Pastatus Mėnulyje ar Marse milžiniški 3D spausdintuvai lietų iš regolito

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 10 d. penktadienis

3D spausdintuvai laisvai gali „išspausdinti“ lėktuvą, jo konstrukcines detales, maisto patiekalus ir daugybę kitų dalykų. Kodėl 3D spausdinimo būdu nepradėjus statyti namų? Tokį tikslą išsikėlęs Pietų Kalifornijos universiteto profesorius Behrokhas Khoshnevisas tvirtina, kad tam reikėtų vieną po kito kloti betono sluoksnius ir, kur reikia, instaliuoti kanalizacijos, vandentiekio, elektros tiekimo ir kt. komunikacijų sistemas. Gyvenamąjį namą 3D spausdintuvu būtų galima pastatyti per 20 val., o Mėnulyje ar Marse kaip statybinė medžiaga galėtų būti regolitas.

Profesorius B. Khoshnevisas sukūrė sluoksninės gamybos metodą „Contour Crafting“. Šiuo metodu galima pastatyti vieną namą ar ištisą jų kvartalą. Statyboms tiktų betonas ar molis. Spausdinimo sistemą B. Khoshnevisas projektavo kelerius metus.

Pastatų spausdintuvas – tai aukštesnė už planuojamą pastatą konstrukcija, betoną liejanti sluoksnis po sluoksnio. Lygiai taip pat tipinis 3D spausdintuvas sluoksnis po sluoksnio lieja plastiką. Tokia technologija idealiai tiktų statant laikinus ar komercinės paskirties pastatus, tačiau 3D spausdintuvais galima lieti ir prabangius namus ar kotedžus.

„Contour Crafting“ idealiai tiktų ir Mėnulyje ar Marse, - priduria B. Khoshnevisas. – Ši technologija pasižymi potencialu statyti saugius, patikimus ir pigius pastatus: gyvenamuosius korpusus, laboratorijas ir kitokios paskirties statinius. Visa tai galėtų būti statoma dar iki žmonių atvykimo. Vietoj cemento kaip pagrindinė statybinė medžiaga minėtose planetose galėtų būti naudojamas Mėnulio ar Marso paviršiaus dulkės – regolitas.“

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »