Sukurta nauja kompiuterio valdymo gestais technologija

Publikuota: 2012 m. gegužės 24 d. ketvirtadienis

Kompanija „Leap Motion“ teigia, kad netrukus galėsime atsisveikinti su pelėmis ir klaviatūromis. Ir tai nebus liečiamų ekranų technologija, kaip planšetėse ar išmaniuosiuose telefonuose, paliekanti pirštų žymes ant ekranų. Kompiuterio ekranas liks švarus, nes jis bus valdomas judesiu.

Atrodo, tokių teiginių nemažai buvo iki šiol, pradedant specialiomis pirštinėmis ir baigiant „Microsoft“ plėtojama „Kinect“ technologija, tačiau „Leap Motion“ jau pristatė ir komercinį gaminį, kurio veikimas atrodo tikrai įspūdingai.

Tai nedidelė dėžutė, jungiama į kompiuterio USB jungtį ir programinė įranga, sukuriantys nedidelę erdvę priešais kompiuterio ekraną, kurioje yra registruojami judesiai ir jie verčiami komandomis kompiuteriui.

Nauja yra tai, kad ši sistema sugeba atskirti atskirus pirštus, daiktus, laikomus rankose, tokius kaip pieštukas, ir preciziškai registruoti jų judesius. Gamintojų teigimu, tikslumas yra maždaug du šimtus kartų didesnis, nei kitų panašių judesio kontrolės sistemų, todėl prieš kompiuterį nebereikia mosuoti rankomis, o tai yra varginantis užsiėmimas – pakanka pirštų judesių.

„Leap Motion“ jau priima išankstinius užsakymus ir teigia, kad gaminys pasirodys rinkoje jau šiemet gruodžio mėnesį arba 2013 metų pradžioje. Kaina – tik 70 JAV dolerių.

„Leap Motion“ šiam darbui įkvėpė problemos, kylančios dirbant su kompiuterinėmis trimačio modeliavimo sistemomis – dirbant su jomis gali prireikti ir pusvalandžio, norint sukurti eskizą, kurį ant popieriaus lapo būtų galima nupiešti vos per pora minučių. Dabar, „Leap Motion“ teigimu, bus galima minkyti virtualų molį lygiai taip pat, kaip ir tikrą.

Šaltinis: mokslasplius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »