Debesijos prognozės ir tendencijos

Publikuota: 2017 m. kovo 30 d. ketvirtadienis

Ekspertai pastebi, kad išaugus debesų technologijų įmonių skaičiui ir sumažėjus paslaugų kainoms, debesų sistemomis vis dažniau naudojasi ne tik didžiosios, bet ir pradedančiosios įmonės bei smulkaus verslo atstovai. Tai nereikalauja didelių investicijų į IT infrastruktūrą, o išlaidas planuoti lengviau ir patogiau. O kokią debesijos ateitį prognozuoja analitikai?

Hibridinės IT terpės

Dauguma įmonių jau šiandien dirba hibridinėje IT aplinkoje (angl. hybrid cloud), kai jungiamos vietinėse ir debesijos sistemose atliekamos operacijos arba naudojamos vietinės sistemos, esančios įmonės serveriuose (dokumentų valdymo sistemos, apskaitos programos ir t. t.), o kitos verslui būtinos priemonės, tokios kaip el. paštas, svetainės ir kt., veikia nutolusiame duomenų centre (debesyje).

Debesų sprendimus verslui teikiančios bendrovės „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ Komercijos departamento vadovas Romas Rimgaila sako, kad hibridinis modelis leidžia lanksčiau taikyti daugybę naudingų sprendimų ir vienu metu turėti keletą galimybių. „Privačių ir viešų debesų derinimas padeda bendrovei užtikrinti didesnį saugumą ir leidžia sutaupyti. Pavyzdžiui, trečiųjų šalių debesijos sprendimus naudoti vartotojų prisijungimams, o privačią klientų ar darbuotojų informaciją saugoti privačiame „debesyje“. Be to, tai geras sprendimas toms įmonėms, kurios nedrįsta iš karto perkelti viso verslo į debesis“, – teigia R. Rimgaila.

Verslo operacijų palengvinimas

Svarbių verslo operacijų įgyvendinimas visuomet reikalauja didelių investicijų į programinę ir techninę įrangą, taip pat į personalą, reikiamą tai įrangai diegti ir prižiūrėti.

Siekdamos sumažinti minėtas išlaidas ir pagreitinti operacijų atlikimą, įmonės renkasi „SaaS“ paslaugas (angl. Software as a Service, liet. Programinė įranga kaip paslauga). Tai reiškia, kad už tam tikrą mėnesinį mokestį, bendrovė gali naudotis reikiama programine įranga ir jos priežiūra, gauti visus būtinus atnaujinimus, sulaukti pagalbos gedimų atveju.

Anot R. Rimgailos, toks darbo modelis keičia brangias tradicines lokalias programas, reikalaujančias ilgo diegimo laiko. „SaaS“ sprendimai padeda taupyti personalo laiką ir mažinti lokaliai naudojamų programų išlaidas, o tai leidžia skirti daugiau dėmesio inovacijoms. Be to, kas mėnesį mokant pastovų mokestį lengviau planuoti IT biudžetą“, – sako „Penkių kontinentų komunikacijų centro“ atstovas.

Debesijos prioritetas – ilgalaikiai santykiai

Debesų programinės įrangos kūrėjai šiuo metu rūpinasi ne tik tuo, kaip parduoti savo produktus, bet ir tuo, kaip pritaikyti juos skirtingų naudotojų poreikiams, kad būtų galima gauti papildomos naudos.

„Debesijos paslaugų pranašumas tas, kad jos nereikalauja didelių pirminių išlaidų ir užslėptų papildomų mokesčių, o papildomas funkcijas galima įsigyti bet kada vėliau. Be to, debesų tiekėjai siūlo daug aukštesnį techninės priežiūros lygį“, – sako R. Rimgaila.

Galiausiai organizacijos gauna didesnę naudą iš investicijų į debesiją, o debesų technologijų tiekėjas – ilgalaikį bendradarbiavimą su klientais, skirtingai nei vienkartinio produkto įsigijimo atveju.

Keičiasi IT specialistų darbo pobūdis

Padaugėjus serverinės tinklo įrangos, keičiasi technikos specialistų paskirtis. Programinės įrangos kūrėjų funkcijos auga – jie jau konsultuoja ne tik įrangos diegimo klausimais, bet ir dėl prieigos prie debesijos paslaugų.

„Tradiciškai technikų darbas būdavo vykdyti sudėtingų programinių produktų techninę priežiūrą. Populiarėjant debesų technologijoms, dauguma problemų, susijusių su lokalia įranga, išnyko. Dabar technikos specialistai turi būti ekspertai, gebantys konsultuoti įmonių vadovus, kaip tikslingai išnaudoti debesų paslaugas versle, kaip jas valdyti, kaip diegti naujoves ir pan.“, – tvirtina UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ Komercijos departamento vadovas R. Rimgaila.

Taigi, debesijos galimybės ir poreikis auga. Įvairūs tyrimai rodo, kad 2017 metais debesų paslaugoms įmonių IT biudžetuose bus skiriama nuo 29 iki 38 proc. išlaidų. Na, o debesų sprendimus kuriančios įmonės, ekspertų teigimu, labiausiai koncentruosis į savo paslaugų lankstumą, duomenų apsaugą ir analizę.

Daugiau apie debesijos ir užsakomąsias paslaugas

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

12-ika Lietuvos regioninių gydymo įstaigų patikėjo virtualių serverių priežiūrą „ProfIT“

„Penkių kontinentų komunikacijų centras“, valdantis „ProfIT“ – užsakomųjų IT paslaugų (angl. outsourcing) kompleksą verslui iš vienų rankų – pasirašė jungtinę informacinių sistemų infrastruktūros priežiūros paslaugų sutartį su 12-a Lietuvos regioninių gydymo įstaigų. skaityti »

Lenkijos rinkai „ASHBURN International“ siūlo iškart du produktus

XI-ajame skaitmeninės eros be grynųjų pinigų kongrese Varšuvoje „ASHBURN International“ pristatė atsiskaitymo technologijų ir mokėjimo terminalų valdymo sprendimus. skaityti »

BS/2 ir „Modern Expo“ plečia veiklą Baltijos šalyse

BS/2 teikia kompleksines mažmeninės prekybos įrangos tiekimo paslaugas. skaityti »

„Penkių kontinentų“ grupė trečius metus dalyvavo „DUOday“

Įmonių grupė siekia kuo dažniau prisidėti prie neįgalių asmenų integracijos į visuomenę. skaityti »

BS/2 atstovai dalyvavo Lietuvos-Azerbaidžano verslo forume

2023 m. gegužės 22 d. Vilniuje vyko Lietuvos-Azerbaidžano verslo forumas. skaityti »

Bėgimo į „Europą“ iššūkį įveikė 20-imt „Penki kontinentai“ grupės darbuotojų!

„Penki kontinentai“ darbuotojų komanda trečius metus pelnė Gausiausios komandos vardą. skaityti »

Pirmasis Lietuvoje „Baltic Payment Forum“: kas nustebino ir įkvėpė

„Penkių kontinentų“ grupės įmonė rėmė tarptautinį forumą „Baltic Payment Forum“. skaityti »

Lietuviai kavinėse ir restoranuose išleidžia vis daugiau, didėja ir arbatpinigių sumos 

Iki šių metų pirmojo ketvirčio pabaigos prie „MyTips“ prisijungė beveik 1 tūkst. Lietuvos padavėjų ir barmenų. skaityti »

„Penkių kontinentų“ grupė Sakartvele įgyvendina naują nestandartinį mokėjimų sprendimą

„BS/2 Georgia“ ir „ASHBURN International“ kartu su vienu didžiausių Sakartvelo bankų „TBC Bank“ sukūrė naują nestandartinį mokėjimo sprendimą kavos kapsulių gamintojai „Meama“. skaityti »

Sakartvelo bankai vertina lietuvišką mokėjimo terminalų valdymo sprendimą

Dar vieno Sakartvelo banko mokėjimo kortelių skaitytuvų veiklą padeda užtikrinti „ASHBURN International“ programinis sprendimas „TransLink.iQ“. skaityti »

Įmonių grupės „Penki kontinentai“ istorija – autoritetingame žurnale „Newsweek“ 

Aštuoniose šalyse veikianti „Penkių kontinentų“ įmonių grupė atkreipė vieno įtakingiausių ir labiausiai gerbiamų pasaulyje verslo leidinių „Newsweek“ dėmesį. skaityti »