Baltijos šalių verslininkų prioritetai – inovacijos, produktyvumas ir naujos rinkos

Publikuota: 2016 m. balandžio 29 d. penktadienis

Sąnaudų mažinimas, pajėgumų didinimas ar plėtra šiandieninėse rinkose nebėra didžiųjų Baltijos šalių įmonių pagrindiniai uždaviniai norint prisitaikyti prie pasikeitusių geopolitinių ir ekonominių sąlygų. Verslininkų teigimu, šiandien kur kas svarbiau veikloje diegti ir taikyti inovacijas, didinti veiklos našumą ir ieškoti naujų rinkų.

Šešios iš dešimties (60 proc.) didelių Lietuvos, Latvijos ir Estijos įmonių, susirinkusių Taline vykusiame SEB verslo renginyje „Baltic Business Summit“, teigė, kad pokyčiai rinkose, geopolitiniai įvykiai Rytuose ir jų įtaka Baltijos šalims paskatino dėmesį telkti į naujoves. Penktadalis (21 proc.) verslininkų pabrėžė produktyvumo, dar septintadalis (14 proc.) – naujų rinkų svarbą. Sąnaudų mažinimą, pajėgumų didinimą ar plėtrą dabartinėse rinkose kaip svarbius žingsnius šių dienų verslo sąlygomis rinkosi vos 1–2 proc. susirinkusių didžiųjų Baltijos šalių bendrovių.

„Didelės bendrovės, kaip ir kitos įmonės, ekonomikos sunkmečio laikotarpiu daug dėmesio skyrė veiklos optimizavimui, stengėsi kiek įmanoma mažinti sąnaudas. Dabar verslininkai, apsipratę su naujomis verslo sąlygomis, kurias pirmiausia lėmė geopolitiniai įvykiai, grįžta prie drąsesnių plėtros planų, investicinių projektų , naujų rinkų paieškos“, – sako Aivaras Čičelis, SEB banko prezidento pavaduotojas ir Verslo bankininkystės tarnybos direktorius.

Pasak jo, daugelis pasaulio šalių jau ne pirmus metus akcentuoja, kad ilgalaikis šalies ekonomikos ir kartu tam tikrų verslo segmentų augimas vis labiau priklausys nuo inovacijų, kurios būtent ir turi didžiausią įtaką darbo našumo pokyčiams.

„Lietuvai ir kitoms Baltijos šalims tai yra ypač aktualu, nes šiuo metu nesame priekinėse Europos Sąjungos gretose pagal inovacijų kūrimą ir taikymą. Akivaizdu, konkurencija ir eksporto, ir vidaus rinkose tik aštrės, ir geriausius rezultatus pasieks tos įmonės, kurios kurs naujoviškus gaminius, patrauklias paslaugas, diegs modernius rinkodaros, pardavimo, logistikos ir kitus verslo sprendimus“, – sako A. Čičelis.

SEB bankų organizuojamas renginys „Baltic Business Summit“ šiemet vyko balandžio 14 dieną Estijos sostinėje Taline. Jame iš viso dalyvavo daugiau kaip 155 įmonių vadovai iš trijų Baltijos šalių. Šį kartą renginyje verslininkai daugiausia dėmesio skyrė inovacijų ir skaitmenizacijos temoms. Tai jau ketvirtas toks SEB bankų verslo renginys, rengiamas didžiųjų Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalių įmonių vadovams.

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »