LEU vyks forumas „Šiuolaikinio mokytojo ugdymo perspektyvos“

Publikuota: 2016 m. kovo 18 d. penktadienis

Kovo 23 d. 9 val. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) aktų salėje (III aukštas, Studentų g. 39, Vilnius) vyks forumas „Šiuolaikinio mokytojo ugdymo perspektyvos“. Atsižvelgiant į švietimo politikų, verslo atstovų, mokyklų vadovų ir LEU akademinės bendruomenės lūkesčius, bus diskutuojama apie šiuolaikinį mokytoją, jo gebėjimą kurti tokias sąlygas, kad kiekvienas mokinys sėkmingai mokytųsi, kūrybišką ugdymą, veržlų žmogų, mokantį prisitaikyti prie nuolat kintančio pasaulio.

LEU Ugdymo mokslų fakulteto (UMF) dekanė doc. dr. Alvyra Galkienė sako, jog nereikia nieko tikinti, koks svarbus mokytojo vaidmuo visuomenės vystymosi procesuose. Kita vertus, visuomenei vystantis, švietimui keliami vis nauji reikalavimai. „Pedagogo rengimas yra nuoseklus, labai daug komponentų apimantis procesas: žmogaus psichologijos įvairiuose jo vystymosi tarpsniuose suvokimas, mokinių pažintinių galių, mokymosi stilių ir kultūrinių pagrindų skirtumų pažinimas ir gebėjimas į juos reaguoti, veiklaus, saviugdą skatinančio tarpasmeninio santykio su mokiniu kūrimas, ugdymo proceso organizavimo, pagalbos mokiniui teikimo kompetencijos, gilaus savo dalyko išmanymas. Ir tai tik dalis reikalavimų, būtinų dirbant mokytoju“, – tvirtina A. Galkienė.

Forume dalyvaus LEU ir Švietimo ir mokslo ministerijos vadovai, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis, Vilniaus Žemynos gimnazijos direktorė Rūta Krasauskienė, Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos direktorius Miša Jakobas, LEU UMF dekanė doc. dr. A. Galkienė.

LEU UMF dekanė sako, jog pagrindinis forumo tikslas – dėstytojų ir studentų dialogas, per kurį būtų atrasti geriausi bendradarbiavimo būdai, studijų organizavimo metodai, studijų programų peržiūros kryptys, kad į būsimojo pedagogo krepšį būtų sudėti visi įrankiai ir atsiskleistų kūrybinės mokytojo galios, padėsiančios tinkamai tais instrumentais naudotis ugdymo įstaigoje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »