Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ kviečia spręsti jaunimo emigracijos problemas

Publikuota: 2017 m. birželio 5 d. pirmadienis

Kol jaunoji Lietuvos karta dar visiškai nepaniro į ilgųjų vasaros atostogų sūkurį, LR Vyriausybės kanceliarija kviečia moksleivius registruotis į rugpjūtį vyksiantį projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“, kuris šiemet kvies spręsti jaunimo emigracijos problemas.

Devintąjį kartą vyksiantis nacionalinis projektas vienai rugpjūčio savaitei, nuo 21 iki 25 d. suburs veiklius ir iniciatyvius šalies bei užsienio lietuvių mokyklų jaunuolius, kurie nestokoja ryžto tapti ateities lyderiais.

„Kiekvienos valstybės raktas į sėkmę yra auganti karta. Jaunimo požiūris, indėlis, iniciatyvos nulems, kokia bus Lietuvos ateitis. Tęsdami šį projektą norime ne tik suteikti galimybę jaunuoliams iš arti pamatyti Vyriausybės darbą, bet ir išklausyti juos, sužinoti, kaip ir kokią valstybę jie nori kurti. Šių metų projekto tema susijusi su jaunimo emigracija. Suprantame, kad jauniems žmonėms yra smalsu išbandyti save ir plačiajame pasaulyje. Svarbiausia, kad jie žinotų, jog savo šalyje yra visada laukiami ir reikalingi“, – teigė Premjeras Saulius Skvernelis.

Tema „Išvykstu, kad sugrįžčiau“ įvardytame projekte moksleivių lauks įspūdžių kupini vizitai Vyriausybės kanceliarijoje, ministerijose ir kitose šalies institucijose. Aktualiais valstybės klausimais jie diskutuos su Premjeru ir ministrais, stebės Vyriausybės posėdžius, dalyvaus įvairiuose susitikimuose, kuriuose su įvairių sričių specialistais dalinsis idėjomis, kaip spręsti opias visuomenės problemas. O svarbiausia, moksleiviai atras naujų draugų, su kuriais galės kartu kopti į ateities pasiekimų olimpą. 

„Šis projektas, visų pirma, atnešė gausų būrį aktyvių, išmanių ir be galo protingų žmonių. Jis mane įkvėpė išvykti svetur pasisemti patirties ir grįžti čia kurti toliau. „Moksleiviai į Vyriausybę“ yra nepakartojama patirtis, kurią galima turėti tik vieną sykį gyvenime“, – sako 2010 metų dalyvė Ieva Nagytė.

Kaip ir kasmet, dalyvius atrinks speciali komisija, susidedanti iš Ministro Pirmininko komandos, Vyriausybės kanceliarijos, ministerijų bei moksleivius jungiančių organizacijų atstovų. Šiais metais į komisiją pakviesta ir garsi šalies lengvaatletė, Europos čempionė Airinė Palšytė.

Organizatoriai taip pat skelbia dar vieną naujovę – tiesioginį kelialapį į projektą dalyvaujant vaizdo įrašų konkurse. Apie visa tai ir daugiau galima sužinoti portale „Mano vyriausybė“ ir Facebook paskyroje.

Registracija į projektą vyksta iki liepos 26 d. užpildant anketą ar atsiunčiant vaizdo įrašą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Ministro pareigos sudomino projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ jaunuolius

Būti aktyviems, neprarasti pozityvumo ir nuoširdžiai mylėti savo veiklą. To projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvaujantiems klaipėdietei Klaudijai Lukošiutei ir Lukui Neverdauskui iš Šilalės linkėjo socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »