„ATMeye.iQ“ užtikrins Kenijos banko „Equity Bank Kenya Limited“ bankomatų apsaugą

Publikuota: 2020 m. gegužės 27 d. trečiadienis

Kenijos bankas „Equity Bank Kenya Limited“ įsigijo 280 UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) sukurto programinio sprendimo „ATMeye.iQ“ licencijų. Ši vaizdo stebėsenos ir apsaugos priemonė diegiama į savitarnos įrenginius, siekiant užtikrinti jų apsaugą, išvengti sukčiavimo grėsmių, taip pat padėti spręsti su klientais kylančius ginčus. Programinis spendimas bankui įdiegtas bendradarbiaujant su vietine partnere – „Technology Associates Kenya“.

Finansų įmonių grupei „Equity Group Holdings Limited“ priklausantis bankas turi didžiausią Kenijoje bankomatų tinklą. Naudodamasi „ATMeye.iQ“ sistema, ši finansų įstaiga tikisi apsaugoti savo bankinę įrangą nuo sukčiautojų ir paspartinti su klientais kylančių ginčų sprendimą.

Minėtas programinis sprendimas susieja kiekvieną bankomate atliktą operaciją su vaizdo kameros įrašyta nuotrauka ar vaizdo įrašu, todėl prireikus atitinkamą vaizdo medžiagą galima lengvai susirasti duomenų bazėje, nurodant įvykio laiką, kortelės numerį ir kt. Kilus ginčui su klientu (pvz., dėl neišduotų ar netyčia paliktų grynųjų pinigų, pamirštos kortelės ar pan.) , banko darbuotojas gali greitai atkurti įvykio vaizdą, remdamasis vaizdiniais įrodymais.

Šiuo metu sukčiavimo per savitarnos įrenginius problema kelia rimtą grėsmę Kenijos finansų įstaigoms ir jų klientams. Vienas iš paplitusių šioje šalyje apiplėšimo būdų gana žiaurus – nusikaltėliai suriša savo auką, įsodina į mašiną ir nuveža prie bankomato, kad ši iš jo išimtų ir perduotų užpuolikams grynuosius pinigus.

„ATMeye.iQ“ vaizdo apsaugos sistema padės „Equity Bank Kenya Limited“ bankui ne tik išaiškinti tokius nusikaltimus, bet ir operatyviai imtis priemonių, padedančių apsaugoti bankomatų klientus ir jų lėšas.

Itin didelio atgarsio sulaukė 2019 metų rudenį Kenijoje nutikusi istorija, kai bankomatus apiplėšė nusikalstamos grupuotės užverbuoti banko apsaugos pareigūnai. Pasinaudodami svetimais slaptais kodais, nusikaltėliai per mėnesį iš Kenijos gyventojų sąskaitų išsiėmė ir per bankomatus išsigrynino daugiau nei 2,2 milijono Kenijos šilingų (apie 19,7 tūkst. eurų).

Žinutės apie panašaus tipo nusikaltimus nuolat pasirodo Kenijos spaudoje. Iki galo įvertinti bankams ir jų klientams padarytos žalos dydį yra sudėtinga, nes ne visi bankai yra pasirengę atskleisti nuostolių dydį. Vien 2014 m. su savitarnos įrenginiais susijusių nusikaltimų žala šalyje viršijo 700 milijonų Kenijos šilingų (apie 6,3 milijono eurų).

„Equity Bank Kenya Limited“ įsigijo išsamią „ATMeye.iQ“ versiją, kurią naudojant visi iš savitarnos įrenginių surinkti duomenys bus iš karto perduodami bankui, o jo operatorius galės realiuoju laiku stebėti viso bankomatų tinklo darbą, operatyviai gaus pranešimus apie visus neteisėtus veiksmus, susijusius su savitarnos įrenginiais bei jų vartotojais. Atsižvelgdamas į šią informaciją, banko darbuotojas galės nedelsdamas imtis priemonių problemai išspręsti ar grėsmei pašalinti.

Norėdami sužinoti daugiau apie programinį sprendimą „ATMeye.iQ“ ir jo galimybes, susisiekite su BS/2 atstovais.

 

Šaltinis: Penki kontinentai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Koronaviruso pandemija skatina pasaulį investuoti į bekontaktes technologijas

Visą pasaulį užvaldžiusi „COVID-19“ pandemija padarė didžiulę įtaką visuomenės įpročiams ir bankiniam sektoriui. Siekdami sustabdyti viruso plitimą, pradėjome vengti artimo kontakto ir sąlyčio su viešosiose erdvėse esančiais paviršiais. Dėl šios priežasties daugybės šalių bankai,... skaityti »

Koronaviruso pandemija skatina pasaulį investuoti į bekontaktes technologijas (1)

Visą pasaulį užvaldžiusi „COVID-19“ pandemija padarė didžiulę įtaką visuomenės įpročiams ir bankiniam sektoriui. Siekdami sustabdyti viruso plitimą, pradėjome vengti artimo kontakto ir sąlyčio su viešosiose erdvėse esančiais paviršiais. Dėl šios priežasties daugybės šalių bankai, bendradarbiaudami su mokėjimo sistemomis, padidino bekontakčio atsiskaitymo be būtinybės įvesti PIN kodą limitą. skaityti »

Nauja „ATMeye.iQ“ paskirtis: paštomatų stebėsena (1)

Prekių pristatymas iš elektroninių parduotuvių į paštomatus kasmet vis labiau populiarėja. Vienos stambiausių Amerikos siuntų pristatymo tarnybų „Pitney Bowes“ duomenimis, nuo 2014 iki 2018 metų prekių siuntų visame pasaulyje išaugo net 104 proc. – nuo 43 mlrd. iki 87 mlrd. per metus. Skaičiuojama, kad siuntinių skaičius 2025 metais viršys 200 mlrd. skaityti »

3 naujos „Cash Management.iQ֧“ sistemos apsaugą stiprinančios funkcijos

Atnaujinant BS/2 sistemą „Cash Management.iQ“, buvo siekiama dar labiau padidinti informacijos saugumo lygį, taip pat atitikti augančius tarptautinius saugumo standartų reikalavimus, kurių laikosi šiuolaikiniai bankai, inkasavimo tarnybos ir mažmeninės prekybos įmonės. skaityti »

NFC kaip bankinių operacijų standartas

Bekontaktis autorizavimas – jau seniai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Juo naudojamės įsigydami prekes parduotuvėse, mokėdami už keliones viešajame transporte, eidami į pastatus, turinčius įėjimo kontrolę. skaityti »

„Penkių kontinentų komunikacijų centrui“ vadovaus Evaldas Girskus (1)

„Penkių kontinentų“ grupės įmonei „Penkių kontinentų komunikacijų centras“, teikiančiai šviesolaidinio interneto bei IPTV paslaugas „Penki“ ir verslo sprendimus „ProfIT“, nuo šiandien pradeda vadovauti Evaldas Girskus. skaityti »

„Penkių kontinentų“ įmonių grupė po karantino: keitėsi gyvas bendravimas, sparčiau diegiamos naujos technologijos

Šalyje atšaukus karantiną, bankinių ir ITT technologijų įmonių grupė „Penki kontinentai“ pamažu grįžta prie įprasto darbo režimo, dar labiau sutvirtinusi savo pozicijas rinkoje, nesumažinusi nė vieno iš savo darbuotojų atlyginimų ir ryžtingai žiūrėdama į ateitį. skaityti »

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės komunikacija rūpinsis A. Zubriakovas

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės komunikacijos vadovu nuo šiandien pradeda dirbti 38-erių Aleksandras Zubriakovas. skaityti »

Ateities bankinė savitarna. Naujų „DN Series“ bankomatų apžvalga

Viena iš pirmaujančių bankinės įrangos gamintojų ir jai skirtų programinių sprendimų kūrėjų „Diebold Nixdorf“ prieš metus anonsavo naują bankomatų liniją – „DN Series“. skaityti »

„ATMeye.iQ“ užtikrins Kenijos banko „Equity Bank Kenya Limited“ bankomatų apsaugą

Kenijos bankas „Equity Bank Kenya Limited“ įsigijo 280 UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) sukurto programinio sprendimo „ATMeye.iQ“ licencijų. Ši vaizdo stebėsenos ir apsaugos priemonė diegiama į savitarnos įrenginius, siekiant užtikrinti jų apsaugą, išvengti sukčiavimo grėsmių, taip pat padėti spręsti su klientais kylančius ginčus. Programinis spendimas bankui įdiegtas bendradarbiaujant su vietine partnere – „Technology Associates Kenya“. skaityti »

„ASHBURN International“ atliko mokėjimo sistemų „Uzcard“ ir „Mir“ integraciją

„Penkių kontinentų“ įmonių grupei priklausanti „ASHBURN International“, kurianti ir diegianti lanksčius inovacinius atsiskaitymo sprendimus, integravo Uzbekistano nacionalinę mokėjimo sistemą „Uzcard“ ir rusiškąją „Mir“. Nuo šiol Uzbekistano gyventojai gali atsiskaityti debetinėmis ir kreditinėmis mokėjimo sistemos „Mir“ kortelėmis. skaityti »