„ATMeye.iQ“ užtikrins Kenijos banko „Equity Bank Kenya Limited“ bankomatų apsaugą

Publikuota: 2020 m. gegužės 27 d. trečiadienis

Kenijos bankas „Equity Bank Kenya Limited“ įsigijo 280 UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) sukurto programinio sprendimo „ATMeye.iQ“ licencijų. Ši vaizdo stebėsenos ir apsaugos priemonė diegiama į savitarnos įrenginius, siekiant užtikrinti jų apsaugą, išvengti sukčiavimo grėsmių, taip pat padėti spręsti su klientais kylančius ginčus. Programinis spendimas bankui įdiegtas bendradarbiaujant su vietine partnere – „Technology Associates Kenya“.

Finansų įmonių grupei „Equity Group Holdings Limited“ priklausantis bankas turi didžiausią Kenijoje bankomatų tinklą. Naudodamasi „ATMeye.iQ“ sistema, ši finansų įstaiga tikisi apsaugoti savo bankinę įrangą nuo sukčiautojų ir paspartinti su klientais kylančių ginčų sprendimą.

Minėtas programinis sprendimas susieja kiekvieną bankomate atliktą operaciją su vaizdo kameros įrašyta nuotrauka ar vaizdo įrašu, todėl prireikus atitinkamą vaizdo medžiagą galima lengvai susirasti duomenų bazėje, nurodant įvykio laiką, kortelės numerį ir kt. Kilus ginčui su klientu (pvz., dėl neišduotų ar netyčia paliktų grynųjų pinigų, pamirštos kortelės ar pan.) , banko darbuotojas gali greitai atkurti įvykio vaizdą, remdamasis vaizdiniais įrodymais.

Šiuo metu sukčiavimo per savitarnos įrenginius problema kelia rimtą grėsmę Kenijos finansų įstaigoms ir jų klientams. Vienas iš paplitusių šioje šalyje apiplėšimo būdų gana žiaurus – nusikaltėliai suriša savo auką, įsodina į mašiną ir nuveža prie bankomato, kad ši iš jo išimtų ir perduotų užpuolikams grynuosius pinigus.

„ATMeye.iQ“ vaizdo apsaugos sistema padės „Equity Bank Kenya Limited“ bankui ne tik išaiškinti tokius nusikaltimus, bet ir operatyviai imtis priemonių, padedančių apsaugoti bankomatų klientus ir jų lėšas.

Itin didelio atgarsio sulaukė 2019 metų rudenį Kenijoje nutikusi istorija, kai bankomatus apiplėšė nusikalstamos grupuotės užverbuoti banko apsaugos pareigūnai. Pasinaudodami svetimais slaptais kodais, nusikaltėliai per mėnesį iš Kenijos gyventojų sąskaitų išsiėmė ir per bankomatus išsigrynino daugiau nei 2,2 milijono Kenijos šilingų (apie 19,7 tūkst. eurų).

Žinutės apie panašaus tipo nusikaltimus nuolat pasirodo Kenijos spaudoje. Iki galo įvertinti bankams ir jų klientams padarytos žalos dydį yra sudėtinga, nes ne visi bankai yra pasirengę atskleisti nuostolių dydį. Vien 2014 m. su savitarnos įrenginiais susijusių nusikaltimų žala šalyje viršijo 700 milijonų Kenijos šilingų (apie 6,3 milijono eurų).

„Equity Bank Kenya Limited“ įsigijo išsamią „ATMeye.iQ“ versiją, kurią naudojant visi iš savitarnos įrenginių surinkti duomenys bus iš karto perduodami bankui, o jo operatorius galės realiuoju laiku stebėti viso bankomatų tinklo darbą, operatyviai gaus pranešimus apie visus neteisėtus veiksmus, susijusius su savitarnos įrenginiais bei jų vartotojais. Atsižvelgdamas į šią informaciją, banko darbuotojas galės nedelsdamas imtis priemonių problemai išspręsti ar grėsmei pašalinti.

Norėdami sužinoti daugiau apie programinį sprendimą „ATMeye.iQ“ ir jo galimybes, susisiekite su BS/2 atstovais.

 

Šaltinis: Penki kontinentai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

„Penki kontinentai“ prisijungė prie „DUOday“ iniciatyvos (1)

Iniciatyvos tikslas – sudaryti sąlygas negalią turintiems žmonėms integruotis į visuomenę, pasijusti reikšmingiems, išbandyti įvairius darbus. skaityti »

„Penki kontinentai“ tarptautiniame forume pristatė sprendimus bankiniam ir mažmeninės prekybos sektoriui

BS/2 forume pristatė savo sukurtus programinius sprendimus bankiniam sektoriui „Cash Management.iQ“, „Service Desk.iQ“, „Vynamic Marketing“, taip pat mažmeninei prekybai ‒ savo partnerio „Qingdao CCL“ savitarnos kasų įrangą. skaityti »

„Vilties“ kaimynystės ir draugystės šventė ‒ socialinei izoliacijai mažinti (1)

„Saulė kasdieną šildo kiekvieną, nes ji myli mus“ – šiais žodžiais prasidėjo dvyliktoji kaimynystės ir draugystė šventė, kurią gegužės 27 d. organizavo Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“. Bendrijos himno „Mes irgi galime mylėti“ tekstas pabrėžia tai, kas jos nariams yra svarbiausia ‒ supratimas ir meilė kiekvienam, nepaisant mūsų skirtybių. skaityti »

BS/2 ir „ASHBURN International“ dalyvaus PLUS forume Taškente (3)

2021 m. birželio 1 d. Uzbekistane, Taškente, vyks tarptautinis forumas „Bankai ir mažmeninė prekyba: skaitmeninė transformacija bei sąveika“. Renginį organizuoja žiniasklaidos grupė PLUS su Uzbekistano centrinio banko palaikymu. skaityti »

„Teltonika Networks“ ir BS/2 partnerystė: nauji plėtros horizontai ir kompleksinės paslaugos (1)

BS/2 pasirašė strateginės partnerystės sutartį su pramoninės tinklo įrangos tiekėja „Teltonika Networks“. skaityti »

Pandemijos sąlygomis aktualus įrenginių dezinfekcijos sprendimas (2)

Jau įsitikinome, kad koronavirusas niekur staiga nedings. Pasaulis turės išmokti gyventi jo grėsmės sąlygomis, galiausiai išlaisvindamas visuomenę iš izoliacijos varžtų ir imdamasis visų įmanomų viruso pristabdymo priemonių. skaityti »

PCI PIN sertifikatas garantuoja atsiskaitymo mokėjimo kortelėmis saugumą

„Penkių kontinentų“ grupės įmonė „ASHBURN International“ sėkmingai baigė „PCI PIN Security operations“ reikalavimų atitikties auditą. Išduotas sertifikatas suteikia galimybę įgyvendinti saugų atsiskaitymą mokėjimo kortelėmis, identifikuojant mokėtoją pagal PIN kodą. skaityti »

„EcoVadis“ sidabro statusas – BS/2 kokybės ženklas

„Penkių kontinentų“ grupės įmonei UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) suteiktas „EcoVadis“ sidabrinis statusas už efektyvią socialinės atsakomybės veiklą. Šis reitingas patvirtina, kad įmonė atitinka aukštus tarptautinius tvarios plėtros ir socialinės atsakomybės standartus. skaityti »

„ASHBURN International“ ir „E21 PARTNERS“ sinergija

„Penkių kontinentų“ grupės įmonė „ASHBURN International“ pasirašė partnerystės sutartį su tarptautine grupe „E21 PARTNERS“. skaityti »

„Cash Management.iQ“ evoliucija. BS/2 atnaujina sistemų pagrindą (2)

Pastaruoju metu BS/2 aktyviai įgyvendina savo programinių produktų perkėlimą į naują šiuolaikinę IT sistemą. .iQ šeimos sprendimai perkeliami į kitą sistemą, siekiant padidinti jų našumą, darbinių sistemų stabilumą, konfidencialių duomenų apdorojimo ir laikymo saugumą, taip pat didinant jų patogumą naudotojams. skaityti »