Prieigą prie interneto iki metų pabaigos turės 3,5 mlrd. žmonių

Publikuota: 2016 m. rugsėjo 30 d. penktadienis

Jungtinių Tautų organizacijos komisija paskelbė ataskaitą „Plačiajuosčio interneto būklė 2016“. Jos duomenimis, interneto prieinamumas pasaulyje didėja. 2015 m. prieigą prie interneto turėjo 3,2 mlrd. žmonių, о 2016 m. jų turėtų padaugėti iki 3,5 mlrd.

Skelbiama, kad 2016 m. pabaigoje prie interneto bus prijungti 52 proc. namų ūkių (2015 m. tokių buvo 49 proc.). Išsivysčiusiose šalyse prieigą prie interneto turi vidutiniškai 84 proc. namų ūkių. Besivystančiose šalyse – apie 41 proc.

2015-ųjų duomenimis, daugiausia internetu naudojasi Islandijos gyventojai – 98,2 proc. Antroje vietoje – Liuksemburgas (97,3 proc.), trečioje – Andora (96,9 proc.), ketvirtoje – Norvegija (96,8 proc.), penktoje – Lichtenšteinas (96,6 proc.). Sąraše, kurį sudaro 191 pasaulio šalis, Lietuva užima 48 vietą su 71 proc. internetu besinaudojančių gyventojų skaičiumi.

Beje, moterų, neturinčių priėjimo prie interneto, pasaulyje 250 milijonais daugiau nei vyrų. Didžiausias vyrų ir moterų, turinčių priėjimą prie interneto, atotrūkis pastebimas Afrikos, Arabų Emyratų, Azijos–Ramiojo vandenyno rajonuose. Mažiausias atotrūkis – Šiaurės ir Pietų Amerikoje bei NVS šalyse.

Mobiliuosius telefonus pasaulyje taip pat dažniau turi vyrai – turinčių telefonus moterų yra 200 mln. mažiau.

Šaltinis: broadbandcommission.org
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Kovas – Klientų mėnuo!

Kovo 19-oji paskelbta Tarptautine kliento diena. Šiemet ji minima 10-ąjį kartą. Ar žinote, kad šios šventės iniciatoriai – Lietuvos verslininkai? Būtent iš Lietuvos šventė paplito po visą pasaulį. Jos tikslas – parodyti dar didesnį dėmesį klientams, padėkoti jiems. skaityti »

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »