Baltijos šalių konferencijoje – diskusijos apie debesijos paslaugų įtaką verslui

Publikuota: 2020 m. kovo 5 d. ketvirtadienis

Užsakomąsias ITT paslaugas „ProfIT“ teikiančios UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ atstovai lankėsi tarptautinėje Baltijos šalių konferencijoje „Verslo transformacija – darbas debesyse“.

Į Rygoje vykusį renginį susirinko apie 300 ITT srities žinovų: „Baltic’s Check Point Software Technologies“, „Cisco Systems“, „Commvault“, „RETN Baltic“ , „VMware“, „iPro“, „NetApp“, „RedHat“ ir kitų įmonių specialistai.

Verslo valdymo perkėlimas į skaitmeninę erdvę, naudojantis debesijos paslaugomis iš dalies arba visiškai, šiuo metu yra aktuali tendencija, žiūrint iš technologinių galimybių ir sparčios IT plėtros.  Mastelis tampa nebesvarbus. Viską lemia verslininko pasirengimas įsigilinti į skaitmeninius procesus ir didėjanti skaitmenizavimo svarba šiuolaikinės visuomenės raidai.

Naudotis debesų paslaugomis – tai ne tik  įvertinti galimybę dirbti realiuoju laiku, būti čia ir dabar, bet taip pat ir galimybę pasitikėti duomenų saugumu, saugoti visą verslo informaciją skaitmeniniu formatu.

Konferencijoje Baltijos šalių verslo lyderiai diskutavo apie iššūkius ir problemas perkeliant taikomąsias programas į debesų platformas, aptarta verslo perkėlimo į debesis nauda, poreikio formavimas.

Anot „ProfIT“ Techninės priežiūros departamento vadovo Andriaus Kiaunės, diskusijos metu buvo akcentuota, kad renkantis debesų paslaugas, itin svarbus debesų paslaugų tiekėjų patikimumas, žinomumas, jų reputacija bei techninės galimybės (ryšio, vėdinimo, aparatinės ir programinės įrangos patikimumas, saugumas).

„Šiuo metu kaina yra didžiausias argumentas, lemiantis debesų sprendimo pasirinkimą, o klientai linkę vertinti naudą ir trūkumus tik iš trumpalaikės perspektyvos. Toks požiūris pamažu turi keistis. Verslininkai, įsigilinę į debesijos paslaugų privalumus, turi pastebėti akivaizdžią jų naudą. Tai, visų pirma, būdas sumažinti įmonės išlaidas ir padidinti duomenų saugumą,“ – pastebi Andrius Kiaunė.

Konferencijos metu vyko ir paroda, kur savo sprendimus prisistatė debesų kompiuterijos bei saugumo sprendimų kompanijos „NetApp“, „RedHat“, „Vmware“, „iPro“.

„Dalyvavimas konferencijoje padėjo susidaryti tikslesnį vaizdą apie tai, kuo gyvena regiono paslaugų tiekėjai. Susitikome ir pabendravome su verslo kolegomis, susipažinome su kitų tiekėjų siūlomais sprendimais ir paslaugomis“, – sako Andrius Kiaunė.

Vis daugiau Lietuvos verslo įmonių ir valstybinių organizacijų pradeda vertinti debesijos paslaugų naudą. Tai rodo ir augantis UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ teikiamų užsakomųjų IT paslaugų „ProfIT“ klientų skaičius.

Nuotraukoje: Andrius Kiaunė („ProfIT“ Techninės priežiūros departamento vadovas) ir Giedrius Markevičius (Lietuvos inovacijų ir technologijų instituto konsultantas, „Check Point Software technologies“ verslo vystymo vadovas Baltijos šalims, „Infobalt“ prezidentas).

Šaltinis: Penki kontinentai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

„Penkių kontinentų“ grupės pajamos viršijo 60 mln. eurų (1)

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės, veikiančios bankinių ir mažmeninės prekybos technologijų, mokėjimo sprendimų, šviesolaidinio interneto bei IPTV, IT užsakomųjų paslaugų sektoriuose, pajamos 2020 metais pasiekė 62,5 mln. eurų. skaityti »

IPTV technologijai Lietuvoje – jau 20 metų (4)

Dar, rodos, taip neseniai populiariųjų TV serialų mėgėjai skubėjo namo iš darbo, kad tik nepraleistų kokios svarbios scenos. Krepšinio sirgaliams ne kartą teko neišsimiegoti belaukiant varžybų ir keiktis pražiopsojus tritaškį. Viskas pasikeitė atsiradus IPTV (angl. Internet Protocol Television), interneto protokolo pagrindu veikiančiai išmaniajai televizijai. skaityti »

HD kokybės „Sport1“ prieinamas visiems „Penki“ TV žiūrovams (3)

Džiaugiamės galėdami pranešti, kad nuo 2021 metų sausio pagrindiniame „Penki“ TV kanalų rinkinyje rasite lietuvišką sporto kanalą „Sport1“ nebe SD, o HD vaizdo raiškos kokybe. skaityti »

BS/2 tieks „ССL Tech“ prekybos įrangą (4)

BS/2 pasirašė partnerystės sutartį su stambia mažmeninės prekybos sprendimų gamintoja „CCL Tech“. skaityti »

Stovint ant 2021-ųjų slenksčio: septynios 2020-aisiais išmoktos pamokos (5)

2020 m. pasaulį užklupusi pandemija paveikė visas gyvenimo sritis, ne išimtis ir mažmeninė bankininkystė. Būtinybė riboti tiesioginius kontaktus paskatino bekontakčių atsiskaitymų, biometrijos technologijų naudojimą ne tik bankuose, bet ir parduotuvėse, viešajame transporte. skaityti »

„Penkių kontinentų komunikacijų centras“ prisijungė prie „Švaraus interneto“ iniciatyvos (4)

Sprendimas prisijungti prie memorandumo yra svarbus prevencinis žingsnis, kovojant su netinkama informacija internete. skaityti »

„Vynamic Security“ saugo „Victoriabank“ bankomatus (3)

Bankinės infrastruktūros saugumas – vienas iš šiuo metu svarbiausių daugumos finansų įstaigų prioritetų. „DAAC Systems Integrator“, bendradarbiaudama su BS/2 ir „Diebold Nixdorf“, įgyvendino Moldovos banko „Victoriabank“ bankomatų tinklo apsaugos nuo loginių atakų projektą. Bankinių įrenginių apsaugai užtikrinti naudojamas „Diebold Nixdorf“ programinės įrangos „Vynamic Security“ modulis „Intrusion Protection“. skaityti »

BS/2 atidarė interneto svetainę apie grynųjų pinigų judėjimo optimizavimą (3)

BS/2 sukūrė naują interneto svetainę СashManagementiQ.com, skirtą informuoti apie grynųjų pinigų judėjimo optimizavimą jų išdavimo ir priėmimo vietose. skaityti »

Planuoti grynųjų poreikį bankomatuose „BasisBank“ padeda „Cash Management.iQ“ (2)

Sakartvelo bankas „BasisBank“ įsidiegė BS/2 sukurtą grynųjų pinigų srauto prognozavimo ir jų paskirstymo išdavimo-priėmimo vietose sprendimą „Cash Management.iQ“. skaityti »

„Penki“ ir ­5 faktai apie televiziją (3)

Pasaulinės televizijos dienos proga - 5 įdomūs faktai apie televiziją. skaityti »