Įvyko Lietuvos pramonininkų konfederacijos metinė konferencija

Publikuota: 2015 m. birželio 19 d. penktadienis

Birželio 18 d. Anykščiuose  įvyko Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) metinė konferencija, kurioje konfederacijos nariams buvo pristatytos svarbiausios LPK veiklos kryptys, pasiekti rezultatai ir identifikuoti klausimai, kuriuos LPK kartu su Vyriausybe ir kitomis institucijomis turėtų spręsti siekiant užtikrinti palankias sąlygas verslui ir stiprinti pramonės konkurencingumą.

Pasak LPK prezidento Roberto Dargio, 2014–2015 metai Lietuvai ir jos pramonės sektoriui buvo naujų išbandymų ir galimybių metas. Šis laikotarpis (nuo 2014 m. birželio mėn. iki 2015 m. birželio mėn.) buvo labai sudėtingas ir įtakotas bendros geopolitinės situacijos, įvestų sankcijų ir embargo. Pramonė aktyviai ieškojusi naujų užsienio rinkų pamažu atsigauna, o LPK numato stiprinti verslo tarybų veiklą, o konkretindama pagalbą įmonėms, ypatingą dėmesį skirti įmonių kontaktų užmezgimui ir įtvirtinimui prioritetinėse rinkose. Akivaizdi pažanga, siekiant optimizuoti pagalbą verslui,   yra matoma daugelyje verslo tarybų veikloje. Verslo tarybos taps pagrindiniais dvišalio ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo su Baltarusija, Kazachstanu, Rusijos Federacija ir Ukraina stiprinimo instrumentais Lietuvoje. Jau surengti Lietuvos-Baltarusijos ekonomikos forumai Mogiliove ir Baltarusijoje, planuojamas Lietuvos-Ukrainos ekonomikos forumas. Įvyko verslo misijos į Armėniją ir Kazachstaną, planuojamos į Ukrainą, Kiniją, Indoneziją, Azerbaidžaną ir Omaną.

R.Dargis informavo, kad 2014 m. lapkričio mėn. LPK pasirašė susitarimo memorandumą  su Danų pramonininkų konfederacija (Dansk Industri) dėl ilgalaikės organizacijų partnerystės bei pagalbos atstovaujant narių interesams užsienio rinkų paieškose. Susitarimas leis LPK nariams pasinaudoti konkrečiu danų  įdirbiu eksporto rinkų paieškose. Lietuvos verslas su danų įmonėmis galės naudotis Dansk Industri nariams teikiamomis paslaugomis, suteikiant pagalbą eksporto, investicijų, partnerių paieškos, biuro užsienyje (Kinijoje, Rusijoje, Brazilijoje, Meksikoje, Afrikoje, Indijoje) klausimais. LPK prezidentas akcentavo būtinybę  labai aiškiai apsibrėžti prioritetinių eksporto rinkų sąrašą, o „ėjimą į šias rinkas“ stiprinti  valstybės politine parama. Kaip pavyzdys buvo pateikta Danija, turinti  5 jas dominančias prioritetines rinkas, kurioms skiria pagrindinį dėmesį –  Kinija, Rusija, Meksika, Brazilija, Tanzanija, o Lietuvos oficialus prioritetas – 27 valstybės.

„Globalaus pasaulio procesai tokie spartūs ir taip greitai kinta, kad yra būtinas kitoks požiūris į švietimo sistemą, būtinas visai kito lygmens vykstančių procesų matymas, suvokimas ir gebėjimas adekvačiai reaguoti į pokyčius. Švietimo ir mokslo sistema jau šiandien turi būti pritaikyta prie artėjančių galingų pramonės pokyčių. Tam, kad idėjos būtų įgyvendintos reikia išsilavinusių žmonių, galinčių valdyti ir naudoti turimas ir būsimas technologijas. Pramonės skaitmenizacija jau tapo svarbiausiu pažangos instrumentu, todėl be mokslo ir verslo partnerystės šiuolaikinė pramonės pažanga bus neįmanoma“  – savo kalboje pažymėjo LPK prezidentas.

R.Dargio teigimu, išskirtinį dėmesį LPK skiria ir skirs švietimo ir mokslo klausimams. Jau identifikuotos svarbiausios profesinio mokymo ir aukštojo mokslo problemos, parengtas sprendimų sąrašas ir pradėti rengti teisės aktų projektai. Toliau ketinama vykdyti projektą Misija-karjera (http://misijakarjera.lt/), kurio tikslas sudaryti sąlygas   mokiniams geriau planuoti savo karjerą.

Kalbant apie socialinio modelio įstatymų paketą, pabrėžta būtinybė keisti galiojančią teisinę bazę, kad darbo santykių reguliavimas  ne tik atspindėtų naujoviškus darbo santykius, bet ir būti konkurencingas tarptautiniu mastu. 

Konferencijos dalyvius pasveikino Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, kuris akcentavo mokslo ir verslo partnerystės svarbą, inovacijų poreikį, šalies konkurencingumo didino būtinybę bei lankstesnių darbo santykių naudą gyventojams.

Kalbėdamas apie Lietuvos ekonomikos ateitį, premjeras teigė, jog turime būti kūrybingi, inovatyvūs bei konkurencingesni. „Mūsų dinamiškame pasaulyje kūrybingumas, inovacijos ir naujovių diegimas stipriai veikia visų mūsų ekonominę bei socialinę aplinką. Technologijos įgauna vis didesnę įtaką siekiant konkurencinio pranašumo, prisitaikant prie augančių visuomenės poreikių ir rinkos pokyčių“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas A. Butkevičius.

Konferencijoje taip pat dalyvavo Kultūros ministras Šarūnas Birutis,  Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis ir Seimo nariai, Anykščių rajono verslo ir kultūros atstovai.

Artimiausiu metu LPK tinklalapyje bus paskelbta konfederacijos veiklos metinė ataskaita.

Šaltinis: lpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »