Kaip technologijos padeda prekybos sektoriui pandemijos metu

Publikuota: 2020 m. rugsėjo 16 d. trečiadienis

Koronaviruso pandemija gerokai pakeitė ir vis dar tebekeičia pirkėjų įpročius visame pasaulyje. Nors Pasaulio sveikatos organizacija nėra davusi griežtų rekomendacijų dėl grynųjų pinigų ribojimo, vis dėlto bekontakčiai atsiskaitymai sparčiai populiarėja.

Rūpindamiesi savo darbuotojų ir klientų saugumu, didieji prekybos centrai ėmė sparčiai plėsti savitarnos kasų skaičių, siekdami mažinti tiesioginį kontaktą tarp kasininkų ir pirkėjų.

„Penkių kontinentų“ grupės įmonė UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2), platinanti bankinę ir mažmeninės prekybos įrangą, šią tendenciją akivaizdžiai pastebėjo Užkaukazės regione.

Per du pirmuosius 2020-ųjų metų ketvirčius BS/2 mažmeninės prekybos įrangos pardavimo rodikliai išaugo tris kartus, palyginti su tuo pačiu pernai metų laikotarpiu, daugiausiai Azerbaidžano rinkos dėka.

„Mažmeninės prekybos industrija dėl pandemijos išgyvena milžinišką transformaciją. Prekybos tinklai nuolat konkuruoja siekdami pirkėjų dėmesio, tačiau konkurencija įgijo naują formą. Inovacinės technologijos padeda pardavėjams išlaikyti balansą tarp saugaus atstumo išlaikymo ir pelno. Šiuo laikotarpiu mes dirbome labai intensyviai, atlikome išsamią Azerbaidžano rinkos analizę, teikėme prekybininkams pasiūlymus ir atsižvelgdami į jų poreikius darėme korekcijas. Mūsų pastangos pasiteisino, vien per birželio mėnesį bemaž įvykdėme visų metų planą“, – pasakoja BS/2 Mažmeninės prekybos įrangos pardavimo skyriaus vadovas Emil Musayev.

Anot jo, Azerbaidžane, palyginti su kitomis šalimis, vidinė elektroninė prekyba mažai išplėtota, todėl visas dėmesys šiuo sudėtingu laikotarpiu nukreiptas į realių parduotuvių savitarnos plėtrą. Iš kitos pusės, išaugo poreikis minimizuoti kontaktą tarp pardavėjo ir pirkėjo. Savitarnos kasos suteikia pirkėjui galimybę be kasininko pagalbos nuskenuoti prekes, panaudoti lojalumo kortelę, susimokėti ir gauti čekį, t.y., apsipirkti parduotuvėje visiškai savarankiškai.

Dar viena Užkaukazės šalių tendencija – didelis grynųjų pinigų vartojimas. Pasaulyje pastaruoju metu populiarėja savitarnos kasos, kuriose galima atsiskaityti tik mokėjimo kortelėmis ar įvairiomis bekontaktėmis priemonėmis, tačiau Azerbaidžane vis dar populiariausias atsiskaitymo už prekes būdas – grynieji pinigai. Atsižvelgdama į rinkos specifiką, BS/2 įgyvendino galimybę savitarnos kasų sistemoje už prekes susimokėti ir mokėjimo kortelėmis, ir grynaisiais pinigais.

Bendradarbiaudama su bankinės ir prekybos įrangos gamintoja „Diebold Nixdorf“, BS/2 paruošė vietinei rinkai pritaikytą sprendimą, galintį apdoroti šios šalies valiutą. BS/2 dukterinėje įmonėje Azerbaidžano sostinėje šiuo metu pristatoma demonstracinė „Diebold Nixdorf“  savitarnos kasos sistema, galinti nuskaityti vietinę valiutą – popierinius manatus ir monetas  kjapikus. Tikimasi, kad tokios savitarnos kasos šios šalies prekybos vietose pasirodys jau šiais metais.

Azerbaidžane BS/2 bendradarbiauja su didžiausiais prekybos tinklais „Bravo“, „Bazarstore“, ARAZ, RAHAT. Prekyboms tinklams tiekia ne tik kasos sistemas, bet ir sveriamąją įrangą (svarstykles prekystaliams, sandėliams), parduoda prekių nuskaitymo įrenginius (brūkšninio kodo skaitytuvus), duomenų kaupiklius, etikečių spausdintuvus ir kt. Be to, BS/2 dukterinė įmonė Azerbaidžane teikia įrangos garantinės ir pogarantinės priežiūros, remonto paslaugas.

Šaltinis: Penki kontinentai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Šviesolaidinis internetas Lietuvoje švenčia 22-ąjį gimtadienį (1)

Lietuvoje šviesolaidinio interneto era prasidėjo 1998 m. spalio 28 dieną, kai „Penkių kontinentų“ grupės įmonė „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ pirmoji pradėjo siūlyti sostinės gyventojams tuo metu sparčiausią interneto ryšį optinio kabelio linijomis. Taigi šią dieną švęsime ne tik dabartinio „Penki“ tinklo, bet ir apskritai šviesolaidinio interneto Lietuvoje gimtadienį! skaityti »

Pandemija spartina perėjimą prie skaitmeninių atsiskaitymų (1)

Pasaulio jau seniai nestebina mokėjimo kortelės, elektroniniai atsiskaitymai ar kitos nuotolinės finansinės paslaugos. Pernai prasidėjusi COVID-19 pandemija šią transformaciją dar paspartino. Daugybė šalių septynmyliais žingsniais žengia į naują realybę, kurioje nėra nei monetų, nei kupiūrų. Grynųjų pinigų atsisakymo spartai įtakos turi daug veiksnių: naujų patogių bei saugių atsiskaitymo būdų atsiradimas, inovacinių technologijų plėtra ir netgi ekstremalios situacijos – šiuo metu pasaulį užvaldžiusi COVID-19 pandemija. skaityti »

Teniso turnyre „BFI Cup“ ir vėl triumfavo SEB (1)

Šiemet jau 13-ąjį kartą Lietuvoje organizuojamame bankų ir finansinių įstaigų teniso turnyre „BFI Cup“ geriausiai sekėsi SEB banko žaidėjams. skaityti »

Pasaulis investuoja į kriptomatus. Kaip sekasi? (2)

Daugiau nei 10 tūkstančių. Tiek pasaulinės kriptovaliutų tyrimų svetainės „Coin ATM Radar“ duomenimis šiuo metu pasaulyje yra kriptomatų. Pirmasis iš jų buvo įrengtas prieš septynerius metus Vankuveryje. Norvegų finansų įmonės „AksjeBloggen“ tyrimai rodo, kad vien per metus šių įrenginių skaičius išaugo 167 proc. skaityti »

„ASHBURN International“ mezga bendradarbiavimą su elektroniniais bankais (1)

„Penkių kontinentų“ grupės įmonė „ASHBURN International“ pasirašė mokėjimo paslaugų sutartį su skaitmeniniu banku „Travel Union“. Įmonė teiks kompleksines atsiskaitymo infrastruktūros plėtros paslaugas. skaityti »

BS/2 plečia bendradarbiavimą su finansų įmonių grupe „Halyk Group“ (1)

Vidurinės Azijos regiono finansinės įstaigos aktyviai investuoja į naują šiuolaikišką bankinę įrangą. Šiame regione veikiančios „Halyk Group“ strategija orientuota į naujų technologijų produktų ir paslaugų diegimą. Vienas iš grupės bankų prioritetų – bankinės savitarnos kanalo plėtra, todėl bankai ypač domisi bankomatais su grynųjų pinigų recirkuliacijos sistema, taip pat specializuota programine įranga, išplečiančia savitarnos įrenginių funkcijas. skaityti »

5 šiuolaikinės banko veiklą efektyvinančios priemonės bankomatų tinklui valdyti (1)

Daugumoje Rytų Europos ir Centrinės Azijos šalių bankomatų skaičius ir toliau auga. Sakartvele ir Azerbaidžane 2020 metais augimas siekė beveik 10 proc., Uzbekistane – daugiau nei 20 proc. Taigi, nepaisant spartaus interneto bankininkystės ir mobiliųjų finansinių programų populiarėjimo, finansinės organizacijos ir toliau investuoja į savitarnos įrenginius. skaityti »

BS/2 dalyvaus virtualioje parodoje „Self-Service Banking Asia 2020“

Rugsėjo 23–24 dienomis vyks tarptautinė konferencija „Self-Service Banking Asia 2020“. Renginį organizuoja garsi pasaulinė bendrovė RBR, teikianti strateginių tyrimų ir konsultavimo paslaugas organizacijoms, dirbančioms mažmeninės prekybos bankininkystės, bankinės veiklos automatizavimo, mažmeninės prekybos technologijų, mokėjimo kortelių ir atsiskaitymo paslaugų srityje. skaityti »

Kaip technologijos padeda prekybos sektoriui pandemijos metu

Koronaviruso pandemija gerokai pakeitė ir vis dar tebekeičia pirkėjų įpročius visame pasaulyje. skaityti »

„Penki kontinentai“ siūlo vilniečiams išbandyti išmanųjį termovizorių

Vilniaus gyventojai, įvairiais klausimais besilankantys miesto savivaldybės Klientų aptarnavimo centre, gali pirmieji išbandyti „Penkių kontinentų“ įmonių grupės siūlomą naują produktą – stacionarų termovizorių, skirtą pasimatuoti temperatūrą, siekiant valdyti žmonių srautus per koronaviruso pandemiją. skaityti »