Vilniuje prasidėjo švietimo paroda „Mokykla“

Publikuota: 2013 m. gruodžio 6 d. penktadienis

Gruodžio 6 d. Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis Litexpo parodų ir kongresų centre (Laisvės pr. 5, Vilnius) atidarė trečiąją nacionalinę švietimo parodą „Mokykla 2013“.

Pasak Prezidentės Dalios Grybauskaitės, modernios technologijos, milžiniškas naujos informacijos srautas, naujos knygos ir kompiuterinės programos skatina mokyklą atsinaujinti. Tačiau jokios technologijos nepakeis gero mokytojo.

„Iš tiesų švietimo sistema stengiasi žengti kartu su technologijų pažanga. Ypač skatiname domėjimąsi gamtos mokslais. Europoje matome polinkį rinktis socialinius mokslus vietoje fizikos, chemijos, biologijos. O darbo rinka laukia būtent šių sričių specialistų,“– sakė švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

Ministras pabrėžė, kad, net ir turint pačias naujausias technologijas. išlieka labai svarbus mokytojo kūrybiškumas, iniciatyvumas ir bendradarbiavimas – su kolegomis,  mokiniais, jų tėvais.

Tris dienas truksiančioje parodoje vyks daugiau nei 100 renginių, kuriuose bus pristatomos naujausios mokymo tendencijos ir inovatyvių technologijų naudojimas ugdyme. Laukiama aktyviai dalyvaujant visų švietimo bendruomenės narių ir švietimu besidominčių žmonių.

Šių metų parodos akcentai  – gamtos mokslai, pasaulio pažinimas, lyderystė švietime. Daug dėmesio bus skiriama kūrybingam ir aktyviam mokymuisi, bendruomeniškai ir tyrinėjančiai mokyklai, kurioje kiekvienas mokinys gali atskleisti geriausius gebėjimus.

Parodoje veiks specialiai įrengtas mokytojų diskusijų kambarys ir moderniomis technologijomis aprūpintos klasės, kurioje pedagogai, edukologai ves įvairių dalykų pamokas, pristatys ugdymo naujoves, vyks susitikimai su švietimo ekspertais. 

Pirmą kartą bus pristatyta unikali mokslinė laboratorija ant ratų. Ji parengta kelionėms po šalies mokyklas. Mobilioje laboratorijoje mokiniai galės išbandyti tyrėjo darbą – moderniausiais prietaisais atlikti įvairius mokslinius eksperimentus, tirti gyvąją gamtą ir konstruoti robotus. Išskirtinio dizaino vilkiko puspriekabėje įrengtoje laboratorijoje paskaitų vienu metu galės klausyti iki 30 mokinių.

Dar viena šių metų parodos „Mokykla“ naujovė – švietimo vadovų forumas, suteikiantis išskirtinę galimybę mokyklų ir kitų ugdymo įstaigų vadovams pasikeisti mintimis apie lyderystę ir bendradarbiavimą švietime, pasidalinti gerąja patirtimi ir kasdieniais iššūkiais bei sužinoti, kuo dabar gyvena švietimas pasaulyje.

Parodoje mokyklų bendruomenių nariai taip pat galės gauti naujausią informaciją apie ugdymo naujoves, stažuotes, mokymus, dalyvauti įvairių mokymo priemonių pristatymuose, kūrybinėse dirbtuvėse.

Paroda „Mokykla 2013“ vyks gruodžio 6–8 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Organizatoriai: Švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centras, Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“.

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »