Daugiausia nerimo – dėl NT burbulo ir kibernetinių atakų

Publikuota: 2017 m. birželio 22 d. ketvirtadienis

Šalies finansų įstaigos vis daugiau svarbos teikia disbalansų šalies nekilnojamojo turto (NT) rinkoje rizikai, rodo naujausia Lietuvos banko apklausa. Tačiau kaip svarbiausią riziką rinkos dalyviai šįkart įvardijo galimus kibernetinius nusikaltimus.

Kaip svarbiausia ši grėsmė apklausose minima pirmą kartą. Tačiau toks signalas nėra netikėtas vis daugiau ir įvairesnių paslaugų teikiant elektroniniu būdu, auga ir grėsmės. Svarbu, kad rinka jas žino“, – sakė Lietuvos banko valdybos narys Tomas Garbaravičius. Jis pridūrė, kad kartu stiprėja dėmesys ir kaistančiai NT rinkai, kurioje, apklausos dalyvių nuomone, didėja disbalansų rizikos tikimybė.

Pernai visoje šalyje incidentų virtualioje erdvėje užfiksuota beveik penktadaliu daugiau nei 2015-aisiais. Augančią kibernetinių nusikaltimų grėsmę sutartinai akcentavo visi apklausos dalyviai, o draudimo bendrovių vertinimu, jos poveikis finansų sistemai būtų skausmingiausias. Anot apklausos dalyvių, per pusmetį didėjo ir šios rizikos pasireiškimo tikimybė. Tiesa, respondentai galimybes valdyti šią grėsmę vertino bene geriausiai, teigdami, kad ją galima mažinti didinant investicijas į informacinių technologijų saugą.

Iš apklausos duomenų taip pat matyti, kad didėja rizikos, susijusios su disbalansais NT rinkoje, svarba. Tokios nuotaikos stiprėja jau trečius metus iš eilės. Ypač bankai pabrėžia, kad pasitvirtinusi ši rizika galėtų reikšmingai pakenkti finansiniam stabilumui. Tačiau, kaip ir kibernetinių nusikaltimų atveju, respondentai šią riziką vertino kaip vieną geriausiai suvaldomų.

Apklausos dalyvių vertinimu, per pusmetį sumenko geopolitinės rizikos svarba, mažiau tikėtinos tapo ir kitos rizikos, kylančios iš išorės. Didžiausia šios srities grėsmė tebėra galimas neigiamas disbalansų Skandinavijoje poveikis, ir, finansų rinkos dalyvių manymu, šią grėsmę sudėtinga sumažinti ar valdyti, kadangi ji kyla už Lietuvos ribų.

Daugiau kaip du trečdaliai finansų įstaigų mano, kad per artimiausius 5 metus jų veiklą neigiamai paveiks šalyje prastėjančios demografijos tendencijos. 

Lietuvos banko apklausoje dalyvavo mūsų šalyje veikiantys bankai, draudimo bendrovės ir kitos finansų įstaigos, iš viso 31 respondentas.

Apklausos dėl rizikų šalies finansų sistemai atliekamos du kartus per metus.

2017 m. apklausa dėl rizikų Lietuvos finansų sistemai

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »