Kompiuteriniai žaidimai, skirti padėti spręsti imigrantų ir pabėgėlių problemas

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 29 d. šeštadienis

Šaltinis: ucc.lt

Nottingham Trent universiteto mokslininkai vysto naują požiūrį į pagalbą imigrantams ir pabėgėliams, kurie susiduria su diskriminacija, ieškodami darbo Jungtinėje Karalystėje.

Universiteto ekspertai dalyvauja dideliame projekte, kuris skirtas interaktyviųjų kompiuterinių žaidimų serijos plėtrai. Jis įgyvendinamas siekiant sugriauti nusistovėjusį priešišką požiūrį ir diskriminacinio pobūdžio kliūtis, su kuriomis susiduria atvykėliai.

Tai pirmoji tokio pobūdžio iniciatyva tarp mokslinių tyrimų projektų ir idėjų. Moksliniai tyrimai, vykdomi jau trejus metus, skirti projektui „Pripažinimo Skatinimas Dirbtinėje Aplinkoje” (PSDA) – parodė, kad bent pusė imigrantų ir pabėgėlių patyrė rasizmą ar diskriminaciją ieškodami darbo ar jau dirbdami.

Akademikai iš universiteto interaktyviųjų sistemų tyrimų grupės kuria naujus žaidimus pagal 3D scenarijus, kurių esmė – parodyti ir išryškinti diskriminuojantį elgesį. Glaudžiai bendradarbiaujama su socialine įmone „Greenhat Interactive“, taip pat pagrindiniais partneriais Italijoje ir Švedijoje.

Žaidimai prieinami internete per naujai sukurtą projekto tinklalapį ir skirti darbo biržoms ir darbdaviams, imigrantams ir pabėgėliams. Pagrindinė žaidimų dalis – stereotipų laužymas.

Vartotojai skatinami savarankiškai priimti sprendimus tam tikrose situacijose, pavyzdžiui, pokalbio dėl darbo metu, o tai žaidime sukelia įvairių galimų rezultatų ir pasekmių. Atkreipiamas dėmesys į kitas kliūtis, pavyzdžiui, dokumentų neatitikimas, kalbos barjeras ir kt.

David Brown, profesorius iš interaktyviųjų sistemų Nottingham Trent universitete, komentavo: „Svarbiausias mūsų tikslas – pašalinti kliūtis ir barjerus dėl įdarbinimo, kurios imigrantai ir pabėgėliai taip dažnai patiria, mes norime pakeisti bendras darbdavių nuostatas”.

Anot Jacqueline Lewis, generalinės „Greenhat Interactive“ direkotorės, šis projektas daro įtaką tiriamųjų grupių nariams – rodomas susidomėjimas dėl problemų, su kuriomis imigrantai susiduria. Šie žmonės supranta, jog bandoma keisti situaciją, tai kelią pasitikėjimą, jie džiaugiasi būdami tokio įdomaus ir svarbaus projekto dalimi.

Šaltinis: ucc.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »