Baltijos šalių konferencijoje – diskusijos apie debesijos paslaugų įtaką verslui

Publikuota: 2020 m. kovo 5 d. ketvirtadienis

Užsakomąsias ITT paslaugas „ProfIT“ teikiančios UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ atstovai lankėsi tarptautinėje Baltijos šalių konferencijoje „Verslo transformacija – darbas debesyse“.

Į Rygoje vykusį renginį susirinko apie 300 ITT srities žinovų: „Baltic’s Check Point Software Technologies“, „Cisco Systems“, „Commvault“, „RETN Baltic“ , „VMware“, „iPro“, „NetApp“, „RedHat“ ir kitų įmonių specialistai.

Verslo valdymo perkėlimas į skaitmeninę erdvę, naudojantis debesijos paslaugomis iš dalies arba visiškai, šiuo metu yra aktuali tendencija, žiūrint iš technologinių galimybių ir sparčios IT plėtros.  Mastelis tampa nebesvarbus. Viską lemia verslininko pasirengimas įsigilinti į skaitmeninius procesus ir didėjanti skaitmenizavimo svarba šiuolaikinės visuomenės raidai.

Naudotis debesų paslaugomis – tai ne tik  įvertinti galimybę dirbti realiuoju laiku, būti čia ir dabar, bet taip pat ir galimybę pasitikėti duomenų saugumu, saugoti visą verslo informaciją skaitmeniniu formatu.

Konferencijoje Baltijos šalių verslo lyderiai diskutavo apie iššūkius ir problemas perkeliant taikomąsias programas į debesų platformas, aptarta verslo perkėlimo į debesis nauda, poreikio formavimas.

Anot „ProfIT“ Techninės priežiūros departamento vadovo Andriaus Kiaunės, diskusijos metu buvo akcentuota, kad renkantis debesų paslaugas, itin svarbus debesų paslaugų tiekėjų patikimumas, žinomumas, jų reputacija bei techninės galimybės (ryšio, vėdinimo, aparatinės ir programinės įrangos patikimumas, saugumas).

„Šiuo metu kaina yra didžiausias argumentas, lemiantis debesų sprendimo pasirinkimą, o klientai linkę vertinti naudą ir trūkumus tik iš trumpalaikės perspektyvos. Toks požiūris pamažu turi keistis. Verslininkai, įsigilinę į debesijos paslaugų privalumus, turi pastebėti akivaizdžią jų naudą. Tai, visų pirma, būdas sumažinti įmonės išlaidas ir padidinti duomenų saugumą,“ – pastebi Andrius Kiaunė.

Konferencijos metu vyko ir paroda, kur savo sprendimus prisistatė debesų kompiuterijos bei saugumo sprendimų kompanijos „NetApp“, „RedHat“, „Vmware“, „iPro“.

„Dalyvavimas konferencijoje padėjo susidaryti tikslesnį vaizdą apie tai, kuo gyvena regiono paslaugų tiekėjai. Susitikome ir pabendravome su verslo kolegomis, susipažinome su kitų tiekėjų siūlomais sprendimais ir paslaugomis“, – sako Andrius Kiaunė.

Vis daugiau Lietuvos verslo įmonių ir valstybinių organizacijų pradeda vertinti debesijos paslaugų naudą. Tai rodo ir augantis UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ teikiamų užsakomųjų IT paslaugų „ProfIT“ klientų skaičius.

Nuotraukoje: Andrius Kiaunė („ProfIT“ Techninės priežiūros departamento vadovas) ir Giedrius Markevičius (Lietuvos inovacijų ir technologijų instituto konsultantas, „Check Point Software technologies“ verslo vystymo vadovas Baltijos šalims, „Infobalt“ prezidentas).

Šaltinis: Penki kontinentai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

NFC kaip bankinių operacijų standartas

Bekontaktis autorizavimas – jau seniai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Juo naudojamės įsigydami prekes parduotuvėse, mokėdami už keliones viešajame transporte, eidami į pastatus, turinčius įėjimo kontrolę. skaityti »

„Penkių kontinentų komunikacijų centrui“ vadovaus Evaldas Girskus (1)

„Penkių kontinentų“ grupės įmonei „Penkių kontinentų komunikacijų centras“, teikiančiai šviesolaidinio interneto bei IPTV paslaugas „Penki“ ir verslo sprendimus „ProfIT“, nuo šiandien pradeda vadovauti Evaldas Girskus. skaityti »

„Penkių kontinentų“ įmonių grupė po karantino: keitėsi gyvas bendravimas, sparčiau diegiamos naujos technologijos

Šalyje atšaukus karantiną, bankinių ir ITT technologijų įmonių grupė „Penki kontinentai“ pamažu grįžta prie įprasto darbo režimo, dar labiau sutvirtinusi savo pozicijas rinkoje, nesumažinusi nė vieno iš savo darbuotojų atlyginimų ir ryžtingai žiūrėdama į ateitį. skaityti »

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės komunikacija rūpinsis A. Zubriakovas

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės komunikacijos vadovu nuo šiandien pradeda dirbti 38-erių Aleksandras Zubriakovas. skaityti »

Ateities bankinė savitarna. Naujų „DN Series“ bankomatų apžvalga

Viena iš pirmaujančių bankinės įrangos gamintojų ir jai skirtų programinių sprendimų kūrėjų „Diebold Nixdorf“ prieš metus anonsavo naują bankomatų liniją – „DN Series“. skaityti »

„ATMeye.iQ“ užtikrins Kenijos banko „Equity Bank Kenya Limited“ bankomatų apsaugą

Kenijos bankas „Equity Bank Kenya Limited“ įsigijo 280 UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) sukurto programinio sprendimo „ATMeye.iQ“ licencijų. Ši vaizdo stebėsenos ir apsaugos priemonė diegiama į savitarnos įrenginius, siekiant užtikrinti jų apsaugą, išvengti sukčiavimo grėsmių, taip pat padėti spręsti su klientais kylančius ginčus. Programinis spendimas bankui įdiegtas bendradarbiaujant su vietine partnere – „Technology Associates Kenya“. skaityti »

„ASHBURN International“ atliko mokėjimo sistemų „Uzcard“ ir „Mir“ integraciją

„Penkių kontinentų“ įmonių grupei priklausanti „ASHBURN International“, kurianti ir diegianti lanksčius inovacinius atsiskaitymo sprendimus, integravo Uzbekistano nacionalinę mokėjimo sistemą „Uzcard“ ir rusiškąją „Mir“. Nuo šiol Uzbekistano gyventojai gali atsiskaityti debetinėmis ir kreditinėmis mokėjimo sistemos „Mir“ kortelėmis. skaityti »

Įmonių grupės „Penki kontinentai“ pirmojo ketvirčio pajamos

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės pajamos pirmąjį 2020-ųjų ketvirtį sudarė 10,2 mln. Eur. Šie finansiniai rodikliai tolygūs pernai metų to paties laikotarpio rezultatui. skaityti »

„Cash Management.iQ“ ir S&G el. užraktai „A-Series“. Inkasatorių prieigos prie bankinių įrenginių kontrolė

Automatizuoti užduotis ir inkasavimo tarnybos darbuotojų prieigos teisių suteikimą – yra vienas iš svarbiausių veiksnių, efektyvinant finansų įstaigos grynųjų pinigų tvarkymą. skaityti »

„TransLink.iQ“ ir „Ingenico“ kortelių skaitytuvai – Azerbaidžano bankui „Azer Turk Bank“

Valstybinis Azerbaidžano bankas „Azer Turk Bank“ įsigijo „ASHBURN International“ sukurtą el. kortelių skaitytuvų valdymo ir jais atliekamų mokėjimo operacijų paskirstymo sprendimą „TransLink.iQ“. Lietuvos įmonė taip pat pristatė šiam bankui „Ingenico“ el. kortelių skaitytuvus. Tai pirmieji šio gamintojo įrenginiai Azerbaidžane. skaityti »