Švietimo ir mokslo ministerijos iniciatyva parengta elektroninė literatūros chrestomatija

Publikuota: 2011 m. lapkričio 16 d. trečiadienis

Švietimo ir mokslo ministerijoje pristatyta Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto (LLTI) mokslininkų parengta elektroninė literatūros chrestomatija 11 klasei. Ji parengta pagal atnaujintą lietuvių kalbos ir literatūros vidurinio ugdymo programą, apima visus į programą įtrauktus lietuvių literatūros ir visuotinės literatūros kūrinius, kontekstą, straipsnius, pristatančius kultūros epochas bei autorius nuo XVI iki XX a. vidurio (iki Henriko Radausko kūrybos).

Tokios didelės apimties lietuvių ir visuotinės literatūros mokymosi šaltinių mokyklai Lietuvoje iki šiol nebuvo parengta. Šioje didžiulės apimties, daugiau kaip 2 tūkstančių puslapių elektroninėje chrestomatijoje (popierinės galėtų būti bent 6 knygos) pateikti ne tik literatūros kūriniai, bet ir autorių biografijos, naujausi kritikos tekstai, eseistika . Taip pat visos epochos, apie jas specialiai šiai chrestomatijai tekstus rašė žymūs literatūros mokslininkai.

Epochas pristatančius tekstus papildo laiko juosta nuo XVI a. iki XX a. vidurio, kurioje pateikiami Lietuvos ir Vakarų Europos literatūros, kultūros faktai, istoriniai įvykiai Lietuvoje ir pasaulyje. Chrestomatijoje pateiktos ir epochas reprezentuojančių Lietuvos asmenybių biografijos. Pristatomi ne tik tuo laikotarpiu kūrę rašytojai ar poetai, bet ir kitos svarbios Lietuvos kultūros asmenybės.

Chrestomatijoje kitakalbiai tekstai pateikiami dviem kalbomis, pavyzdžiui, senosios literatūros kūrinio originalas lotynų kalba ar lenkų kalba ir lietuviškas jo vertimas.

Ši talpi elektroninė knyga yra ne tik platesnė nei popierinė chrestomatija, kurią mokiniai skaito mokyklose, bet ir suteiks galimybę skaityti tekstus namų kompiuteriuose.

Tikimasi, kad elektroninė chrestomatija bus įdomi, naudinga mokymo priemonė ne tik mokiniams, bet ir užsienyje gyvenantiems lietuviams, emigrantų vaikams, kurie neturi galimybių tiesiogiai mokytis lietuvių kalbos.

Ši elektroninė chrestomatija veiks tik operacinėje „Windows“ sistemoje. Jau kitą savaitę ją bus galima parsisiųsti į savo kompiuterius nemokamai.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »