Brazilijos futbolo stadionas iš saulės pagamina daugiau energijos nei 11 čempionato dalyvių

Publikuota: 2014 m. birželio 20 d. penktadienis

Vienuolika iš 32 pasaulio futbolo čempionate dalyvaujančių valstybių sugeneruoja mažiau saulės energijos, nei Brazilijos nacionalinis stadionas, rodo britų nevyriausybinės organizacijos „Practical Action“ pristatyta ataskaita.

Brazilijos sostinėje naujai pastatytas čempionato stadionas „Estádio Nacional Mané Garrincha“ turi 2,5 MW galios saulės energijos jėgainę. Tai – daugiau, nei saulės energijos įsisavina 11 čempionate dalyvaujančių valstybių – Bosnija ir Hercegovina, Kroatija, Kamerūnas, Kolumbija, Kosta Rika, Ekvadoras, Hondūras, Iranas, Dramblio kaulo krantas, Urugvajus ir Gana. Visos šios šalys iš saulės energijos pagamina iki 2,5 MW elektros, nurodoma ataskaitoje.

Brazilijos stadionuose, kuriuose vyksta čempionato varžybos, bendra įrengtų saulės elektrinių galia siekia 5,4 MW. Be jau minėto 2,5MW galingumo „Estádio Nacional Mané Garrincha“ stadiono, saulės jėgainės įrengtos ir kitose arenose – „Mineirão“ Belo Horizonte (1,4MW galios), „Itaipava Arena“ Pernambuco mieste (1MW galios)  ir „Maracanã“ stadione (500KW galios), kuriame  vyks čempionato finalinės rungtynės.

Britų išleistoje ataskaitoje pažymima, kad Brazilijoje vykstantis čempionatas yra žaliausias – stadionai pagamins daugiau energijos iš atsinaujinančių išteklių, nei bet kuriame ankstesniame pasaulio futbolo čempionate. Prie tokio pasiekimo prisidėjo ir tai, jog šį čempionatą remia Kinijos saulės energijos ir fotovoltinių elementų gamintoja „Yingli Green“.

„Kaip rodo Pasaulio banko statistika, iki šiol maždaug penktadalis planetos gyventojų – apie 1,2 mlrd. – neturi elektros ir gyvena energetiniame nepritekliuje. Daugiausia tai – besivystančios šalys, kuriose ribotas elektros prieinamumas stabdo ekonomikos augimą, sveikatos ir švietimo prieinamumą milijonams žmonių. Šiuose regionuose tikslinga ne plėtoti nacionalinius elektros skirstymo tinklus, kaip Vakarų valstybėse, o remtis mažesnio galingumo atsinaujinančių energijos šaltinių – saulės, vandens ir vėjo – elektrinėmis“, – teigė „Pracitcal Action“ vykdomasis direktorius Simon Trace.

Tokiai nuomonei pritaria ir „Renvia“ atstovai. „Alternatyvios energetikos projektai yra efektyviausias sprendimas decentralizuotam elektros aprūpinimui – jėgainės gali būti įvairaus galingumo ir aprūpinti tik vietines bendruomenes. Tokie projektai taip pat paskatina plėtrą regionuose. Pavyzdžiu Lietuvoje gali būti Vievis, kuriame 70 proc. reikiamos šilumos ir elektros energijos pagaminama lokaliai, iš biodujų“, – įsitikinęs R. Sklepovičius.

Jo nuomone, Lietuvoje iš saulės energijos pagaminamos elektros kiekį taip pat turėtume didinti. „Būtų normalu, kad Lietuvoje saulės elektrinėse pasigamintume bent 200 MW elektros. Tai sudarytų apie 3 proc. visos šalyje sunaudojamos elektros“, – sakė „Renvia“ plėtros vadovas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »