Pramonininkai ragina neatidėti naujojo Darbo kodekso įsigaliojimo

Publikuota: 2016 m. lapkričio 4 d. penktadienis

Reaguodama į viešus pasisakymus apie naujos valdžios planus atidėti naujojo Darbo kodekso įsigaliojimą bent pusmečiui, Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) ragina užtikrinti naujojo Darbo kodekso įsigaliojimą nuo 2017 m. sausio 1 d. Verslas palankiai vertina dabartinį kodeksą – tai parodė ir šią savaitę LPK atlikta aukščiausio lygio 120 Lietuvos įmonių vadovų nuomonių ir prognozių apklausos analizė – Pramonės lūkesčių indeksas (PLI).

Nuo naujų metų įsigaliojus naujam Darbo kodeksui, LPK siūlo užtikrinti ir teisės aktų įgyvendinimo stebėseną bei vertinimą, kurias teisės aktų nuostatas reikalinga tikslinti, vengiant nepagrįstų, skubotų Darbo kodekso nuostatų keitimo. Naujojo Darbo kodekso keitimo ir pildymo klausimą siūlome svarstyti tik praėjus tam tikram laikui po kodekso įsigaliojimo ir esant empirinių duomenų apie tai, kaip kodeksas veikia praktikoje.

Šie metai verslo aplinkos atžvilgiu vertinami pozityviai dėl naujojo Darbo kodekso priėmimo fakto. Tai parodė šią savaitę LPK atliktas 2016 m. IV ketvirčio PLI, kuriame be įprastinių klausimų buvo papildomai klausiama verslo nuomonės apie naująjį Darbo kodeksą. PLI apklausoje net devyni iš dešimties apklaustų 120-ies didžiausių verslo įmonių atstovų teigė, jog naujasis Darbo kodeksas atitinka jų lūkesčius.

Priešingą nuomonę turėję atstovai teigė, jog pagrindinės dėl Darbo kodekso kylančios problemos yra pertekliniai reikalavimai, atsirandantys keliose srityse: dėl darbo tarybų kūrimo (neturi sprendžiamosios galios, sunku koordinuoti darbdaviui), kvalifikuoto darbuotojo atlyginimo reikalavimas (neaiškus apibrėžimas) ir dažniausiai minima populizmo rizika bei negarantuotumas dėl kodekso nuostatų išlikimo per artimiausius pusę metų.

LPK vienintelė šalyje kas ketvirtį atlieka ir pristato tokio lygio pramonės įmonių lūkesčių analizę.

LPK vienija 50 šakinių ir 7 regionines asociacijas, atstovaujančias daugiau nei 3000 įmonių visose lietuvišką produkciją gaminančiose pagrindinėse pramonės šakose.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »