Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Publikuota: 2017 m. gruodžio 11 d. pirmadienis

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą. Jie patys nesikuklindami teigia, kad ji praverstų daugeliui žmonių, o ir taip aišku, kad tai - svarbus ir gana netikėtas išradimas. Kas tai? Ogi baterija, bet niekaip neatspėsite, kaip ji įkraunama.

Tai, ką matote nuotraukose, nėra apgaulė - ši baterija yra labai plona, lanksti ir tampri. Elastinga medžiaga net iš tolo neprimena mums įprastų baterijų, tačiau ir neturėtų, nes savo principais yra gana unikali. Visų pirma, jei energiją teikia ne elektros tinklas, o bakterijos. Tai - efektyvus, ekologiškas ir labai reikalingas atsinaujinančios energetikos panaudojimo būdas.

Seokheun Choi, bateriją sukūręs mokslininkas, iki šio išradimo po truputį judėjo ne vienerius metus. Anksčiau jis buvo sukūręs lanksčią popieriaus pagrindo bateriją, kuri energiją galėjo sukurti iš žmogaus seilių. Šis išradimas, aišku, yra tekstilės pagrindo ir netgi gali energiją gaminti iš žmogaus prakaito. Taip, tikriausiai jau atspėjote, kad mokslininkai galvoja, jog iš šios tamprios medžiagos būtų galima pasiūti kojines, tampres, treniruočių įrangą, tačiau realistiškesnis panaudojimas būtų įvairių medicininių simuliatorių ar išmaniųjų apyrankių maitinimas.

Choi tiki daiktų interneto idėja. Kadangi tokia plona biologinė baterija negalėtų sukurti pakankamai energijos rimtiems prietaisams maitinti, realistiškiau būtų ją panaudoti įvairiems sensoriams ar medicininiai įrangai. Tie sensoriai galėtų būti susiję su sportu ar sveikata. Tačiau, Choi supranta, kad idėja patiks ne visiems.

Ši biologinė baterija naudotų bakterijas. Joms maitinti tiktų ir žmonių prakaitas, ar, įvairių implantų atveju, kiti žmogaus kūno skysčiai. Problema ta, kad žmonėms bakterijos nepatinka. Ir neturi patikti, tačiau Choi turės surasti būtų visiškam saugumui užtikrinti.

Choi nedrįsta pasakyti, kam pakaktų šių baterijų sukuriamos energijos - trumpai sakoma, kad dėvimai elektronikai. Visgi, tikrasis potencialas nėra aiškus, nes bakterinės baterijos nėra gerai ištirtos. Visgi, tikslai labai aukšti nėra - vargu, kad kada nors savo kelnėmis galėsite įkrauti išmaniuosius telefonus ar kitus didesnius įrenginius. Nors, kita vertus, kas gali žinoti. Bet kuriuo atveju, net jei energijos pakaks tik diabetikams ar kitiems sergantiesiems padedančiai įrangai, tai bus didelis pasiekimas.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »