atskleidžia, kad Lietuvoje susiformavo sluoksnis žmonių, kurie itin dažnai naudojasi elektroninės komercijos paslaugomis. Tai neabejotinai gerai. Tačiau ši grupė nedidelė ir smarkiai atitrūkusi nuo kitų interneto naudotojų. Jeigu pasižiūrėtume į kitą rodiklį – kiek žmonių perka elektroninėje erdvėje ne kasdien, o daugiau nei kartą per savaitę, tai Lietuvos tarp pirmūnų nerasime.

Taigi, turime stiprų užkietėjusių elektroninių verslų klientų sluoksnį ir nemažą dalį perkančių retai. Tai reiškia, kad mūsų elektroniniai verslai susiduria su dviem labai skirtingomis klientų grupėmis, kurių poreikiai, pritraukimo bei išlaikymo būdai skiriasi, o tai yra nemenkas iššūkis“, – tyrimo duomenis komentuoja „DPD Lietuva“ Pardavimų ir rinkodaros direktorius Baltijos šalims Gabrielius Bilevičius.

Prekybos centrų „apokalipsė“ JAV

Jungtinių Amerikos Valstijų prekybos centrams žadamas seniai regėtas sunkmetis. Prognozuojama, kad artimiausiais mėnesiais JAV užsidarys apie 3500 prekybos centruose įsikūrusių parduotuvių.

„Pastaruoju metu galime stebėti labai įdomų reiškinį – besiplėtojanti elektroninė komercija priverčia užsidaryti daug fizinių parduotuvių, o kartu internetiniai verslai bando atidarinėti savo fizines parduotuves. Tiesa, šios parduotuvės jau visai kitokios ir veikia kitais pagrindais.

Ar tokios „apokalipsės“ vertėtų tikėtis Lietuvoje? Nemanau. Nors neabejotina, kad pardavėjai, ypač prekiaujantys buitine technika, elektronika bei drabužiais, tikrai junta elektroninių verslų konkurenciją, tačiau vargu, ar Lietuvoje tai galėtų sukelti kokią nors didesnę griūtį“, – sako G. Bilevičius.

Pasak jo, nors elektroniniai verslai ir itin smarkiai prisidėjo prie JAV prekybos centrų sunkmečio, tačiau nereikia pamiršti, kad ten tokių didelių prekybos vietų buvo itin daug – pagal vienam gyventojui tenkantį prekybos centrų plotą, JAV nuo kelių iki dešimčių kartų lenkdavo atskiras Europos valstybes.

„PayPal“ yra jau 200 mln. aktyvių sąskaitų

Neseniai „PayPal“ pažymėjo svarbų įvykį – jos aktyvių sąskaitų skaičius pasiekė 200 mln. Per šios mokėjimo internetu platformos gyvavimo laiką vartotojai atliko daugiau nei 29 mlrd. mokėjimų, kurių bendra vertė – 1,62 trilijono (1 trilijonas lygus 1000 milijardų) Eur.

„Tarp tų 200 mln. sąskaitų yra ir ne vienas tūkstantis Lietuvos gyventojams priklausančių paskyrų. Tiek „PayPal“, tiek vėliau atsiradusios konkuruojančios mokėjimo platformos atveria visai naujas, paprastesnių atsiskaitymų galimybes, kurios leidžia mūsų tautiečiams drąsiau siūlyti savo prekes tokiose užsienio internetinėse prekyvietėse kaip „eBay“, „Amazon“ ar „Etsy“. O tarptautinės siuntų pristatymo bendrovės pasirūpina, kad pirkinys užtikrintai ir saugiai keliautų pas pirkėjus. Tad galiausiai dėl to laimi kiekvienas iš mūsų“, – teigia „DPD Lietuva“ atstovas.

Pasak jo, Lietuvoje „PayPal“ paslaugomis paprastai naudojamasi perkant užsienyje, o apsipirkdami šalies viduje, lietuviai dažniausiai naudojasi internetine bankininkyste, ar atsiėmimo metu sumoka kurjeriui grynais arba – jeigu tai „DPD Lietuva“ kurjeris – atsiskaito ir kortele.

G. Bilevičiaus teigimu, nauji skaitmeniniai mokėjimo sprendimai iš esmės keičia mūsų supratimą tiek apie pinigus, tiek apie mokėjimus apskritai.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

komentarai

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Sukurtas atminties lustas padės greičiau apdoroti informaciją

Kalifornijos technologijos instituto tyrėjai sukūrė lustą, padėsiantį greičiau apdoroti informaciją mažesniuose įrenginiuose. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

„Samsung“ pristatė itin greitą ir patikimą nešiojamą diską „SSD T5“

Įrenginys turi naujausią 64 sluoksnių „V-NAND“ technologiją, todėl pasižymi vienu didžiausių rinkoje įrašymo greičiu, duomenų užšifravimu bei yra kompaktiško, bet patvaraus dizaino. skaityti »

Pirmasis telefonas vaikui: į ką atkreipti dėmesį perkant?

Rugsėjis tėveliams ir jų atžaloms, pradedančioms eiti į mokyklą, atneša nemažai iššūkių. Kai kuriems jų tenka pasirūpinti ne tik būtinais mokykliniais reikmenimis, tačiau ir tokiais pirkiniais kaip išmanusis telefonas. skaityti »

„IFA 2017“ parodoje – „Samsung“ produktai, keičiantys žmogaus kasdienybę

Šiuo metu Berlyne vykstančioje technologijų parodoje „IFA 2017“ „Samsung“ pristatė produktus, kurie, anot kompanijos atstovų, netolimoje ateityje pakeis mūsų kasdienybę. skaityti »

„Fitbit“ pristatė išmanųjų laikrodį „Ionic“

Fizinio aktyvumo apyrankių ir laikrodžių gamintoja „Fitbit“ šią savaitę pristatė ilgai lauktą produktą – išmanųjį laikrodį sportuojantiems „Fitbit Ionic“. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

Kaip išsirinkti planšetinį kompiuterį mokiniui?

Labai didelis planšetinių kompiuterių mobilumas suderintas su aukšto lygio funkcionalumu ir mažesnėmis nei nešiojamų kompiuterių kainomis lemia, kad ruošiantis mokyklai tikrai verta pagalvoti būtent apie šio įrenginio įsigijimą. skaityti »