„ATMeye.iQ“ užtikrins bankomatų apsaugą Turkijoje

Publikuota: 2020 m. sausio 22 d. trečiadienis

BS/2 plečia savo veiklos geografiją – bendradarbiaudama su partneriu Turkijoje „Analistim Bilisim“, siūlo Turkijos bankams vaizdo apsaugos, ginčytinų situacijų sprendimo ir prevencijos nuo sukčiavimo sistemą „ATMeye.iQ“.

Turkijos bankininkystės pramonė

Šiuo metu Turkijos bankiniam sektoriuje aktyviai veikia daugiau nei 50 kredito įstaigų. Didelis grynųjų pinigų poreikis skatina sparčią bankinės savitarnos plėtrą šalyje. 2012 m. milijonui šalies gyventojų kliuvo 450 vnt. bankomatų, 2019 m. – 670 vnt. Šalyje naudojama beveik 60 tūkst. įvairių gamintojų, įvairių modelių bankinių savitarnos įrenginių.

Kasmet auga bankomatų naudotojų skaičius – jais naudojasi ir vietiniai gyventojai, ir turistai. Paskutiniai statistiniai duomenys rodo, kad nuo 2013 m. iki dabar Turkijos bankomatuose iš užsienio kortelių išimtų grynųjų skaičius išaugo dvigubai.

Verta atkreipti dėmesį į tai, kad dauguma bankomatų stovi ne bankų patalpose, o lauke, todėl juos apsaugoti nuo fizinių atakų ir įvairių sukčiavimo būdų yra sudėtingiau.

Stambioms kredito organizacijoms reikia kompleksinio sprendimo, kuris užtikrintų ne tik bankomatų saugumą, bet ir sklandžią milžiniško skirtingų gamintojų, skirtingų modelių bankomatų tinklo stebėseną ir valdymą.

Vaizdo stebėsenos aktualumas

Bendro BS/2 ir „Analistim Bilisim“ vizito metu kredito organizacijų vadovai itin susidomėjo BS/2 sukurtu ir jiems pristatytu bankinės įrangos apsaugos sprendimu „ATMeye.iQ“.

Bankus sudomino ne tik tai, kad sistema gali padėti užtikrinti aukštą bankinės savitarnos įrenginių apsaugos lygį, bet ir spręsti su klientais kylančias ginčytinas situacijas. Buvo pristatyti akivaizdūs „ATMeye.iQ“ pranašumai prieš šiuo metu šalyje naudojamas vaizdo stebėsenos sistemas.

„Turkijos bankai bankomatų apsaugai šiuo metu naudoja DVR sprendimą. Dažniausiai vaizdo kamerų įrašai saugomi pačiame bankomate, kol atvažiuoja atitinkami atsakingi darbuotojai. Vaizdo įrašai ir bankomate atliktų mokėjimo operacijų informacija nėra sinchronizuojama, todėl prireikus susirasti dominančią medžiagą užtrunka kelias dienas, o toks laiko gaišimas sukelia klientų nepasitenkinimą“, – pasakoja BS/2 pardavimo vadovas Vilius Gofmanas.

Vaizdo stebėsenos galimybių išplėtimas

„ATMeye.iQ“ vaizdo sistema įrašo kiekvieno bankomato naudotojo atliekamas operacijas, susieja visus filmuojamus vaizdus ir fotografijas su banko kliento kortelės numeriu. Tad kilus incidentui, naudojantis paieškos priemonėmis galima greitai surasti reikiamus duomenis pagal laiką, kortelės numerį. Pvz., klientui pasiskundus, kad bankomatas neišdavė pinigų, banko darbuotojas gali greitai susirasti dominantį įvykį ir patikrinti, ar tikrai taip įvyko. Banko darbuotojas atsakymą klientui gali pateikti per kelias minutes, taigi tokių situacijų sprendimo laikas ženkliai sutrumpėja ir klientui nereikia kelis kartus dėl tos pačios problemos sprendimo eiti į banko skyrių. Taigi įdiegus „ATMeye.iQ“, panašios situacijos išsprendžiamos daug greičiau. 

„Mūsų bankai ir Bankų asociacija ieško efektyvaus bankomatų apsaugos sprendimo. Rinkoje naudojamų bankinių įrenginių įvairovė labai didelė. BS/2 siūlomas sprendimas pranašus tuo, kad yra lankstus, lengvai diegiamas į skirtingų gamintojų bankinę įrangą, gali būti integruojamas į jau turimą banko infrastruktūrą ir padeda stebėti visą bankui priklausančios įrangos tinklą“, – teigia „Analistim Bilisim“ gen. direktorius Serkan Kočali.

„ATMeye.iQ“ padeda ne tik realiuoju laiku stebėti visą bankinių įrenginių tinklą, bet ir operatyviai informuoja atsakingus banko darbuotojus ir apsaugos tarnybas apie kylančias problemas ir grėsmes.

Jei norite daugiau sužinoti apie vaizdo stebėsenos ir apsaugos sprendimą, susisiekite su BS/2 atstovais.

Šaltinis: Penki kontinentai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

„Penki kontinentai“ prisideda prie socialinės iniciatyvos kovoje su COVID-19

Įmonių grupė „Penki kontinentai“ reiškia didžiulę padėką visiems socialiai atsakingiems piliečiams, savanoriams ir verslo atstovams, kurie koronaviruso (COVID-19) pandemijos metu teikia paramą medikams, senjorams ir kitoms socialiai jautrioms grupėms. Įvairių socialinių projektų įgyvendinimui įmonių grupė skyrė 50 tūkst. eurų. skaityti »

„Penki“ siūlo savo žiūrovams 16-ika nemokamų TV kanalų

Kad Vilniaus gyventojų laisvalaikis karantino laikotarpiu būtų turiningesnis, šviesolaidinio interneto bei išmaniosios TV tinklas „Penki“ išplėtė nemokamų TV kanalų pasirinkimą. skaityti »

Darbuotojai dirba iš namų? Būtina iš naujo peržiūrėti įmonės informacijos saugumo politiką

Lietuvos Vyriausybei paskelbus šalyje karantiną dėl koronaviruso pandemijos, Lietuvos įmonių vadovai raginami sudaryti sąlygas darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu. Ar verslas, siūlydamas savo darbuotojams nuotolinio darbo galimybes yra tinkamai pasiruošęs ne tik iš techninės pusės, bet ir gali užtikrinti apsaugą nuo kibernetinių įsilaužimų? skaityti »

Įmonių grupė „Penki kontinentai“ dalį savo veiklos vykdys nuotoliniu būdu

Įmonių grupė „Penki kontinentai“, reaguodama į koronaviruso (COVID-19) plitimą ir atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimą visoje Lietuvoje skelbti privalomą karantiną, taip pat į kitų šalių, kuriose veikia grupės atstovybės, Vyriausybių rekomendacijas, dalį savo veiklos vykdys nuotoliniu būdu. skaityti »

BS/2 – sertifikuota „Datalogic“ techninės priežiūros paslaugų partnerė Azerbaidžane

Technologinius sprendimus bankams ir prekybininkams siūlanti bendrovė „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2), priklausanti „Penkių kontinentų“ įmonių grupei, tapo pasaulinės prekybos įrangos gamintojos „Datalogic“ sertifikuota techninės priežiūros paslaugų partnere Azerbaidžane. skaityti »

„TransLink.iQ“ – naujas T. Dadaševo tyrimo objektas

Tachmasibas Dadaševas rengia naują knygą. Šį kartą dėmesio centre – atsiskaitymai be grynųjų pinigų, el. kortelių skaitytuvai ir jų tinklams stebėti bei valdyti skirtas programinis sprendimas „TransLink.iQ“. skaityti »

Baltijos šalių konferencijoje – diskusijos apie debesijos paslaugų įtaką verslui

Užsakomąsias ITT paslaugas „ProfIT“ teikiančios UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ atstovai lankėsi tarptautinėje Baltijos šalių konferencijoje „Verslo transformacija – darbas debesyse“. skaityti »

Kovas – Klientų mėnuo!

Kovo 19-oji paskelbta Tarptautine kliento diena. Šiemet ji minima 10-ąjį kartą. Ar žinote, kad šios šventės iniciatoriai – Lietuvos verslininkai? Būtent iš Lietuvos šventė paplito po visą pasaulį. Jos tikslas – parodyti dar didesnį dėmesį klientams, padėkoti jiems. skaityti »

„EuroShop 2020“: kaip keičiasi prekybos įrangos pasaulis

Vokietijoje, Diuseldorfe, š. m. vasario 16–20 dienomis vyko didžiausia pasaulyje mažmeninės prekybos įrangos atstovams ir partneriams skirta paroda „EuroShop 2020“. skaityti »

Latvijos mikrofinansų organizacija LAKS išduoda paskolas bankomatuose pagal pirštų atspaudus

Mikrofinansų organizacijos lanksčiai žiūri į paskolų teikimą mažmeninės prekybos klientams ir tuo yra pranašesnės už didelius bankus. Jos neretai siūlo supaprastintą paskolų įforminimo procedūrą ir yra pasirengusios dirbti su didesnės rizikos segmento klientais. skaityti »