Lėtas internetas kelia tokį pat stresą kaip siaubo filmas

Publikuota: 2016 m. vasario 23 d. antradienis

Švedų įmonėje „Ericsson“ dirbantys mokslininkai atliko tyrimą, kuris įrodė, kad lėtas internetas sukelia žmogui tokį patį stresą, kokį jis išgyvena žiūrėdamas siaubo filmą. 

Pasauliniam mobiliajam kongresui (Mobile World Congress) parengtoje ataskaitoje vertinama interneto ryšio kokybės įtaka naudotojo pasirinkimui.

Tiriant interneto greičio įtaką žmogaus nervų sistemai, buvo naudojamos neuroninės technologijos, kurios vertino žmonių emocijas jiems žiūrint vaizdo filmus per išmaniuosius telefonus. Buvo matuojamas pulsas ir smegenų aktyvumas.

Kai bežiūrint įrašą vaizdas užstrigdavo, tiriamųjų pulsas padidėdavo 38 proc. Nustatyta, kad vaizdo įrašui neatsidarant 6 sekundes, stresas išauga trigubai. Tyrėjai teigia, kad panašų stresą sukelia matematikos testas arba siaubo filmas, kai jį žmogus žiūri vienas be kompanijos.

„Ericsson“ tyrimo rezultatai rodo, kad greitas ir stabilus interneto ryšys pakelia ryšio operatorių lojalumo indeksą 4,5 punkto, o net nedideli ryšio sutrikimai gali paskatinti jį kreiptis į konkurentus.

Dar vienas įdomus tyrimo faktas: išmaniųjų telefonų naudotojai daugiausia žiūri vaizdo įrašus, o antroje vietoje – socialiniai tinklai. Prognozuojama, kad per artimiausius šešerius metus socialinių tinklų generuojamas duomenų srautas išaugs 12 kartų. Pasaulinis per mobiliuosius telefonus peržiūrimas duomenų srautas išaugs 65 proc. 2015 m. ketvirtajame ketvirtyje užfiksuota 68 mln. naujų naudotojų prisijungimų. Itin spartus augimas pastebimas Indijoje (21 mln.), Kinijoje (6 mln.), Nigerijoje (3 mln.).

Šaltinis: belta.by
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Kas lemia interneto spartą?

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys,... skaityti »

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »