BS/2 plečia bendradarbiavimą su finansų įmonių grupe „Halyk Group“

Publikuota: 2020 m. rugsėjo 29 d. antradienis

Vidurinės Azijos regiono finansinės įstaigos aktyviai investuoja į naują šiuolaikišką bankinę įrangą. Šiame regione veikiančios „Halyk Group“ strategija orientuota į naujų technologijų produktų ir paslaugų diegimą. Vienas iš grupės bankų prioritetų – bankinės savitarnos kanalo plėtra, todėl bankai ypač domisi bankomatais su grynųjų pinigų recirkuliacijos sistema, taip pat specializuota programine įranga, išplečiančia savitarnos įrenginių funkcijas.

„Bankomatai su grynųjų pinigų recirkuliacijos sistema – greičiausiai augantis bankinės savitarnos įrangos sektorius. Taikant recirkuliacijos technologiją, į bankomatus vienų klientų įdėti grynieji pinigai gali būti išduoti kitiems klientams. Tai padeda sumažinti inkasavimo sąnaudas. Šis recirkuliacijos sistemos pranašumas būna lemtingas, finansų įstaigai svarstant, kuo atnaujinti bankomatų tinklą“, – teigia UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) Kazachstano bei Kirgizijos regionų vadovas ir BS/2 dukterinės įmonės Uzbekistane direktorius Anton Valinčius.

Pasak jo, BS/2 jau ne vienerius metus bendradarbiauja su „Halyk Group“, teikiančia bankininkystės, inkasavimo, draudimo, nuomos, tarpininkavimo, turto valdymo paslaugas. Grupei priklauso Kazachstano, Kirgizijos, Uzbekistano, Sakartvelo, Rusijos, Tadžikistano bankai ir finansų įstaigos.

Pagrindinis grupės bankas „Halyk bank“ Kazachstane, su kuriuo BS/2 sieja partneriški ryšiai daugiau nei trejus metus, turi didžiausią bankomatų tinklą šalyje. 2019–2020 m. jis iš BS/2 užsisakė dar beveik 1 000 naujų bankomatų. Pusė iš jų turi grynųjų pinigų recirkuliacijos sistemą, išplečiančią bankomato prieinamumo laiką ir padedančią mažinti inkasavimo išlaidas. Be to, bankas pageidavo, kad į visus bankomatus būtų įdiegta BS/2 sukurta valiutų keitimo bankomatuose sistema „FCX.iQ“.

Šiai finansų grupei priklausantis bankas „Halyk bank“ Kirgizijoje taip pat plečia savo bankomatų tinklą. Ypač didelį dėmesį bankas skiria savo bankinės įrangos apsaugai. Į visus iki šiol iš BS/2 įsigytus bankomatus įdiegta ir šios įmonės sukurta vaizdo stebėsenos bei apsaugos sistema „ATMeye.iQ“.

Dukterinis bankas „Halyk Bank“ Sakartvele pastaruoju metu aktyviai domisi bekontaktės (NFC) technologijos taikymu, kuris itin aktualus koronaviruso pandemijos akistatoje. Bendradarbiaudamas su BS/2, bankas testuoja bankomatų funkciją, kuri suteikia galimybę jais naudotis bekontakčiu būdu – išsiimant grynuosius pinigus ir atliekant operacijas bekontaktėmis kortelėmis, NFC programomis telefonuose ar kitais NFC įrenginiais. 

2020 m. gegužę BS/2 užmezgė bendradarbiavimą su dar vienu „Halyk Group“ banku Uzbekistane  – „Tenge bank“. Tai pirmasis Kazachstano kapitalo bankas, įsteigtas minėtoje šalyje prieš metus. Iki 2020-ųjų pabaigos bankas išsikėlė tikslą atidaryti septynis filialus Taškente, Samarkande ir Fergane, taip pat dar penkias prekybos vietas Taškente. Aktyviai plėtrai nusiteikusi finansų įstaiga iš BS/2 įsigijo šiuolaikiškų bankomatų su įdiegta vaizdo apsaugos sistema „ATMeye.iQ“.

„Bendradarbiaujame su „Halyk Group“ ne tik bankinės savitarnos sektoriuje. Jau nebe pirmus metus viena iš stambiausių Kazachstano IT įmonių „Kazteleport“ naudoja mūsų programinį sprendimą „Service Desk.iQ“ savo įrangos priežiūros procesams optimizuoti“,– pasakoja Anton Valinčius.

BS/2 sukurta sistema automatizuoja techninių užduočių priskyrimo, atlikimo ir kokybės kontrolės procesą, atsižvelgiant į inžinierių darbo grafiką, specializaciją ir kvalifikacijos lygį. „Service Desk.iQ“ padeda efektyvinti darbą, atsižvelgiant į sunaudotas eksploatacines medžiagas, atsargines dalis ir kitas su technine priežiūra susijusias išlaidas.

Šaltinis: Penki kontinentai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

komentarai

hwoVatTXOkq IP: 61.7.138.247
2020-10-09 07:57 (!)
EmXHvFWZOxL

Planuoti grynųjų poreikį bankomatuose „BasisBank“ padeda „Cash Management.iQ“

Sakartvelo bankas „BasisBank“ įsidiegė BS/2 sukurtą grynųjų pinigų srauto prognozavimo ir jų paskirstymo išdavimo-priėmimo vietose sprendimą „Cash Management.iQ“. skaityti »

„Penki“ ir ­5 faktai apie televiziją (1)

Pasaulinės televizijos dienos proga - 5 įdomūs faktai apie televiziją. skaityti »

Pandemijos akivaizdoje rekordiškai išaugo interneto srauto vartojimas (3)

Koronavirusas, dar pavasarį uždaręs namuose daugybę žmonių, vėl negailestingai siautėja. Įvedus karantino sąlygas, interneto srauto apkrova muša naujus rekordus. skaityti »

Žvilgsnis į praeitį: nuo kasininko Ritty iki savitarnos kasų (2)

1879 m. lapkričio 4 d. minima kaip kasos aparato gimtadienis. Praėjus 141-eriems metams, šiuolaikinės prekybos jau nebegalime įsivaizduoti be kasų. Jos visur: parduotuvėse, kavinėse, degalinėse ir pašto skyriuose. Kas sugalvojo šį įrenginį, padedantį apskaityti pinigines įplaukas? skaityti »

„Vynamic Marketing“. Klientų pritraukimas ir personalizuota reklama bankomato ekrane (3)

Dėl COVID-19 pandemijos įvesti ribojimai įnešė esminių permainų finansinių įstaigų klientų aptarnavimo srityje. Tradicinį klientų aptarnavimą bankų skyriuose vis dažniau keičia bankomatai ir kiti savitarnos įrenginiai. skaityti »

Šviesolaidinis internetas Lietuvoje švenčia 22-ąjį gimtadienį (5)

Lietuvoje šviesolaidinio interneto era prasidėjo 1998 m. spalio 28 dieną, kai „Penkių kontinentų“ grupės įmonė „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ pirmoji pradėjo siūlyti sostinės gyventojams tuo metu sparčiausią interneto ryšį optinio kabelio linijomis. Taigi šią dieną švęsime ne tik dabartinio „Penki“ tinklo, bet ir apskritai šviesolaidinio interneto Lietuvoje gimtadienį! skaityti »

COVID-19 diagnozuotas penkiems UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ darbuotojams (2)

„Penkių kontinentų“ grupės įmonėje „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ nustatyti penki COVID-19 atvejai. Apie tai informuotas Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. skaityti »

Pandemija spartina perėjimą prie skaitmeninių atsiskaitymų (2)

Pasaulio jau seniai nestebina mokėjimo kortelės, elektroniniai atsiskaitymai ar kitos nuotolinės finansinės paslaugos. Pernai prasidėjusi COVID-19 pandemija šią transformaciją dar paspartino. Daugybė šalių septynmyliais žingsniais žengia į naują realybę, kurioje nėra nei monetų, nei kupiūrų. Grynųjų pinigų atsisakymo spartai įtakos turi daug veiksnių: naujų patogių bei saugių atsiskaitymo būdų atsiradimas, inovacinių technologijų plėtra ir netgi ekstremalios situacijos – šiuo metu pasaulį užvaldžiusi COVID-19 pandemija. skaityti »

Teniso turnyre „BFI Cup“ ir vėl triumfavo SEB (2)

Šiemet jau 13-ąjį kartą Lietuvoje organizuojamame bankų ir finansinių įstaigų teniso turnyre „BFI Cup“ geriausiai sekėsi SEB banko žaidėjams. skaityti »

Pasaulis investuoja į kriptomatus. Kaip sekasi? (2)

Daugiau nei 10 tūkstančių. Tiek pasaulinės kriptovaliutų tyrimų svetainės „Coin ATM Radar“ duomenimis šiuo metu pasaulyje yra kriptomatų. Pirmasis iš jų buvo įrengtas prieš septynerius metus Vankuveryje. Norvegų finansų įmonės „AksjeBloggen“ tyrimai rodo, kad vien per metus šių įrenginių skaičius išaugo 167 proc. skaityti »