Žymūs Lietuvos žmonės skatino vaikus per vasaros atostogas nepamiršti knygų

Publikuota: 2012 m. birželio 14 d. ketvirtadienis

Nuo gegužės iki birželio mėnesio vidurio didžiųjų šalies miestų knygynuose žinomi Lietuvos žmonės vaikams skaitė ištraukas iš savo mėgstamiausių vaikystės knygų. Taip buvo pažymėtas Vaikų knygų mėnuo, kurio metu vaikams ir jų tėveliams jau išdalinta daugiau kaip 25 tūkst. Knygų medžių. Ši iniciatyva yra projekto „Augu skaitydamas“, kuriuo siekiama skatinti skaitymą ir formuoti vaikų skaitymo įpročius, dalis.

Žinomų žmonių knygų skaitymai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Marijampolėje sulaukė didelio vaikų susidomėjimo – juose apsilankė daugiau kaip 1,5 tūkst. Lietuvos vaikų. Ištraukas iš savo mėgstamiausių vaikiškų knygų vaikams skaitė dainininkai Gabrielius Liaudanskas-Svaras, Karina Krysko, TV laidų vedėjas Ignas Krupavičius, dailininkė Lina Žutautė, dainininkė ir žurnalistė Rūta Lukoševičiūtė, skirtingų kartų aktoriai Ineta Stasiulytė, Dominykas Vaitiekūnas, Nomeda Bėčiūtė, Virginija Kochanskytė, Vita Šiaučiūnaitė, Laimutis Sėdžius ir kt.

Taip pat Šeimų dienos, kurią surengė projektas „Drąsinkime ateitį“, metu vaikams skaitė ir savo mintimis apie knygas dalinosi aktorė Larisa Kalpokaitė, rašytojas Selemonas Paltanavičius ir Seimo narė Inga Valinskienė.

„Vaikystėje pati daug skaičiau ir labai džiaugiuosi, kad skaito mano vaikai. Manau, kad šiandien reikia ypač stengtis, kad skaitymas netaptų atgyvena, kadangi vis daugiau vaikų dėmesio atima kiti, ne tokie vertingi užsiėmimai. Vaikystėje ieškome atsakymų į įvairius klausimus, o aš tikiu, kad knygose pateikiami atsakymai daug įdomesni, vaizdingesni, lavinantys fantaziją ir vaizduotę. Vaikystėje suformuoti įgūdžiai – stiprūs ir reikšmingi. Jeigu vaikas nuo pat mažų dienų žinos, kad knyga – vienas geriausių jo draugų, jis neatsisakys jos visą gyvenimą“, – kalbėjo Seimo narė Inga Valinskienė.

Renginiuose vaikams buvo dalinami specialūs plakatai Knygų medžiai – projekto „Augu skaitydamas“ simboliai. Visą vasarą vaikai kviečiami kuo daugiau skaityti, ant šių simbolinių medžių klijuoti lapelius su perskaitytų knygų pavadinimais ir taip juos „auginti“. Rudenį jie bus kviečiami į knygynus „Pegasas“ arba finalinį renginį atsinešti užaugintus Knygų medžius. Visi vaikai, vasarą skaitę knygas bus apdovanoti prizais, o užauginę didžiausius Knygų medžius, t.y. perskaitę daugiausiai knygų, – ypatingomis dovanomis. Iš viso renginių metu ir knygynuose „Pegasas“ šalies vaikams jau išdalinta daugiau kaip 25 tūkst.  Knygų medžių.

„Džiaugiamės, kad mūsų sumanymas sulaukė tokio didelio ir vaikų, ir suaugusiųjų susidomėjimo. Kviesdami žymius žmones skaityti savo vaikystės knygas, norėjome parodyti, kad skaitymas padeda lavintis, tobulėti, gauti žinių, svajoti  ir siekti savo svajonių. Vasara – atostogų metas, tad tikime, kad šie skaitymai paskatins vaikus šiltuoju metų laiku daugiau skaityti ir taip auginti savo Knygų medžius“, – teigia Danguolė Viliūnienė, leidyklos „Alma littera“ direktorė.

Projektas „Augu skaitydamas“ yra pirmasis leidyklos „Alma littera“ iniciatyvos – „Lietuva – daugiausiai skaitanti šalis Europoje“ žingsnis. Juo siekiama padėti tėvams formuoti vaikų skaitymo įpročius, ugdyti skaitymo įgūdžius bei paversti skaitymą mėgstamu užsiėmimu.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »