3 naujos „Cash Management.iQ֧“ sistemos apsaugą stiprinančios funkcijos

Publikuota: 2020 m. liepos 16 d. ketvirtadienis

Kompleksinė grynųjų pinigų judėjimo valdymo platforma – patogi priemonė, padedanti spręsti kasdienes specializuotų iždo specialistų, savitarnos įrenginių tinklo plėtros ir inkasavimo tarnybų užduotis. Tačiau savo reikalavimus tokiai sistemai kelia ir IT apsaugos departamento darbuotojai, nes informacija apie grynųjų pinigų ir kitų vertybių perkėlimą – tai itin konfidencialūs duomenys, kurių saugumas svarbus kiekvienai organizacijai.

Atnaujinant BS/2 sukurtą grynųjų pinigų valdymo sistemą „Cash Management.iQ“, buvo siekiama dar labiau padidinti informacijos saugumo lygį, taip pat atitikti augančius tarptautinius saugumo standartų reikalavimus, kurių laikosi šiuolaikiniai bankai, inkasavimo tarnybos ir mažmeninės prekybos įmonės.

1. Vartotojų veiksmų sekimo sistemos atnaujinimas

Siekdama supaprastinti apsaugos tarnybos specialistų darbą sprendžiant ginčytinas situacijas,  BS/2 specialistų komanda papildė „Cash Management.iQ“ sistemos vartotojų (administratorių, operatorių, kasininkų, inkasavimo tarnybos darbuotojų) veiksmų istorijos atvaizdavimą.

Nuo šiol sistemos administratorius turi prieigą ne tik prie informacijos apie  kiekvieno vartotojo atliktus bet kurio sistemos objekto parametrų pakeitimus, bet ir gauna detalią informaciją apie daugelį kitokių nustatymų:

  • Atliktų pakeitimų datą ir laiką
  • Modulį, kuriame atlikti pakeitimai
  • Operacijos tipą
  • Konkretų objektą
  • Pakeistą parametrą
  • Buvusią  ir naują parametro reikšmę.

Galima atsekti daugiau nei 80 įvairių sistemos parametrų.

2. Svarbių pokyčių patvirtinimo delegavimas apsaugos tarnybai

Dar viena „Cash Management.iQ“ naujovė – galimybė suteikti teisę IT apsaugos tarnybos darbuotojams patvirtinti sistemos vartotojų atliktus pakeitimus. Turimi omenyje itin svarbūs parametrai, nuo kurių pokyčių priklauso duomenų saugumas ir sistemos našumas, pavyzdžiui, pakeistos vartotojų prieigos teisės.

Galima nustatyti, kad pagrindinis „Cash Management.iQ“ operatorius galėtų suteikti vienam iš sistemos vartotojų naujas prieigos teises tik tuomet,  kai jas prieš patvirtina IT apsaugos skyriaus darbuotojas.

Pačius pakeitimus inicijuoja operatorius, tačiau informacijos apsaugos tarnybos darbuotojas nusprendžia ir tam skirtoje skiltyje „Pakeitimų patvirtinimas“ patvirtina, kad teisės leidžiamos. Toks būdas padeda efektyvinti prieigos teisių valdymą ir sukurti keletą apsaugos lygių, užtikrinančių didesnį konfidencialių duomenų  saugumą.

Kad šia funkcija būtų dar patogiau ir lengviau naudotis, galima papildomai sukonfigūruoti žinutes, pranešančias, kad vartotojo atliktų pakeitimų užklausos buvo patvirtintos.

3.  Integracija su „Active Directory“/LDAP

Daugybė įmonių saugiai prieigai prie failų ir įvairių programų, laikomų darbuotojo kompiuteryje  ar uždarame tinkle, naudojasi katalogų sistema „Microsoft Active Directory“.

Atnaujinant „Cash Management.iQ“, buvo įgyvendinta galimybė suteikti prieigą prie šios programos per AD/LDAP. Tai supaprastina daugybę darbinių procesų, įskaitant ir saugumo, naudojantis „Cash Management.iQ“ sistema, užtikrinimo procedūrą, ypač, kai sistemos vartotojų (kasininkų, inkasatorių, analitikų) skaičius tiek centrinėje operacinėje būstinėje, tiek regioninėse atstovybėse, išauga.

„Cash Management.iQ“ – grynųjų pinigų srautams valdyti

„Cash Management.iQ“ sistema skirta bankams, inkasavimo tarnyboms, mažmeninės prekybos tinklams padėti prognozuoti grynųjų pinigų poreikį, optimaliai planuojant jų bei kitų vertybių saugojimą ir paskirstymą.

Įdiegus šį sprendimą, pasiekiamas ekonominis efektas: sumažėja būtinų inkasavimo tarnybos išvykimų skaičius ir sumažėja grynųjų pinigų, būtinų papildyti savitarnos įrenginius (bankomatus, informacinius kioskus ir kt.), bankų skyrius, saugyklas, prekybos įmones apimtis.

Programinė platforma „Cash Management.iQ“ gali būti integruojama į užsakovo infrastruktūrą arba prieinama per BS/2 virtualų serverį, užsisakant debesijos paslaugas. Antruoju atveju dar labiau sumažėja išlaidos ir sprendimo įdiegimo laikas.

Norėdami daugiau sužinoti apie „Cash Management.iQ“ ir sistemos įdiegimo galimybes, susisiekite su BS/2 specialistais.

Šaltinis: BS/2
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

BS/2 dalyvaus virtualioje parodoje „Self-Service Banking Asia 2020“

Rugsėjo 23–24 dienomis vyks tarptautinė konferencija „Self-Service Banking Asia 2020“. Renginį organizuoja garsi pasaulinė bendrovė RBR, teikianti strateginių tyrimų ir konsultavimo paslaugas organizacijoms, dirbančioms mažmeninės prekybos bankininkystės, bankinės veiklos automatizavimo, mažmeninės prekybos technologijų, mokėjimo kortelių ir atsiskaitymo paslaugų srityje. skaityti »

Kaip technologijos padeda prekybos sektoriui pandemijos metu

Koronaviruso pandemija gerokai pakeitė ir vis dar tebekeičia pirkėjų įpročius visame pasaulyje. skaityti »

„Penki kontinentai“ siūlo vilniečiams išbandyti išmanųjį termovizorių

Vilniaus gyventojai, įvairiais klausimais besilankantys miesto savivaldybės Klientų aptarnavimo centre, gali pirmieji išbandyti „Penkių kontinentų“ įmonių grupės siūlomą naują produktą – stacionarų termovizorių, skirtą pasimatuoti temperatūrą, siekiant valdyti žmonių srautus per koronaviruso pandemiją. skaityti »

„Penki kontinentai“ kviečia dalintis šypsena

Mūsų akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į intelekto negalią turinčių žmonių socialinę izoliaciją ir pakeisti visuomenės požiūrį į juos. skaityti »

„TransLink.iQ“ sujungs kortelių skaitytuvus su viešbučių verslo valdymo sistemomis (1)

„ASHBURN International“ integravo savo plėtojamą mokėjimo kortelių skaitytuvų valdymo bei mokėjimo operacijų paskirstymo sprendimą „TransLink.iQ“ su viešbučių valdymo sistemomis „Oracle Hospitality OPERA“ ir „Oracle Hospitality Suite8“. Projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su „HRS Hospitality & Retail Systems”. skaityti »

„ASHBURN International“ prižiūrės SEB banko elektroninių kortelių skaitytuvų tinklą visose Baltijos valstybėse

Lietuvos bendrovė „ASHBURN International“, kurianti specializuotą programinę įrangą, skirtą mokėjimo kortelių skaitytuvams valdyti ir jais atliekamoms mokėjimo operacijoms paskirstyti, plečia bendradarbiavimą su SEB banku. skaityti »

Nauja į bankomatus nukreiptų atakų lavina: ko galime pasimokyti iš Belgijos patirties

Šių metų birželį ir liepą įsilaužėliai pasikėsino į Belgijos banko „Argenta“ bankomatus. Naudodami specialią programinę įrangą nusikaltėliai užvaldė savitarnos įrenginių pinigų modulį ir išvogė visus bankomatuose buvusius pinigus. Bankas ne tik patyrė finansinį nuostolį, prarado gerą reputaciją, bet ir buvo priverstas visiškai išimti iš naudojimo 143 bankomatus, į kuriuos buvo įdiegta sudėtinga, padedanti į juos įsilaužti, programa. Tik tai galėjo išgelbėti nuo pakartotinų atakų. skaityti »

Bankomatų istorija: vakar, šiandien ir rytoj

Pirmąjį įrenginį, išduodantį grynuosius pinigus, sukūrė armėnų kilmės amerikietis Liuteris Džordžas Simdžianas dar 1939 m. Šią datą galima laikyti bankinės savitarnos gimimo diena, tačiau, ne veltui sakoma – „pirmas blynas visuomet prisvilęs“. Bankomatas buvo pasiūlytas išbandyti bankui „City Bank of New York“, tačiau po pusmečio bankas grąžino jį kūrėjui dėl pernelyg sudėtingo naudojimo. skaityti »

Penki TV: pandemija ir artėjantis ruduo grąžina žiūrovus prie ekranų

Pandemija ir saviizoliacija pakeitė daugumos mūsų įpročius. Staiga prievarta įstrigę namuose, vaikai ir suaugusieji, kaip ir buvo galima nuspėti, pradėjo dažniau žiūrėti televizorių. Šviesolaidinio interneto ir IPTV tinklo „Penki“ duomenimis, laikas, praleidžiamas prie televizoriaus ekranų, nuo 2020 metų pavasario išaugo 30 procentų, palyginti su atitinkamu pernai metų laikotarpiu. skaityti »

Koronaviruso pandemija skatina pasaulį investuoti į bekontaktes technologijas (1)

Visą pasaulį užvaldžiusi „COVID-19“ pandemija padarė didžiulę įtaką visuomenės įpročiams ir bankiniam sektoriui. Siekdami sustabdyti viruso plitimą, pradėjome vengti artimo kontakto ir sąlyčio su viešosiose erdvėse esančiais paviršiais. Dėl šios priežasties daugybės šalių bankai, bendradarbiaudami su mokėjimo sistemomis, padidino bekontakčio atsiskaitymo be būtinybės įvesti PIN kodą limitą. skaityti »