Pramonininkai finansų ministrui pateikė pasiūlymus, kaip didinti šalies konkurencingumą

Publikuota: 2017 m. sausio 3 d. antradienis

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis, viceprezidentas Stasys Kropas ir vykdomoji direktorė Giedrė Švedienė su finansų ministru Viliumi Šapoka aptarė būdus didinti šalies ūkio konkurencingumą.

Finansų ministras įvardino prioritetus finansų srityje, kurie kyla iš Vyriausybės programos:   mokestinė sistema; biudžeto reforma, kad lėšų poreikis ir naudojimas būtų siejamas su aiškiais tikslais; finansų tvarumas; investicijos; eksportas.

„Po LPK skėčiu veikia teminiai komitetai, kurie gilinasi ne tik apie atskirų asociacijų klausimus, bet ir kelia plačius klausimus, kurie yra aktualūs visai valstybei: kaip užtikrinti efektyvų valstybės mechanizmo veikimą, kaip įvairūs priimami ir veikiantys įstatymai veikia konkurencingumą, valstybės augimą. Tenka pripažinti, kad valstybei trūksta planavimo, vis dar daug netinkamų investicijų, neefektyvaus lėšų panaudojimo“, – sakė R. Dargis.

LPK prezidento teigimu, šiuo metu Lietuvoje sukuriama daug didelių investicijų, kurios didina valstybės išlaidas. Dabartinė šalies infrastruktūra sukurta valstybei, kuri turi 4 mln. gyventojų, tačiau jų kasmet mažėja, o infrastruktūros išlaikymas brangsta. Pavyzdžiui, Šiauliai turi 150 tūkst. gyventojų skirtą  infrastruktūrą, o ja naudojasi tik 92 tūkst.

Savivalda per mažai dalyvauja priimant sprendimus. Tuo tarpu pinigų skyrimas savivaldybėms turėtų eiti su didesne atsakomybe. Svarbu suprasti, kad visoms savivaldybėms gyvybiškai reikalingos investicijos. Kol nesutvarkysime investicinio lauko, tol nepajudės ir socialinė gerovė“, – teigė pramonininkų vadovas.

Dargis ministrui pristatė idėją pasirašyti nacionalinį susitarimą, kuris būtų platus ir apimtų mokestines reformas, švietimo sistemos pertvarką ir kt. sritis. Siūloma, kad susitarimą pasirašytų visos partijos ir verslas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Susitikime su EBPO – dėmesys nuosekliai narystės siekiančios Lietuvos pažangai

Lietuvos stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) progresas, vertinimai EBPO komitetuose, kuriuose pagal kompetenciją dalyvauja Finansų ministerijos atstovai, bei tolimesni stojimo į EBPO veiksmai. skaityti »

Lietuva sensta, kokia išeitis?

2016-ais metais Lietuva užėmė 16 vietą pagal visų gyventojų amžiaus vidurkį, kuris siekė 43 metus. skaityti »

Baltijos šalių bankų vadovai diskutuoja apie finansines technologijas

Liepos 17 – 18 dienomis Kaune susitinka Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių centrinių bankų valdytojai Vitas Vasiliauskas, Ilmaras Rimševičius (Ilmārs Rimšēvičs) ir Ardas Hansonas (Ardo Hansson). skaityti »

Lietuviai savo verslumą ir verslininkus vertina geriau nei latviai ir estai

Lietuviai mano, kad verslo pradžiai svarbiausia turėti pakankamai santaupų ir puikią idėją, o latviai, kad svarbiausia yra žinios. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių finansiškai neraštingi ir nemoka taupyti

Tyrimai parodė, kad dažnas lietuvis negali pasigirti net elementariausiomis finansinėmis žiniomis. skaityti »

Daugiau nei 600 šauktinių ragina kartu giedoti Tautišką giesmę minint Valstybės dieną

Liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ skambės nuo 100 Lietuvos piliakalnių. skaityti »

V. Vasiliauskas: finansinės inovacijos turi didžiulį potencialą – tereikia jas protingai „įdarbinti“

Naujų galimybių verslui ir vartotojams atveriančios finansinės inovacijos gali tapti tuo smagiu arkliuku, kuris trūktelės tiek šalies, tiek pasaulio ekonomiką, pabrėžia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, skaitantis pranešimą globalizacijos iššūkiams skirtoje konferencijoje Hamburge. skaityti »

Lietuvos verslininkai baiminasi ES skilimo

Realybe virtęs Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos scenarijus ir galimas bendrijos skilimas tapo didžiausia išorės grėsme Lietuvos verslo plėtrai. skaityti »

Kartų skirtumai: jaunimas nori verslą kurti individualiai, vyresni – su šeima

DNB banko užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas Lietuvos gyventojų verslumo tyrimas rodo, kad jaunimas kur kas palankiau vertina galimybes kurti verslą, taip pat renkasi modernesnes sritis. skaityti »

Išmanusis žymėjimas pasiteisino – Vilniuje sutvarkyta 4 kartus daugiau duobių

Išmanioji programėlė „Waze“ padėjo Vilniuje užregistruoti per 2000 duobių. skaityti »