Atsiskaitymai bankų kortelėmis − ketvirtadaliu spartesni nei anksčiau

Publikuota: 2015 m. gruodžio 10 d. ketvirtadienis

Per ketverius metus atsiskaitymai bankų kortelėmis prekybos vietose paspartėjo ketvirtadaliu, t. y. 6 sekundėmis. 2011 metais Lietuvos bankų asociacijos užsakymu atlikto tyrimo, kai buvo nustatoma atsiskaitymų prekybos vietose trukmė, duomenimis, mokėjimas kortele vidutiniškai truko 25 sekundes. Dabar atsiskaityti kortele vidutiniškai užtrunka 19 sekundžių. Tai rodo šiais metais SEB banko iniciatyva pakartotas toks pat  tyrimas.

Naujausio tyrimo duomenimis, beveik pusė (46 proc.) mokėjimo bankų kortelėmis operacijų prekybos vietose trunka iki 15 sekundžių, dar ketvirtadalis (25 proc.) − nuo 16 iki 25 sekundžių.

„Mokėjimo kortelių turėtojai šiandien aptarnaujami greičiau, todėl, kad bankai tobulina savo sistemas, taip pat stiprėja ryšio linijos, keičiasi technologijos. Dabar diegiami naujos kartos elektroniniai kortelių skaitytuvai yra didesnės atminties, veikia sparčiau. Jau beveik pusė visų mūsų banko Lietuvoje įdiegtų skaitytuvų yra naujausios kartos ir ateityje jų tik daugės“, − sako Virginijus Doveika, SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius.

Atsiskaitymas grynaisiais pinigais trunka kiek ilgiau

Tyrimo metu taip pat buvo stebimi atsiskaitymai grynaisiais pinigais. Gauti rezultatai yra panašūs kaip ir atsiskaitymų banko kortelėmis: 49 proc. tokių atsiskaitymų trunka iki 15 sekundžių, 25 proc. − nuo 16 iki 25 sekundžių. Vis tik bene dešimtadalis (9 proc.) atsiskaitymų grynaisiais pinigais užtrunka rekordiškai ilgai − daugiau kaip 40 sekundžių. Tokios trukmės atsiskaitymų bankų kortelėmis tebuvo 2 procentai.

„Matome, kad mokėti kortele vidutiniškai trunka 1 sekunde trumpiau, tad esminio skirtumo tarsi ir nėra. Tačiau net kas dešimta mokėjimo grynaisiais pinigais operacija trunka du kartus ar dar ilgiau negu vidutinis laikas mokant kortele. Jeigu dar atsižvelgtume į tai, kiek laiko skiriama imant grynuosius pinigus iš bankomatų, skaičiuojant grąžą prie kasos, akivaizdu, kad atsiskaitydami mokėjimo kortelėmis galime taupyti savo laiką“, − sako V. Doveika.

Atsiskaitymų kortele reikalavimai yra dideli

Tarptautinės mokėjimų agentūros „Visa“ ar „MasterCard“ nuolat atnaujina mokėjimo kortelių turėtojų aptarnavimo reikalavimus, todėl, pasak V. Doveikos, šiuo metu Lietuvoje vyksta gana intensyvus infrastruktūros atnaujinimas.

„Prekybininkai, patys įsigyjantys elektroninių kortelių skaitytuvus, ir bankai, kurie jais aprūpina įmones, nuolat investuoja į kortelių turėtojų aptarnavimo infrastruktūrą. Tiesa, Lietuvoje itin senų kortelių skaitytuvų yra mažesnė dalis, tačiau juos atnaujinti būtina norint greičiau ir efektyviau aptarnauti klientus, neatsilikti nuo tarptautinių standartų ir tendencijų“, − sako V. Doveika.

Šiemet SEB bankas jau įdiegė 1 700 naujų elektroninių mokėjimo kortelių skaitytuvų. Iš viso Lietuvoje bankas yra įdiegęs daugiau kaip 16 tūkst. kortelių skaitytuvų.

Mokėjimų stebėjimo tyrimą šių metų spalio mėnesį SEB banko užsakymu atliko rinkos tyrimų bendrovė UAB „Socialinės informacijos centras“ (SIC). Jo metu iš viso buvo stebėtos 208 apsipirkimo operacijos (103, kai buvo mokama bankų kortelėmis, 105 − grynaisiais pinigais). 2011 metais Lietuvos bankų asociacijos tyrimą pagal analogišką metodiką taip pat atliko SIC.

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Sankt Peterburgo autobusuose – atsiskaitymai kortelėmis

Rusijoje, Sankt Peterburge, įgyvendinamas naujas projektas – kai kuriuose autobusuose diegiami atsiskaitymai mokėjimo kortelėmis. skaityti »

Mokėjimo kortelės, kvepiančios vaisiais

Pirmosios mokėjimo kortelės Lietuvoje atsirado dar 1993 metais. Jas pradėjo platinti tuometis Vilniaus bankas (dabartinis SEB bankas). Dabar Lietuvoje mokėjimo kortelių jau yra daugiau nei gyventojų – apie 3,5 mln. skaityti »

Kas sekundę – po du atsiskaitymus mokėjimo kortele

Mokėjimo kortelės istorija Lietuvoje skaičiuojama jau nuo 1993 metų, kada SEB bankas, tuomet dar vadinęsis Vilniaus banku, išleido pirmąją mokėjimo kortelę šalyje. skaityti »

Kaip neišleisti per daug pinigų atsiskaitant kortele?

Net ir pasibaigus finansiniam sunkmečiui, daugelis ir toliau nori racionaliai tvarkyti pinigus – planuoti ir kontroliuoti savo išlaidas, neišleisti daugiau ten, kur gali išleisti mažiau, pasirūpinti, kad reikalingiems dalykams pinigų užtektų. skaityti »

Trys patarimai praradusiems banko kortelę

SEB banko duomenimis, vis daugiau Lietuvos gyventojų renkasi atsiskaityti kortele − per pastaruosius dvejus metus atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis skaičius ir atsiskaitymo suma padidėjo beveik ketvirtadaliu. skaityti »

Indijos rinkoje – virtuali mokėjimo kortelė

Mokėjimų kompanija „Paytm“ kartu su „RuPay“ ir kitais nacionaliniais Indijos bankais ketina išleisti virtualią mokėjimo kortelę. skaityti »

Galimybės mokėti kortele pirkėjai labiausiai pasigenda pašte ir Gariūnuose

Daugiau kaip 800 įvairių prekyviečių ir paslaugų teikimo vietų Vilniuje ir kituose didmiesčiuose − tiek jų per vieną mėnesį pažymėjo pirkėjai specialioje programėlėje norėdami jose atsiskaityti ne tik grynaisiais pinigais, bet ir turimomis mokėjimo kortelėmis. skaityti »

Kišenpinigiai – į mokėjimo kortelės sąskaitą

Jei anksčiau pinigai vaiko kasdienėms išlaidoms asocijavosi su kišenėje žvangančiomis monetomis, tai šiandien vis daugiau tėvų kišenpinigius renkasi pervesti į atžalos mokėjimo kortelės sąskaitą. skaityti »

„MasterCard“ į apyrankę įdiegė mokėjimo kortelę

Amerikiečių pradedančioji bendrovė „PureWrist“ sukūrė plastikinę apyrankę su medalionu, į kurį galima įdiegti keletą kartų sumažintą mokėjimo sistemos „MasterCard“ kortelę. skaityti »

Pagerės mokėjimo kortelių priėmimo sąlygos

Per artimiausius metus mažmeninės prekybos įmonės gali tikėtis mažesnių mokėjimo kortelių aptarnavimo mokesčių, didesnio taikomų įkainių skaidrumo ir galimybės pasirinkti, kokias mokėjimo korteles priimti. skaityti »