Mėnulyje pastebėtos tik 5 JAV vėliavos iš 6

Publikuota: 2012 m. liepos 30 d. pirmadienis

Naujausios NASA zondo „Lunar Reconnaissance Orbiter“ (LRO) palydovinės nuotraukos liudija, kad praėjus jau 40 ir daugiau metų po misijų „Apollo“, Mėnulio paviršiuje tebestūkso 5 iš 6 ten paliktų JAV vėliavų. LRO Mėnulyje nerado pirmųjų Mėnulyje pabuvojusių žmonių iš „Apollo 11“ misijos paliktos vėliavos.

Žinoma, likusios vėliavos ten dėl suprantamų priežasčių nei plazdena, nei plevėsuoja, tačiau sėkmingai tebestovi ten pat, kur jas į regolitą įsmeigė Mėnulyje lankęsi JAV astronautai.

kad vėliavos tebėra savo vietoje, sprendžiama iš šešėlių, kuriuos ant Mėnulio paviršiaus meta vėliavų medžiaga. Pirmoji JAV vėliava Mėnulyje iškelta 1969-ųjų liepos 20 d. per misiją „Apollo 11“ metu. Šeštoji Jungtinių Valstijų vėliava Mėnulyje iškelta 1972 gruodžio 14 d. per „Apollo 17“ misiją. Nuo tada Mėnulyje žmonės nesilankė.

„Naujausiose zondo LRO fotografijose matyti, kad Amerikos vėliavos tebestovi Mėnulio paviršiuje – trūksta tik pirmosios „Apollo 11“ vėliavos, – penktadienį pranešė palydovo duomenis analizuojančios mokslininkų grupės narys dr. Markas Robinsonas. – Tiesa, viskas būtent taip ir turi būti. Mat astronautas Buzzas Aldrinas dar prieš 43 metus raportavo, kad šios misijos atgabentą vėliavą nuvertė kylančio Mėnulio modulio „Eagle“ raketinių variklių išmetamosios dujos. Šios vėliavos šešėlio Mėnulyje nematyti, nes vėliava ne stovi, o guli.“

„Mane asmeniškai truputį nustebino faktas, kad vėliavos Mėnulio paviršiuje sėkmingai tebestovi, – neslepia M. Robinsonas. – Vis dėlto jas ten švitina nuožmūs ultravioletiniai spinduliai. Nereikia pamiršti ir sunkiai suvokiamų Mėnulio paviršiaus temperatūrų ir jų pokyčių (-170°C iki +130°C).“

„Kaip tos vėliavos atrodo dabar? Tai – jau visai kitas klausimas“, – pridūrė mokslininkas.

 

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »