Lietuva gali atverti Ukrainos verslui vartus į Europos rinką

Publikuota: 2015 m. gruodžio 3 d. ketvirtadienis

Ukrainoje vykdomos reformos turėtų leisti verslui jaustis komfortiškiau šioje šalyje. Lietuva siūlo savo pagalbą Ukrainai, stiprinant viešojo valdymo gebėjimus bei atveriant vartus Ukrainos verslui plėstis į ES rinkas per Lietuvą. Apie tai šiandien Vilniuje prasidėjusiame 1-ajame Lietuvos–Ukrainos ekonomikos forume kalbėjo Lietuvos ir Ukrainos prezidentai bei susirinkę abiejų šalių verslo atstovai.

„Vertiname Ukrainą kaip svarbią Lietuvos politinę ir  ekonominę partnerę. Norime matyti Jūsų šalį sėkminga globalios rinkos dalyve – Rusijos agresijos akivaizdoje Ukrainai būtina integruotis į pasaulio ir Europos ekonominę erdvę bei orientuoti prekybos kryptis Vakarų link. Šiam tikslui pasiekti, Ukraina privalo pasirinkti ambicingų reformų kelią, vedantį link atviros ir skaidrios valstybės sukūrimo. Tvirtas europinių vertybių ir naujų etikos standartų laikymasis turi tapti Ukrainos verslo sėkmės receptu,“ – sakė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pasak Prezidentės, Lietuva yra pasiryžusi padėti Ukrainai visose srityse, o jau dabar padeda stiprinti Ukrainos administracinius gebėjimus teisėkūros, žemės ūkio, infrastruktūros, veterinarijos standartų taikymo ir kitose šalies pertvarkai svarbiose srityse. Lietuvos valstybinės institucijos drauge su Lietuvos verslu yra pasiūlę Ukrainos partneriams konkrečių projektų eksporto skatinimo srityje.

„Šiandien Europos idėja vienija visą Ukrainą. Visi supranta, kad lemiamas faktorius yra susijęs su verslu ir jo konkurencingumu. Kartu su Europos partneriais mes padarysime viską, kad pasaulio ekonomikos reitinguose Ukraina kiltų aukštyn. Šiuo metu mažiname reguliaciją, įvykdysime mokesčių reformą, padarysime skaidrią privatizaciją, dalyvaujant ES patarėjams, kad verslas įgytų pasitikėjimą ir rinkos ekonomikos reformos būtų įtvirtintos. Padarysiu viską, kad Lietuvos verslas Ukrainoje jaustųsi taip, kaip aš jaučiuosi būdamas čia – kaip namuose,“ – forumo atidarymo kalboje sakė Ukrainos prezidentas Petro Porošenka.

Pasak Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidento Daliaus Misiūno, nors laisvesnis ES-Ukrainos prekybos reglamentavimas sukuria daug galimybių Ukrainos kompanijoms diversifikuoti savo verslą ir didinti eksporto apimtis, akivaizdu, kad tvariam Ukrainos eksporto augimui ir Ukrainos ekonomikos atsigavimui būtina tvirta ES finansinė parama, kuri padėtų Ukrainos kompanijoms prisiderinti prie besikeičiančių prekių sertifikavimo taisyklių, palengvintų prieinamumą prie finansinių išteklių, leistų greičiau susiorientuoti ES prekybos taisyklėse.

Kaip teigė Ukrainos Ekonominės plėtros ir prekybos ministras Aivaras Abromavičius, Ukrainoje viešumą pirkimuose užtikrinti leidžia viešieji pirkimai, vykdomi elektroniniu būdu – ukrainiečiai planuoja turėti pačią moderniausią viešųjų pirkimų sistemą Europoje.

„Taip pat labai svarbus valstybinių įmonių pertvarkymas, užsienio investicijų pritraukimas, mokesčių reforma. Judame teisinga linkme, yra stiprus pasipriešinimas, bet dar stipresnė yra kritinė jaunų žmonių masė, kuri yra principingai nusiteikusi eiti reformų keliu. Padėkite Ukrainos verslui įsikurti Europos rinkose, o mes padėsime Lietuvos verslui atrasti Ukrainos rinkas,“ – kalbėjo A. Abromavičius.

Anatolijus Kinachas, Ukrainos pramonininkų ir verslininkų sąjungos (USPP) prezidentas, pabrėžė, kad Ukrainai labai svarbi Lietuvos ekonominės integracijos patirtis, ypač vidutinio verslo srityje, nes būtent toks verslas yra vidurinės klasės pagrindas, o stipri vidurinė klasė yra kertinis akmuo kiekvienoje ekonomikoje.

Lietuvos ir Ukrainos ekonomikos forumą organizuoja Lietuvos pramonininkų konfederacija. Dvi dienas vykstančiame renginyje dalyvaus daugiau nei 100 atstovų iš įvairių Lietuvos įmonių, taip pat abiejų šalių vyriausybių nariai bei didelė Ukrainos verslo delegacija.

2014 m. balandį ES pradėjo taikyti vienašališkas prekybos lengvatas Ukrainai. Nuo 2016 m. sausio 1 d. įsigalios ir pradės veikti ES ir Ukrainos asociacijos sutarties prekybos dalis. Dėl prekybinių tarifų sumažėjimo Ukrainos verslas kasmet sutaupys 487 mln. EUR eksportuojant į ES rinką. Atitinkamai ES kompanijos, eksportuojančios į Ukrainos rinką, sutaupys 391 mln. EUR dėl sumažintų importo muitų Ukrainoje.

Šaltinis: lpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »