ISM vyko tarptautinis seminaras apie atvirą prieigą

Publikuota: 2013 m. lapkričio 9 d. šeštadienis

Lapkričio 5–6 dienomis ISM Vadybos ir ekonomikos universitete vyko tarptautinis seminaras, organizuotas „OpenAIRE“ projekto, skirto atviros prieigos infrastruktūros ir šios srities tyrimų Europoje plėtrai, rėmuose. Renginio metu daugiausiai dėmesio buvo skiriama atvirosios prieigos teisiniams klausimams bei efektyviausių verslo modelių atvirosios prieigos projektų palaikymui analizei bei paieškai.

Seminare dalyvavo daugiau nei 100–as atviros prieigos ekspertų iš 28–ių šalių. Seminaro metu buvo pristatytos dvi aktualios studijos: nauja, 4–oji atvirosios prieigos licencijos (CC arba „Creative Commons“) versija bei tyrimas, kurio tikslas nustatyti atviros prieigos projektų poreikį, naudą ir atsiperkamumą, matuojant ir analizuojant tokius duomenis, kaip infrastruktūros palaikymo kaštai, steigėjų bei tyrėjų poreikiai ir kt. 

Laisvai prieinamos mokslinės informacijos idėja gimė žymiai anksčiau nei atsirado internetas, tačiau būtent su skaitmeninės informacijos įsigalėjimu, atviroji prieiga tapo ypatingai aktuali, ypatingai besivystančioms šalims, kurios neturi pakankamai išteklių įsigyti brangias mokslines duomenų bazes. Atvirosios prieigos tikslas – užtikrinti nemokamą ir nevaržomą interneto prieigą prie mokslinių tyrimų, straipsnių, knygų ir kitų mokslinių leidinių. Tačiau vis dažniau kalbama apie atvirosios prieigos principų pritaikymą ne tik mokslinei informacijai.

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas taip pat aktyviai palaiko atviros prieigos plėtrą. „Tokio lygio renginiai padeda suprasti, kad esame tame pačiame kelyje, kuriuo eina visas pasaulis: atverti ir leisti laisvai naudotis moksliniais atradimais, naudoti pažangiausias technologijas ir informuoti vartotojus apie jų galimybes. ISM bibliotekos artimiausiuose planuose yra pristatyti šiuolaikišką atviros prieigos talpyklą, kurioje bendruomenės nariai ir visi besidomintys galės patogiai susirasti ISM mokslinių publikacijų, studentų baigiamųjų darbų ir pan.“ – sakė ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto bibliotekos vadovė Jurgita Kunigiškytė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »