Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Publikuota: 2017 m. rugpjūčio 22 d. antradienis

Apsipirkimas internetu tampa vis įprastesne mūsų kasdienybės dalimi, elektroninės parduotuvės darosi vis patogesnės, o apsipirkti galime tiesiog išmaniuoju telefonu. Vis lankstesnės tampa ir pirkinių pristatymo paslaugos. Tiesa, kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pavyzdžiui, Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai.

Namai namučiai

21 Europos valstybę apimančiame „DPD Group“ tyrime „E-shopper barometer Global report“ skelbiami duomenys rodo, kad nežiūrint kiekvienos atskiros šalies ypatumų, bendra Europos tendencija aiški – 84 proc. apklausos dalyvių namai yra įprastinė internetinių pirkinių atsiėmimo vieta.

Antras dažniausias pasirinkimas – siuntų atsiėmimo taškai (16 proc.), trečioje vietoje – pašto skyriai (15 proc.), po to – darbovietės (12 proc.), fizinės elektroninių pardavėjų parduotuvės (8 proc.) ir t. t.

„Ateityje pristatymų į namus skaičius turėtų mažėti, mat žmonės internetu perka vis lengviau, impulsyviau ir pirkinio nori kuo greičiau. Todėl pirkėjai prekės atsiėmimą vis dažniau taiko prie savo dienotvarkės bei poreikių – siuntą atsiima darbe, pekeliui į sporto klubą ar bet kurioje kitoje jam patogioje vietoje“, – tyrimo duomenis komentuoja „DPD Lietuva“ pardavimų ir rinkodaros direktorius Baltijos šalims Gabrielius Bilevičius.

Estai mėgsta siuntų terminalus, latviai – paštą

Mėgstamiausia lietuvių vieta atsiimti siuntinius – namai. Čia juos pirmiausiai nukreipia 79 proc. respondentų. Europoje šis rodiklis aukščiausias Kroatijoje (90 proc.), žemiausias – Estijoje (57 proc.).

Apie 47 proc. lietuvių siuntos atsiėmimui renkasi paštą. Dar dažniau čia pirkinius atsiima mūsų kaimynai latviai – 68 proc. O štai Vokietijoje ir Italijoje ši vieta visiškai nepopuliari – ją rinkosi vos 8 proc. respondentų.

Prekių atsiėmimo terminalais dažniausiai naudojasi estai – 81 proc., Lietuvoje jie mažiau populiarūs – 29 proc., o štai Kroatijoje, Prancūzijoje bei Portugalijoje toks atsiėmimo būdas populiarumu pasigirti negali – 1 proc.

„Skatiname pirkėjus neprisirišti prie konkrečios atsiėmimo vietos ir kaskart rinktis patogiausią būdą: jei atostogauji prie jūros – nukreipk siuntą ten; žinai, kad kitą savaitę būsi komandiruotėje – peradresuok siuntą į terminalą ar siuntų tašką ir atsiimti galėsi per 7 dienas. Svarbiausia nebijoti pakeisti nusistovėjusius įpročius ir išbandyti alternatyvas, kurių šiuo metu tikrai yra ne viena“, – siuntų pristatymo ypatumus vardijo G. Bilevičius.

Tyrimas taip pat atskleidė, kad kuo daugiau atsiėmimo būdų pasiūlo elektroninė parduotuvė, tuo didesnę jų įvairovę linkę išbandyti pirkėjai.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Cisco Systems Inc.“ kontroliuoja daugiau nei pusę tinklo įrangos rinkos

„Synergy Research Group“ analitikai pateikė pasaulio tinklo įrangos gamintojų rinkos ataskaitą, pagal kurią „Cisco Systems Inc.“ apimama dalis sudaro 55 proc. skaityti »

Prieigą prie interneto iki metų pabaigos turės 3,5 mlrd. žmonių

Jungtinių Tautų organizacijos komisija paskelbė ataskaitą „Plačiajuosčio interneto būklė 2016“. Jos duomenimis, interneto prieinamumas pasaulyje didėja. skaityti »

Lietuvos žydų istorijai ir kultūrai pažinti – naujas interaktyvus gidas mobiliajame telefone

VšĮ „Rytų Europos žydų kultūros ir istorijos tyrimų centras“ pristato ir kviečia išbandyti interaktyvų edukacinį ir turistinį gidą po žydiškąją Lietuvą – „Discover Jewish Lithuania“, kurį jau galima parsisųsti į savo išmanius įrenginius iš „Google Play“ ir „App Store“ parduotuvėlių. skaityti »

Lietuvos internetinėje prekyboje – pasaulinė inovacija

Lietuvoje startuoja visiškai naujas mažiausių kainų paieškos portalas www.priceposter.lt. skaityti »

Per metus suteikta 10 kartų daugiau elektroninių paslaugų

VšĮ „Versli Lietuva“ kartu su partneriais 2015 m. įgyvendino projektą, kurio metu buvo sukurtos 163 elektroninės paslaugos verslui. skaityti »

Paklausių profesijų grupių prognozės – interneto tinklalapyje

Apsisprendžiant dėl studijų abiturientams gali padėti Ūkio ministerijos atlikta stebėsena ir žmogiškųjų išteklių poreikio prognozavimas 2014-2018 metams. skaityti »

Didžiausia kinų pramoga internete – vaizdo įrašai

„China Internet Network Information Center“ agentūra paskelbė naujausią statistiką apie Kinijos interneto naudotojų pomėgius. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ grynasis pelnas išaugo 20 proc.

Palyginti su ankstesniais finansiniais metais, „Cisco Systems Inc.“ pajamos bemaž nepakito, veiklos pelnas padidėjo 17,6 proc., o grynasis pelnas – 19,5 proc. skaityti »

„Facebook“ plinta melagingi pranešimai apie teroro aktus

Melagingų pranešimų apie mirtinas atakas Prahoje banga buvo nukreipta prieš Čekijos ir Slovakijos „Facebook“ naudotojus. ESET saugumo tyrėjai įspėja, kad tokios apgaulės gali pasikartoti ir kitų šalių socialiniuose tinkluose. skaityti »

Moksleiviai mokyklinių prekių nelinkę pirkti internetu

Tyrimai rodo, kad mokyklines prekes moksleiviai linkę įsigyti realiose parduotuvėse, o ne per internetą. skaityti »