Ar vaiko teisė į pagarbą internete egzistuoja?

Publikuota: 2016 m. lapkričio 22 d. antradienis

Lapkričio 18 d. LR Seime buvo surengta vaiko teisių kontrolierių konferencija „Vaiko teisė į pagarbą“. Joje buvo kalbama apie socialinių tinklų vaiko pasauliui daromą žalą, ir ar egzistuoja pagarba vaikui, esančiame socialiniuose tinkluose. Atsakymas –  ne. Tai pastebėjo ir pasisakė Nebūk naivus kelyje sąjungos (NKKS) prezidentas Mindaugas Jonušas, kuris visų dalyvių dėmesį atkreipė į socialinių tinklų spąstus vaikui ar jaunuoliui, ieškančiam su kuo keliauti. 

„Šių dienų socialinių tinklų pasiūla iškreipė vaiko bei paauglio suvokimą apie tai, kad būtina keliauti atsakingai. Tapo norma ir mada net nestabdyti pakeleivingą automobilį, o tiesiog vairuotoją, galintį suteikti vežimo paslaugą, susirasti internete, – sakė NKKS prezidentas. – Taip moderniau, nereikia šalti lauke, o ir gaišti laiko. Tačiau, kai taip kelionei ruošiasi vaikas, su kuriuo šeimoje nekalbama apie realius pavojus ar bent apsisaugojimo būdus, tokios kelionės gali tapti pražūtimi“. NKKS prezidento teigimu, socialinių tinklų grupės, teikiančios minėtų paslaugų pasiūlas, turėtų būti prižiūrimos. Be to, M. Jonušo nuomone, juose turėtų būti įvestas amžiaus cenzas tam, kad būtų saugomos vaikų ir jaunuolių gyvybės bei formuojami teisingi kelionės įgūdžiai.

„Kol šeimos nariai nekreips dėmesio į tai, ką veikia jų vaikai internete, tol šie negalės pretenduoti į jiems realiai priklausomą pagarbą socialiniuose tinkluose. O vyresniųjų teigimas, kad pats vaikas renkasi – tai  tolygu tiksinčioms bomboms, kurių jau ne viena susprogo, palikdamos tragiškas pasekmes,“ – sakė M. Jonušas.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »