Atidaroma ketvirtoji pasaulyje dizaino biblioteka „Design Library“

Publikuota: 2016 m. rugsėjo 29 d. ketvirtadienis

Kauno technologijos universitete duris atveria vienas iš pasaulinio tinklo „Design Library“ (liet. dizaino biblioteka) padalinių. Tai vos ketvirtoji tokio tipo biblioteka pasaulyje. Pirma panaši biblioteka prieš dešimt metų atidaryta Milane, jos padaliniai taip pat veikia Šanchajuje ir Stambule. Ši biblioteka – vienintelis šiaurės Europoje Italijos kultūrinės asociacijos „Design Library“ padalinys. 

„Tai nauja, moderni erdvė ir pirmoji Lietuvoje išskirtinai dizaino biblioteka, kurios tikslas – keisti visuomenės suvokimą apie dizainą kaip mokslą ir meną, supažindinti su aktualiausiomis pasaulio tendencijomis, populiarinti dizaino kultūrą, skatinti mokslo, meno ir verslo bendradarbiavimą dizaino srityje. Čia dizainas susijungs su kitomis disciplinomis, įvairiomis edukacinėmis veiklomis ir projektais“, – sako ūkio viceministras Marius Skarupskas. 

„Design Library“ Kaune įkurta KTU Dizaino centrui bendradarbiaujant su „Design Library“ kultūrine organizacija. Biblioteka įsikūrė Kauno technologijos universitete,, „Santakos slėnyje“, kur taip pat yra įsteigti Medžiagų mokslo, Biomedicininės inžinerijos, Ultragarso, Maisto institutai bei verslo inkubatorius. 

„Design Library“ padalinyje Kaune bus saugoma didelė leidinių kolekcija – apie 3 tūkst. Italijos partnerių parinktų knygų, tarptautinių žurnalų, istorinių Italijos dizaino kompanijų produktų katalogų, taip pat atrinkti leidiniai apie dizainą, architektūrą, mokslą ir meną, kultūrą, net ekonomiką. Bibliotekos architektūrinis dizainas atkartoja unikalius Milane esančios „Design Library“ sprendimus. 

KTU „Santakos“ slėnyje rugsėjo 29 d. vyks įvadinis „Design Library Kaunas“ renginys – „Dizaino ketvirtadienis“. Jame dalyvaus Enricas Bassi – vienas iš Italijos gamybos laboratorijos „Fab Lab“ įkūrėjų, geriausiai pažįstamas kaip medinio rėmo dviračio „Rootless“ (liet. bešaknis), pagaminto naudojant skaitmenines technologijas, kūrėjas. Jis kartu su Milano „Design Library“ vadovu Lorenzu Piazzi kalbės apie skaitmeninės gamybos bei dizaino ir kūrybos ryšį. 

Pasak KTU dizaino centro, kurio iniciatyva atidaroma biblioteka, vadovės Rūtos Valušytės, italų „Design Library“ organizuojami dizaino savaitės renginiai pritraukia milijonus žmonių iš viso pasaulio. 

„Ten kuriama dizaino istorija. Mes perimame jų renginių modelį – dizaino ketvirtadienius: kviesime svečius iš užsienio, vyks žinių mainai, bus dalijamasi praktine patirtimi, vyks pradedančiųjų įmonių atstovų susitikimai. Tikimės, kad jie suburs kūrybingus žmones, skatins dalintis patirtimi ar kurti bendrus projektus su užsienio partneriais“, – sako ji. 

Šios bibliotekos atidarymas – Ūkio ministerijos organizuojamų „Inovacijų savaitės 2016“ renginių ciklo dalis. Pirmą kartą Lietuvoje rengiama „Inovacijų savaitė 2016“ vyksta rugsėjo 26–spalio 1 dienomis. Per šešias dienas Vilniuje ir Kaune vyks daugiau kaip 50 nemokamų renginių, skirtų profesionalams – verslininkams, tyrėjams, taip pat visuomenei – pradedantiesiems verslininkams, studentams, inovacijomis besidomintiems žmonėms. 

„Inovacijų savaitės 2016“ renginius organizuoja Ūkio ministerija kartu su partneriais Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, Lietuvos inovacijų centru, Visorių informacinių technologijų parku, Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parku, Fizikos instituto mokslo ir technologijų parku, Kauno mokslo ir technologijų parku, taip pat su įvairiomis mokslo ir studijų institucijomis. Prie „Inovacijų savaitės“ prisijungė ir sėkmingai dirbantys verslininkai, inovatoriai, kūrėjai, mokslo atstovai. 

Detalią renginių programą galima rasti interneto svetainėje www.inovacijusavaite.lt ir socialinių tinklų „Facebook“ bei „Instagram“ Inovacijų savaitės paskyrose.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »