„Face Detection“: papildoma PIN kodo apsauga naudojantis bankomatu

Publikuota: 2019 m. gruodžio 20 d. penktadienis

Kasmet su bankiniais savitarnos įrenginiais susiję nusikaltimai techniniu požiūriu tampa vis sudėtingesni. Nepaisant to, viena iš dažniausiai pasitaikančių banko klientų finansinių nuostolių priežasčių vis dar yra banali kortelės ar PIN kodo vagystė.

Deja, ne visi bankai sutinka nagrinėti klientų skundus ir grąžinti pinigus tais atvejais, kai nusikaltėliai juos pavogė naudodamiesi pavogta kortele arba kažkokiu būdu (nusižiūrėjus ar pasiklausius) išgautu PIN kodu.  

Net jei bankas stengiasi padėti klientui, tokia situacija dažnai neapsieina be teisėsaugos institucijų pagalbos. O tai užima daug laiko ir negarantuoja, kad pinigai bus grąžinti.

Būtent todėl bankai ypatingą dėmesį skiria prevencinėms priemonėms: daro viską, kad užkirstų kelią PIN kodo vagystei. PIN kodas klientams siunčiamas atskiru laišku su įspėjimu, kad jo negalima laikyti šalia kortelės, perduoti trečiosioms šalims ir pan. Ant bankomatų klaviatūros yra sumontuojamos specialios uždangos, kurios neleidžia pašaliniam asmeniui žvilgtelėti į PIN kodą, o ant bankomatų korpuso pritaisomi galinio vaizdo veidrodžiai, padedantys įrenginio naudotojui apsižiūrėti, ar kas nors nestovi ir nežiūri už nugaros.

Vis dėlto visų šių apsaugos priemonių dar nepakanka.

Ar gali bankai apsaugoti klientus nuo PIN kodo vagystės?

Šiuo metu visame pasaulyje populiarėja BS/2 sukurta programinė sistema „ATMeye.iQ“, kurią įvairių šalių bankai naudoja siekdami apsaugoti bankinius savitarnos įrenginius nuo sukčiautojų.

Vienas iš šios sistemos modulių „Face Detection“ (iš angl. „veido aptikimas“) padeda nustatyti, ar bankomatu naudojasi žmogus, neslepiantis veido (daugiau apie tai, kaip veikia ši funkcija ir kokią įtaką ji turi bankomatų saugumui, galite pasiskaityti ankstesniame mūsų straipsnyje).

„ATMeye.iQ“ kūrėjai neseniai sukūrė papildomą „Face Detection“ funkciją – „Multiple Faces Detection“, padedančią aptikti kelis veidus tuo pačiu metu. Kaip tai veikia?

Kai tik žmogus prieina prie bankomato ir pradeda juo naudotis, vaizdo kamera jį nufotografuoja, o „Face Detection“ modulis su „Multiple Faces Detection“ funkcija, taikydamas biometrijos technologijas, bemaž iš karto nustato, kiek žmonių stovi priešais bankinį įrenginį.

Jei sistema aptinka daugiau nei vieną asmenį, bankomate gali įsijungti vienas iš anksto nustatytų scenarijų: ekrane parodomas įspėjimas su prašymu patvirtinti, kad klientas nori tęsti darbą toliau, arba bankomatas atsisako teikti paslaugas ir apie įvykį informuoja apsaugos pareigūną. Tai padeda sumažinti PIN kodo vagystės riziką.

„Face Detection“ modulis su funkcija „Multiple Faces Detection“ gali būti integruotas į bet kurią jau naudojamą „ATMeye.iQ“ sistemą be papildomų įrangos (vaizdo kamerų ir kt.) atnaujinimo išlaidų.

Jei norite daugiau sužinoti apie vaizdo analizės galimybes ir biometrinių technologijų taikymą organizacijos infrastruktūroje, susisiekite su BS/2 atstovais.

Šaltinis: BS/2
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Saviinkasacija. Naujos galimybės „COVID-19“ pandemijos metu

Ateityje vis labiau augs sprendimų, didinančių bankų ir mažmeninės prekybos tinklų savarankiškumą (įskaitant saviinkasacijos įrangą), paklausa. Tokią nuomonę neseniai išsakė „Infoline-analitiki“ vadovas M. Burmistrov. skaityti »

„Penki kontinentai“ prisideda prie socialinės iniciatyvos kovoje su COVID-19

Įmonių grupė „Penki kontinentai“ reiškia didžiulę padėką visiems socialiai atsakingiems piliečiams, savanoriams ir verslo atstovams, kurie koronaviruso (COVID-19) pandemijos metu teikia paramą medikams, senjorams ir kitoms socialiai jautrioms grupėms. Įvairių socialinių projektų įgyvendinimui įmonių grupė skyrė 50 tūkst. eurų. skaityti »

„Penki“ siūlo savo žiūrovams 16-ika nemokamų TV kanalų

Kad Vilniaus gyventojų laisvalaikis karantino laikotarpiu būtų turiningesnis, šviesolaidinio interneto bei išmaniosios TV tinklas „Penki“ išplėtė nemokamų TV kanalų pasirinkimą. skaityti »

Darbuotojai dirba iš namų? Būtina iš naujo peržiūrėti įmonės informacijos saugumo politiką

Lietuvos Vyriausybei paskelbus šalyje karantiną dėl koronaviruso pandemijos, Lietuvos įmonių vadovai raginami sudaryti sąlygas darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu. Ar verslas, siūlydamas savo darbuotojams nuotolinio darbo galimybes yra tinkamai pasiruošęs ne tik iš techninės pusės, bet ir gali užtikrinti apsaugą nuo kibernetinių įsilaužimų? skaityti »

Įmonių grupė „Penki kontinentai“ dalį savo veiklos vykdys nuotoliniu būdu

Įmonių grupė „Penki kontinentai“, reaguodama į koronaviruso (COVID-19) plitimą ir atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimą visoje Lietuvoje skelbti privalomą karantiną, taip pat į kitų šalių, kuriose veikia grupės atstovybės, Vyriausybių rekomendacijas, dalį savo veiklos vykdys nuotoliniu būdu. skaityti »

BS/2 – sertifikuota „Datalogic“ techninės priežiūros paslaugų partnerė Azerbaidžane

Technologinius sprendimus bankams ir prekybininkams siūlanti bendrovė „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2), priklausanti „Penkių kontinentų“ įmonių grupei, tapo pasaulinės prekybos įrangos gamintojos „Datalogic“ sertifikuota techninės priežiūros paslaugų partnere Azerbaidžane. skaityti »

„TransLink.iQ“ – naujas T. Dadaševo tyrimo objektas

Tachmasibas Dadaševas rengia naują knygą. Šį kartą dėmesio centre – atsiskaitymai be grynųjų pinigų, el. kortelių skaitytuvai ir jų tinklams stebėti bei valdyti skirtas programinis sprendimas „TransLink.iQ“. skaityti »

Baltijos šalių konferencijoje – diskusijos apie debesijos paslaugų įtaką verslui

Užsakomąsias ITT paslaugas „ProfIT“ teikiančios UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ atstovai lankėsi tarptautinėje Baltijos šalių konferencijoje „Verslo transformacija – darbas debesyse“. skaityti »

Kovas – Klientų mėnuo!

Kovo 19-oji paskelbta Tarptautine kliento diena. Šiemet ji minima 10-ąjį kartą. Ar žinote, kad šios šventės iniciatoriai – Lietuvos verslininkai? Būtent iš Lietuvos šventė paplito po visą pasaulį. Jos tikslas – parodyti dar didesnį dėmesį klientams, padėkoti jiems. skaityti »

„EuroShop 2020“: kaip keičiasi prekybos įrangos pasaulis

Vokietijoje, Diuseldorfe, š. m. vasario 16–20 dienomis vyko didžiausia pasaulyje mažmeninės prekybos įrangos atstovams ir partneriams skirta paroda „EuroShop 2020“. skaityti »