Bėgikui dirbtinėmis kojomis leista dalyvauti Londono olimpiadoje

Publikuota: 2011 m. liepos 23 d. šeštadienis

Abiejų kojų dar kūdikystėje netekęs 24-erių bėgikas iš Pietų Afrikos Respublikos Oskaras Pistorijusas (Oscar Pistorius) iškovojo teisę dalyvauti 2012-ųjų Londono olimpinėse žaidynėse. Apie tai, jog pirmą kartą olimpiadų istorijoje įprastose, o ne parolimpinėse žaidynėse galės startuoti dirbtines anglies pluošto kojas turintis atletas, patvirtino ir Londono olimpiados Organizacinio komiteto vadovas Sebastijanas Kou (Sebastian Coe).

„Jis galės dalyvauti olimpinėse žaidynėse, – kalbėjo S. Kou. – Manau, jog dalyvauti olimpiadoje jis norės. Mes leisime jam dalyvauti.“

Šią savaitę O. Pistorijusui pavyko įvykdyti 400 metrų bėgimo distancijos olimpinį normatyvą. Linjano mieste (Italija) antradienį vykusių varžybų metu kablius primenančiomis iš anglies pluošto pagamintomis mentėmis 400 metrų nuotolį jis nubėgo per 45,07 sek. ir pasiekė asmeninį rekordą. Tokiu būdu atletas įgijo „A“ kvalifikacinį standartą, o tai reiškia, jog, norint patekti į olimpines žaidynes, bėgikui kitais metais pasiekimą reikės pakartoti dusyk.

Pietų Afrikos lengvaatletis šiuo metu ruošiasi dalyvauti rugpjūtį Pietų Korėjoje vyksiančiame Lengvosios atletikos pasaulio čempionate. Trumpųjų nuotolių bėgikas tapo pirmuoju istorijoje žmogumi amputuotomis kojomis, kuriam pavyko įvykdyti pasaulio čempionato kvalifikacinius reikalavimus. Tiesa, iki tol sportininkui teko įveikti alinantį biurokratinių formalumų maratoną. Tarptautinėje lengvosios atletikos federacijų asociacijoje IAAF galimybė bekojui vaikinui leisti startuoti geriausių planetos atletų varžybose buvo svarstoma net kelerius metus.

Kaip jau esame informavę, sprinteriui konkuruoti su abi natūralias kojas turinčiais bėgikais anksčiau buvo uždraudusi Tarptautinė atletikos asociacija (angl. The International Association of Athletics). Šios organizacijos atstovų nuomone, jo naudojamos specializuotos dirbtinės anglies pluošto kojos suteikia mechaniniu požiūriu nesąžiningą pranašumą.

„Visos teisinės kliūtys buvo pašalintos, – spaudos konferencijoje pabrėžė S. Kou. – Tarptautinė sporto arbitražo komisija priėmė sprendimą leisti atletui rungtis olimpiadoje, tad mes jo ten labai lauksime.“

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »