Afrikos bibliotekų novatoriai sėmėsi patirties iš Lietuvos bibliotekų

Publikuota: 2017 m. rugpjūčio 17 d. ketvirtadienis

Sparčiausiai augame dalydamiesi patirtimis su kitais, siekiančiais tų pačių tikslų. Puikus to pavyzdys – rugpjūčio 16–17 dienomis Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vykęs nevyriausybinės organizacijos „Elektroninė informacija bibliotekoms“ (angl. Electronic Information for Libraries, EIFL) iniciatyvos „Jaunieji Afrikos bibliotekų novatoriai“ (angl. The Young African Library Innovators initiative, YALI) viešųjų bibliotekų inovacijų seminaras. Rugpjūčio 14–15 d. Lietuvoje ir Lenkijoje vykstančiais renginiais ir vizitais siekiama Afrikos viešųjų bibliotekų atstovams perduoti kitų besivystančių ir pereinamosios ekonomikos šalių patirtis ir idėjas.

Rugpjūčio 16 d. buvo skirta Afrikos viešųjų bibliotekų atstovų pažinčiai su Lietuvos bibliotekomis, jų sistema, gerosiomis patirtimis ir įgyvendinamomis naujovėmis. Susirinkusius pasveikino Nacionalinės bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas. Direktorius juokavo, kad šiomis dienomis Nacionalinėje bibliotekoje gana tuščia – visi skaitytojai, matyt, susirinkę Palangos vasaros skaitykloje. Tačiau rudenį miestiečiams grįžus į miestą vėl galėsime džiaugtis visiškai užpildytomis skaityklomis ir erdvėmis. Tai – rezultatai ryškaus virsmo, kurį biblioteka pasiekė renovuodama pagrindinį pastatą. Prof. dr. R. Gudauskas papasakojo apie Nacionalinės bibliotekos siekį derinti gausybę tiek tradicinių, tiek modernių bibliotekos funkcijų ir pastangas būti nestandartine atminties institucija, džiaugėsi gausiu tarptautinių partnerių būriu.

EIFL viešųjų bibliotekų inovacijų programų vadovė Ramunė Petuchovaitė svečiams pristatė Lietuvos viešųjų bibliotekų sistemą ir organizaciją, Nacionalinės bibliotekos Strateginės plėtros departamento vadovas Eugenijus Stratilatovas apžvelgė projekto „Bibliotekos pažangai 2“ eigą ir rezultatus, kuriais džiaugiasi visos šalies viešosios bibliotekos. Įžvalgomis ir pasakojimais apie įgyvendintus projektus dalijosi ir specialistai iš Utenos, Kauno, Šiaulių, Plungės, Klaipėdos, Pasvalio ir Vilniaus viešųjų bibliotekų.

Bibliotekininkai iš Afrikos žemyno ne tik klausėsi pranešimų ir juos aptarinėjo grupėse, bet ir dalyvavo Nacionalinės bibliotekos atvirų dirbtuvių mokyklinio amžiaus vaikams ir jaunuoliams PATS SAU koordinatoriaus Donato Kubiliaus vedamose parodomosiose kūrybinėse dirbtuvėse, kuriose susipažino su dirbtuvių PATS SAU veikla. Dalyviai iš senų kompiuterių dalių surinko ir išbandė muilo burbulų putykles, taip iliustruodami pagrindinius šioje erdvėje taikomus darbo principus: kūrybiškumo skatinimą, savarankišką mokymąsi, susipažinimą su naujomis technologijomis ir savo gyvenimą nugyvenusių daiktų prikėlimą antrajam.

Antrąją seminarų dieną dalijimosi patirtimi estafetę perėmė svečiai iš užsienio: Nyasha Sithole iš Pietų Afrikoje esančios Masipuhumelelės viešosios bibliotekos pasakojo apie jo atstovaujamoje bibliotekoje vykusius bendruomenės kompiuterių įgūdžių lavinimo mokymus, jų reikšmę bendruomenei, finansavimo ir tarpinstitucinio bendradarbiavimo subtilybes. Besibaigiant seminaro dalyvių viešnagei Nacionalinėje bibliotekoje, lankytojams skirtas erdves jiems aprodė ir pristatė Nacionalinės bibliotekos Strateginės plėtros departamento Projektų valdymo skyriaus vadovė Giedrė Čistovienė. 

Po vizitų Lietuvos ir Lenkijos viešosiose bibliotekose Afrikos atstovai prisijungs prie rugpjūčio 19–25 d. Vroclave (Wroclaw, Lenkija) vyksiančios 83-iosios Tarptautinės bibliotekų asociacijų ir institucijų federacijos (angl. International Federation of Library Associations and Institutions, IFLA) konferencijos dalyvių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »