„FCX.iQ 2.0“: naujos valiutos keitimo galimybės bankomatuose

Publikuota: 2020 m. vasario 20 d. ketvirtadienis

BS/2 parengė programinio sprendimo „FCX.iQ“, skirto valiutos keitimo funkcijai bankomatuose užtikrinti, atnaujinimą. Naujoji versija suteikia papildomų galimybių, palengvinančių valiutų kursų valdymą, savitarnos įrenginių tinklų administravimą ir vartotojų identifikaciją.

1. Prieigos teisių išplėtimas, atsižvelgiant į savitarnos įrenginių tipus

Pasitelkus „FCX.iQ“ sprendimą bankomatus galima suskirstyti į grupes ir pogrupius, kurių kiekvienam nustatomos skirtingos valiutų poros ir skirtingi jų keitimo kursai. Bankomatai klasifikuojami pagal keletą kriterijų: priklausymą bankui, buvimo vietą ir pan.

Norint efektyviau valdyti valiutų kursus, taikant šį sprendimą galima nustatyti skirtingas vartotojo atliekamas funkcijas: administratoriaus, operatoriaus ir prižiūrėtojo. Nuo šių funkcijų priklauso ir jiems suteikiamos prieigos prie reikiamos informacijos teisės. Naujoje „FCX.iQ“ versijoje be jau egzistuojančio vartotojų prieigos skirstymo pagal jų atliekamas funkcijas, suteikta galimybė nustatyti prieigą pagal įrenginio tipą (hierarchiją).

Dabar valdyti valiutų kursams tam tikroje bankomatų grupėje paskiriamas atskiras administratorius, kuris neturi prieigos prie kitų grupių. Išsami informacija apie valiutos keitimo paslaugą visų tipų bankomatuose ir galimybė juose valdyti valiutų kursus yra prieinama tik pagrindiniam administratoriui. Tokia hierarchija reikalinga tais atvejais, kai sistema vienu metu naudojasi kelios organizacijos, nes tai padeda užtikrinti informacijos konfidencialumą

2. Automatinis valiutos kurso nustatymas

Anksčiau visi valiutų kursų ir valiutų porų pokyčiai į sistemą buvo įvedami rankiniu būdu, tačiau naujajai „FCX.iQ“ versijai buvo sukurtas specialus modulis (API), kuris nurodytu dažniu pateikia valiutų kursus išorinėms, pavyzdžiui, automatinėms bankų sistemoms (angl. ABS – Automated Banking Systems), ir automatiškai juos nustato  savitarnos įrenginiuose.

Naujovė leidžia supaprastinti ir automatizuoti valiutų kursų valdymą, sumažinti klaidų tikimybę įvedant duomenis ir visada užtikrinti naujausią valiutos kursą bankomatuose.

3. Vartotojų identifikacija

Kai kurių šalių įstatymai reikalauja privalomai identifikuoti vartotojus, atliekančius užsienio valiutos keitimo operacijas. Tokią galimybę suteikia naujoji „FCX.iQ“ versija.

Viena iš funkcijų yra dokumento su asmens identifikaciniu numeriu nuskaitymas naudojantis bankomate įdiegtu skaitytuvu. Šis numeris perduodamas į reguliuojančios institucijos duomenų bazę ir tik gavus patvirtinimą, savitarnos įrenginys leidžia atlikti valiutos keitimo operaciją.

Duomenys perduodami naudojant protokolus, užtikrinančius reikiamą apsaugos lygį. Tai visiškai panaikina vartotojų asmeninių duomenų vagystės riziką.

„FCX.iQ“ –  valiutai pasikeiti bankomatuose

Šiuo metu naujos funkcijos testuojamos jas taikant kelių bankų infrastruktūroje.

Organizacijoms, naudojančioms senąją programinės įrangos versiją, numatyta paprasta ir greita produkto versijos atnaujinimo procedūra.

Papildomas savitarnos įrenginių funkcionalumas leidžia padidinti jų tinklo pelningumą, padeda auginti vartotojų lojalumą ir pritraukti naujų klientų.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie „FCX.iQ“ funkcijas, galite susisiekti su BS/2 atstovu.

Šaltinis: BS/2
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

NFC kaip bankinių operacijų standartas

Bekontaktis autorizavimas – jau seniai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Juo naudojamės įsigydami prekes parduotuvėse, mokėdami už keliones viešajame transporte, eidami į pastatus, turinčius įėjimo kontrolę. skaityti »

„Penkių kontinentų komunikacijų centrui“ vadovaus Evaldas Girskus (1)

„Penkių kontinentų“ grupės įmonei „Penkių kontinentų komunikacijų centras“, teikiančiai šviesolaidinio interneto bei IPTV paslaugas „Penki“ ir verslo sprendimus „ProfIT“, nuo šiandien pradeda vadovauti Evaldas Girskus. skaityti »

„Penkių kontinentų“ įmonių grupė po karantino: keitėsi gyvas bendravimas, sparčiau diegiamos naujos technologijos

Šalyje atšaukus karantiną, bankinių ir ITT technologijų įmonių grupė „Penki kontinentai“ pamažu grįžta prie įprasto darbo režimo, dar labiau sutvirtinusi savo pozicijas rinkoje, nesumažinusi nė vieno iš savo darbuotojų atlyginimų ir ryžtingai žiūrėdama į ateitį. skaityti »

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės komunikacija rūpinsis A. Zubriakovas

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės komunikacijos vadovu nuo šiandien pradeda dirbti 38-erių Aleksandras Zubriakovas. skaityti »

Ateities bankinė savitarna. Naujų „DN Series“ bankomatų apžvalga

Viena iš pirmaujančių bankinės įrangos gamintojų ir jai skirtų programinių sprendimų kūrėjų „Diebold Nixdorf“ prieš metus anonsavo naują bankomatų liniją – „DN Series“. skaityti »

„ATMeye.iQ“ užtikrins Kenijos banko „Equity Bank Kenya Limited“ bankomatų apsaugą

Kenijos bankas „Equity Bank Kenya Limited“ įsigijo 280 UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) sukurto programinio sprendimo „ATMeye.iQ“ licencijų. Ši vaizdo stebėsenos ir apsaugos priemonė diegiama į savitarnos įrenginius, siekiant užtikrinti jų apsaugą, išvengti sukčiavimo grėsmių, taip pat padėti spręsti su klientais kylančius ginčus. Programinis spendimas bankui įdiegtas bendradarbiaujant su vietine partnere – „Technology Associates Kenya“. skaityti »

„ASHBURN International“ atliko mokėjimo sistemų „Uzcard“ ir „Mir“ integraciją

„Penkių kontinentų“ įmonių grupei priklausanti „ASHBURN International“, kurianti ir diegianti lanksčius inovacinius atsiskaitymo sprendimus, integravo Uzbekistano nacionalinę mokėjimo sistemą „Uzcard“ ir rusiškąją „Mir“. Nuo šiol Uzbekistano gyventojai gali atsiskaityti debetinėmis ir kreditinėmis mokėjimo sistemos „Mir“ kortelėmis. skaityti »

Įmonių grupės „Penki kontinentai“ pirmojo ketvirčio pajamos

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės pajamos pirmąjį 2020-ųjų ketvirtį sudarė 10,2 mln. Eur. Šie finansiniai rodikliai tolygūs pernai metų to paties laikotarpio rezultatui. skaityti »

„Cash Management.iQ“ ir S&G el. užraktai „A-Series“. Inkasatorių prieigos prie bankinių įrenginių kontrolė

Automatizuoti užduotis ir inkasavimo tarnybos darbuotojų prieigos teisių suteikimą – yra vienas iš svarbiausių veiksnių, efektyvinant finansų įstaigos grynųjų pinigų tvarkymą. skaityti »

„TransLink.iQ“ ir „Ingenico“ kortelių skaitytuvai – Azerbaidžano bankui „Azer Turk Bank“

Valstybinis Azerbaidžano bankas „Azer Turk Bank“ įsigijo „ASHBURN International“ sukurtą el. kortelių skaitytuvų valdymo ir jais atliekamų mokėjimo operacijų paskirstymo sprendimą „TransLink.iQ“. Lietuvos įmonė taip pat pristatė šiam bankui „Ingenico“ el. kortelių skaitytuvus. Tai pirmieji šio gamintojo įrenginiai Azerbaidžane. skaityti »