Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Publikuota: 2017 m. liepos 18 d. antradienis

Turbūt ne vienas esame susimąstę, kaip gyventume be interneto. Internetu nesinaudojantys atokių kaimelių gyventojai, ko gero, gyventų kaip gyvenę, tačiau šiandienos miestietis be interneto sunkiai sužinotų dienos naujienas, norimo patiekalo receptą ir vargu ar patogiai susimokėtų būsto bei paslaugų sąskaitas.

Geras ir spartus internetas – tai ne tik komfortas ir galimybė naudotis interaktyviomis pramogomis, bet ir būtina šiuolaikiško gyvenimo sąlyga. Kadangi Lietuvoje interneto technologijos yra vienos pažangiausių pasaulyje, o interneto ryšio tiekėjų, siūlančių savo paslaugas – ne vienas ir ne du, gali būti nelengva išsirinkti kainos ir kokybės atžvilgiu geriausią interneto planą.

Pristatome pagrindines interneto rūšis bei suteikiame naudingos informacijos apie tai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis tinkamiausią internetą.

Lietuvoje vyraujančios interneto rūšys: plačiajuostis, šviesolaidinis bei 4G internetas. Plačiajuostis internetas – tai pakankamai didelį greitį išvystyti galintis internetas, tinkamas pagrindiniams poreikiams. Turintiems laidinius telefonus būdavo naudinga įsivesti DSL plačiajuostį internetą, tačiau šią interneto rūšį jau senokai lenkia šviesolaidinis, dar vadinamas optinis, internetas. Tai šiuolaikiškas internetas, kuris atsparus atmosferos trikdžiams, pasižymi geru spartumu ir aukšta kokybe. Taip pat pravartu užsisakyti šviesolaidinį internetą kartu su televizijos planu – tai gana populiarus pasirinkimas Lietuvoje. 4G internetas laikomas miestiečiui pritaikytu internetu. Tai naujos kartos interneto ryšys, kuris patrauklus dėl mobilumo galimybės – maži, nešiojami modemai leis kompiuterį prisijungti prie interneto kelionės metu ar pas draugus.

Kokie kriterijai svarbiausi renkantis internetą?

  • Kaina. Jau tapo įprasta, kad geriausius interneto ryšio pasiūlymus galima gauti jeigu pasirenkamas mažesnės spartos internetas arba interneto paslaugos perkamos kartu su televizijos paketu.
  • Sparta. Jeigu internetu planuoja naudotis visa Jūsų šeima (keli išmanieji telefonai, planšetės bei kompiuteriai), natūralu, kad prireiks didesnės greitaveikos interneto ryšio.
  • Ryšio kokybė. Jeigu naudojatės mobiliuoju 4G internetu, kuris veikia mobiliojo ryšio pagrindu, nenustebkite, jeigu vienoje vietoje gausite puikų ryšio signalą ir mėgausitės dideliu interneto greičiu, o išvykę į užmiestį susidursite su ryšio problemomis.
  • Vietovė. Vieta, kurioje esate įsikūrę, yra svarbus aspektas renkantis interneto ryšį. Jeigu gyvenate didmiestyje dažniausiai geriausias pasirinkimas – optinis internetas, kadangi šviesolaidinis ryšys čia yra itin plačiai išvystytas ir juo naudojasi didžioji dauguma miestiečių.

Jeigu gyvenate vietovėje, kurioje yra galimybė įsirengti bet kurio tipo internetą, pasirinkti patį tinkamiausią gali būti nelengva užduotis. Kiekviena ryšio bendrovė gali pasiūlyti įvairius paslaugų paketus, pritaikytus geriausiai kliento patirčiai. Miestuose populiaru rinktis išmaniosios televizijos ir šviesolaidinio interneto paslaugų paketą, tačiau kiti pirmenybę teikia vien aukštos kokybės internetui. Informaciją apie geriausius ir Jūsų namams tinkamiausius interneto pasiūlymus suteikia ryšio bendrovės bei tarpininkaujančios įmonės, kurios gali tiksliai nustatyti optimaliausią interneto planą pagal Jūsų namų adresą.

Pasirinkti planą padės Myplan.lt

Šaltinis: Myplan.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Kovas – Klientų mėnuo!

Kovo 19-oji paskelbta Tarptautine kliento diena. Šiemet ji minima 10-ąjį kartą. Ar žinote, kad šios šventės iniciatoriai – Lietuvos verslininkai? Būtent iš Lietuvos šventė paplito po visą pasaulį. Jos tikslas – parodyti dar didesnį dėmesį klientams, padėkoti jiems. skaityti »

IT sprendimų debesijai rinka siekia 70 mlrd. dolerių

Analitinė bendrovė „Synergy Research Group“ paskelbė pasaulinės IT rinkos, besiremiančios debesų infrastruktūra, rezultatus. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ investuoja į daiktų internetą

„Cisco Systems Inc.“ nusprendė įsigyti įmonę „Jasper“, teikiančią daiktų interneto paslaugas. skaityti »

Lietuvoje daugėja šviesolaidinio interneto ir IPTV naudotojų

LR ryšių reguliavimo tarnyba paskelbė 2016 m. III-iojo ketvirčio elektroninių ryšių rinkos duomenis. skaityti »

Sukurtas 10 000 kartų mažiau energijos naudojantis „Wi-Fi“

Vašingtono universiteto inžinieriai sukūrė naują „Wi-Fi“ technologiją, sunaudojančią 10 000 kartų mažiau energijos nei įprastai. skaityti »

Kokias saugumo klaidas darome internete?

Per didelis atvirumas socialiniuose tinkluose gali pritraukti kibernetinių nusikaltėlių dėmesį, o per silpni slaptažodžiai – atverti kelią įsilaužimams. skaityti »

„Plume“ pristatė naujo tipo „Wi-Fi“ sistemą

Bendrovė „Plume“ pristatė ryšio technologijų naujovę – naują „Wi-Fi“ sistemą, kuri sudaryta iš miniatiūrinių imtuvų, sujungtų į bendrą vieno namo ar vieno kambario tinklą. skaityti »

Asmenukių kiekis socialiniuose tinkluose gali pranešti apie psichologines problemas

Psichoterapeutė Tamara Kuntelija-Plieskė pasakoja apie tai, kada asmenukės – tik smagus žaidimas, o kada jos pradeda kelti grėsmę realiam gyvenimui. skaityti »

Vartotojai nepalieka socialinių tinklų, baimindamiesi prarasti draugus

Aštuoni iš devynių interneto naudotojų norėtų uždaryti savo paskyras socialiniuose tinkluose, tačiau nuo šio žingsnio juos sulaiko baimė prarasti ryšį su draugais ir vertingus prisiminimus. skaityti »

Ar vaiko teisė į pagarbą internete egzistuoja?

Lapkričio 18 d. LR Seime buvo surengta vaiko teisių kontrolierių konferencija „Vaiko teisė į pagarbą“. Joje buvo kalbama apie socialinių tinklų vaiko pasauliui daromą žalą, ir ar egzistuoja pagarba vaikui, esančiame socialiniuose tinkluose. skaityti »

Iki 2020 m. srautas iš debesijos išaugs beveik keturis kartus

Kompanija „Cisco Systems“ prognozuoja debesų architektūros augimą. skaityti »