Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Publikuota: 2017 m. balandžio 12 d. trečiadienis

„Verslai turėtų suprasti, kad interneto adresai su lietuviškomis specialiosiomis raidėmis yra patogūs tik naudojimui vietinėje rinkoje“, – teigia Tomas Mackus, Kauno technologijos universiteto Informacinių technologijų departamento (KTU ITD) atstovas. Jis pataria verslui turėti registruotus abu interneto adreso variantus.

Balandžio pradžioje, jau ketvirtą kartą, buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. Minint lietuviškų specialiųjų raidžių turinčių interneto adresų „.lt“ domene įgalinimo dešimtmetį, tokie rinkimai pradėti rengti 2014 m. Idėja kilo Lietuvos kompiuterininkų sąjungos atstovams. Šiemet rinkimuose dalyvavo šeši domenai, o gražiausiu pripažintas Ilgasūsas.lt.

„Džiaugsmingai palaikome tokių rinkimų idėją, džiugu, kad jie vyksta jau ketverius metus. KTU ITD Interneto paslaugų centras yra „.lt“ domeno administratorius, tad balsavimui atrenkame pastaraisiais metais įkurtų ir interneto svetaines turinčių domenų su lietuviškomis raidėmis pavadinimus ir padedame sudaryti sąrašą balsavimui“, – teigia T. Mackus, KTU ITD Interneto paslaugų centro Klientų aptarnavimo skyriaus vadovas.

Dalis vartotojų iš įpročio pavadinimus veda „šveplai“

Pasak jo, atrenkant domenų pavadinimus su lietuviškomis raidėmis, pagrindinis dėmesys kreipiamas į pavadinimo gramatinį teisingumą. Taip pat, tikrinama, ar tuo adresu pasiekiama svetainė nėra peradresuojama į kitą interneto svetainę su „šveplu“ adresu.

Informacinių technologijų specialistas teigia, jog dalis vartotojų iš įpročio, įvesdami domenų vardus specialiąsias lietuviškas raides keičia lotyniškais atitikmenimis, todėl verslui naudingiau turėti įregistruotus abu variantus.

„Interneto adresas su lietuviškomis raidėmis yra patogus tik vartojimui vietinėje rinkoje, todėl verslams siūlome atkreipti į tai dėmesį registruojant savo svetaines“, – pataria T. Mackus.

Vokietijoje „nacionaliniai“ domenų adresai – populiariausi

Pastaraisiais metais registruotų „.lt“ domenų su lietuviškomis raidėmis šiek tiek sumažėjo. Iš viso, KTU ITD pateikiamais duomenimis, yra įkurta 1 650 tokių „.lt“ domenų, o tai sudaro tik 0,9 procento visų įregistruotųjų. Panaši situacija ir kitose šalyse: Latvijoje 0,8 proc. „.lv“ domenų yra su specialiosiomis raidėmis, Estijoje interneto domenai su specialiaisiais rašmenimis sudaro apie 1,9 proc. visų „.ee“ domenų, Prancūzijoje – tik 0,75 proc. „.fr“ domenų naudoja specialius simbolius.

Pasak T. Mackaus, kai kurie domenus su lietuviškomis raidėmis įkūrę asmenys supranta, kad tokį interneto adresą įvesti užsienio klientams ar partneriams būtų sudėtinga, todėl jo naudojimo atsisako.

Tiesa, ne visur vienodai baidomasi diakritinių ženklų.

„Vokietijoje domenų adresai su diakritiniais ženklais yra tikrai populiarūs – net 8,5 proc. visų įregistruotų „.de“ domenų yra su specialiaisiais simboliais. Švedų „.se“ domene beveik 5,5 proc. domenų vardų turi specialius simbolius“, – teigia T. Mackus.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

IT sprendimų debesijai rinka siekia 70 mlrd. dolerių

Analitinė bendrovė „Synergy Research Group“ paskelbė pasaulinės IT rinkos, besiremiančios debesų infrastruktūra, rezultatus. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ investuoja į daiktų internetą

„Cisco Systems Inc.“ nusprendė įsigyti įmonę „Jasper“, teikiančią daiktų interneto paslaugas. skaityti »

Lietuvoje daugėja šviesolaidinio interneto ir IPTV naudotojų

LR ryšių reguliavimo tarnyba paskelbė 2016 m. III-iojo ketvirčio elektroninių ryšių rinkos duomenis. skaityti »

Sukurtas 10 000 kartų mažiau energijos naudojantis „Wi-Fi“

Vašingtono universiteto inžinieriai sukūrė naują „Wi-Fi“ technologiją, sunaudojančią 10 000 kartų mažiau energijos nei įprastai. skaityti »

Kokias saugumo klaidas darome internete?

Per didelis atvirumas socialiniuose tinkluose gali pritraukti kibernetinių nusikaltėlių dėmesį, o per silpni slaptažodžiai – atverti kelią įsilaužimams. skaityti »

„Plume“ pristatė naujo tipo „Wi-Fi“ sistemą

Bendrovė „Plume“ pristatė ryšio technologijų naujovę – naują „Wi-Fi“ sistemą, kuri sudaryta iš miniatiūrinių imtuvų, sujungtų į bendrą vieno namo ar vieno kambario tinklą. skaityti »

Asmenukių kiekis socialiniuose tinkluose gali pranešti apie psichologines problemas

Psichoterapeutė Tamara Kuntelija-Plieskė pasakoja apie tai, kada asmenukės – tik smagus žaidimas, o kada jos pradeda kelti grėsmę realiam gyvenimui. skaityti »

Vartotojai nepalieka socialinių tinklų, baimindamiesi prarasti draugus

Aštuoni iš devynių interneto naudotojų norėtų uždaryti savo paskyras socialiniuose tinkluose, tačiau nuo šio žingsnio juos sulaiko baimė prarasti ryšį su draugais ir vertingus prisiminimus. skaityti »

Ar vaiko teisė į pagarbą internete egzistuoja?

Lapkričio 18 d. LR Seime buvo surengta vaiko teisių kontrolierių konferencija „Vaiko teisė į pagarbą“. Joje buvo kalbama apie socialinių tinklų vaiko pasauliui daromą žalą, ir ar egzistuoja pagarba vaikui, esančiame socialiniuose tinkluose. skaityti »

Iki 2020 m. srautas iš debesijos išaugs beveik keturis kartus

Kompanija „Cisco Systems“ prognozuoja debesų architektūros augimą. skaityti »