Kurti konkurencingą Lietuvą – valstybės ir verslo bendras interesas

Publikuota: 2015 m. gegužės 8 d. penktadienis

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikusi su Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentu Robertu Dargiu aptarė darbo santykių reguliavimo galimybes, ūkio konkurencingumo didinimą, taip pat kalbėjo, kaip sustiprinti mokslo ir inovacijų politiką bei paskatinti verslo ir švietimo bendradarbiavimą.

„Lietuva yra pribrendusi darbo santykių peržiūrai. Darbo kodekso pokyčiai yra svarbūs visos valstybės ūkio vystymuisi ir darbo vietų kūrimui. Todėl tik atsakingo susitarimo tarp darbuotojų, darbdavių ir Vyriausybės pagrindu pasiekti Darbo kodekso pokyčiai gali užtikrinti konkurencingą ir pažangią Lietuvą“, – sako Prezidentė.

Prezidentė pabrėžia, kad darbo santykių reguliavimo klausimas turi būti ne vienos ministerijos, o visos Vyriausybės atsakomybė, į diskusiją įtraukiant ir darbuotojus, ir įvairių sričių darbdavius, taip pat ir smulkiojo verslo atstovus. Prezidentė ypač akcentuoja, kad būtina įsiklausyti į darbuotojų pastabas ir dirbantiems žmonėms užtikrinti socialines garantijas.

Pasak Prezidentės, konkurencingumui didinti ir naujoms darbo vietoms kurti taip pat būtina keisti mokslo ir inovacijų politiką, efektyviai naudoti inovacijoms skirtas valstybės lėšas. Dabar valstybė tik panaudoja Europos Sąjungos pinigus neturėdama aiškios strategijos mokslo ir inovacijų srityje. Lietuvos mokslui ir inovacijoms jau skirta apie 800 mln. eurų ES paramos, iki 2020 metų numatoma skirti dar 600 mln. eurų, todėl šios lėšos turi tapti naujais išradimais, papildomomis darbo vietomis, valstybės pažanga.    

Prezidentė akcentavo ir vangiai sprendžiamas problemas specialistų rengimo srityje – darbuotojų rengimas vis dar prasilenkia su rinkos poreikiais. Net 70 proc. darbdavių trūksta kvalifikuotos darbo jėgos, kai daugiau negu pusė jaunų žmonių dirba jų išsilavinimo neatitinkantį darbą.

Šaltinis: lrp.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »