ES kovoja už europietišką audiovizualinį turinį internete

Publikuota: 2017 m. gegužės 30 d. antradienis

Europos Sąjunga sugriežtino reikalavimus audiovizualiniam turiniui, skelbiamam internetu. Gegužės 23 d. naujas sąlygas patvirtino 28-ių ES šalių kultūros ministrai.

Pagal naujas taisykles, bent 30 proc. „Netflix“, „Google Play“ ir „iTunes“ platinamo turinio privalo būti sukurta Europoje.  Anksčiau reikalavimuose buvo numatyta 20 proc. riba.

Europos komisija pirmą kartą pristatė savo planus peržiūrėti audiovizualinį turinį reglamentuojančią direktyvą 2016 m., atsižvelgdama į tai, kad europiečiai vis daugiau laiko praleidžia klausydami/žiūrėdami pramoginį turinį per internetą. Komisijos tyrimo duomenimis, kasdien europiečiai stebi interneto audiovizualinį turinį apie 100 mln. valandų.

Pagal naujas taisykles, interneto svetainėse turi būti siūlomas katalogas, kuriame trečdalis  turinio yra sukurtas Europoje. Interneto platformos, teikiančios audiovizualinio turinio paslaugas, privalės padidinti europietiško turinio matomumą, sukurdamos atskirus skyrius, paieškos priemones, kad lankytojai galėtų lengviau  jį rasti.

„Europos audiovizualinio sektoriaus plėtra ir kultūrinės įvairovės finansavimas turėjo įtakos  tradicinės televizijos likimui, tai paskatino mus aktyviau kurti kvotas, lemiančias audiovizualinio turinio internete augimą“, – sakė Ispanijos kultūros ministras Injigas Mendesas de Vigas.

 

Šaltinis: euractiv.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »